Як побудувати козирок над ганком з полікарбонату: можливі варіанти конструкцій і технологія монтажу

4129

Як побудувати козирок над ганком з полікарбонату

Дах над вхідними дверима і тамбуром не тільки стає важливим декоративним елементом архітектурного вигляду будинку, а й має практичне значення. Він захищає вхідну групу від негативних природних факторів у вигляді дощу, снігу або граду, продовжуючи їм життя, і забезпечує більш комфортні умови для людей, які входять в будинок .

Краса і надійність – ось два принципи створення козирка. Безсумнівними перевагами серед матеріалів, придатних для будівництва навісів, має полікарбонат, який може бути монолітним або мати стільникову структуру. Підходять обидва види: монолітний міцніше за рахунок відсутності порожнеч всередині, але важче і дорожче. У листах стільникового полікарбонату проходять всередині порожнисті канали, що надає матеріалу легкість і знижує вартість. У більшості випадків пріоритет у стільникового полікарбонату.

Переваги полікарбонату перед іншими матеріалами

 1. Легка вага не передбачає зведення посиленого каркасу.
 2. Листи не деформуються при перепадах температур, це ударостійкий і пожежобезпечний матеріал.
 3. Легко монтується, практичний і невибагливий у догляді.
 4. Хороша гнучкість дає можливість будувати навіс практично будь-якої форми.
 5. Висока ступінь світлопропускання дозволяє не затінювати вхід.
 6. Різні забарвлення розширюють вибір.

Так як полікарбонат відноситься до неорганічних матеріалів, він не взаємодіє з навколишнім середовищем і не втрачає своїх якостей.

Як побудувати козирок над ганком з полікарбонату

Розробка проекту

Плануючи будівництво навісу, необхідно визначитися з його розмірами та конструкцією, вибрати матеріал для каркаса і вид полікарбонату: монолітний або стільниковий.

Далі складається ескіз козирку з полікарбонату над ганком з вказанням всіх розмірів, і за кресленням підраховується кількість матеріалів і вартість цієї затії. Необхідно співвіднести розміри майбутньої конструкції і листів полікарбонату, внести корективи і вибрати оптимальну схему розкрою деталей козирка.

Читайте по темі:  Як і де знайти кращих вантажників для переїзду у Львові

Різновиди козирків

Козирок може кріпитися тільки на стіну або ще додатково на опори для більшої стійкості і надійності.

Форма козирка вибирається в залежності від призначення та кліматичних особливостей місцевості, вона може бути:

 • одно – і двосхилим;
 • арочною;
 • куполоподібною;
 • прямою (для вивіски);
 • увігнутою.

Як побудувати козирок над ганком з полікарбонату

Можливо, ви придумаєте свій варіант конструкції; але необхідний нахил для стоку води та видалення снігу. Для невеликих козирків достатньо товщини листа 6 мм, для більш солідних 8-12 мм. Козирок повинен бути ширше двері приблизно на 50 см, а над ганком виступати на відстань 80 см і більше.

Різновиди козирків над ганком з полікарбонату на фото

Типи каркаса

Вибір матеріалу для каркаса буде залежати від навичок домашнього майстра. Наприклад, ковану конструкцію самостійно створити складно, тому найчастіше каркас споруджують з дерев’яного бруса, металевого профілю або профільної труби.

Як побудувати козирок над ганком з полікарбонату
До дерев’яної конструкції стільниковий полікарбонат кріплять за допомогою звичайних саморізів, використовуючи герметичні термошайби

Рама з деревини підійде для цегляних і дерев’яних будинків. Знадобиться постійна обробка її для захисту від вологи, термін служби порівняно невеликий. Підійдуть тільки хвойні породи, ідеальний варіант – модрина. Брус купується 50х50.

Каркас з металевого кутика використовують для скатних навісів, а шатрові і арочні конструкції збирати краще з труб. Можна для каркаса використовувати алюмінієвий куток або профіль: вони легко гнуться і обробляються, каркас буде міцним, але обійдеться досить дорого.

Споруда козирка на каркасі з металевих труб

Починають роботу з розчищення майданчика поруч з ганком (або тільки ділянок для установки стійок), вирівнюють її і відзначають точки розміщення стійок. Викопують у цих місцях ями глибиною 60-70 см, опускають в них стійки, рівняють їх за рівнем і заливають бетонним розчином з щебенем.

Для більш надійної фіксації стійок в бетоні на їх нижній частині наварюють поперечні перекладини теж з профільних труб. Троє діб дається на тужавіння бетону.

Читайте по темі:  Посуд для готування: ключовий елемент для кухні

козирок над ганком з полікарбонату

Другим етапом йде збірка каркаса: звіряючись з кресленнями, деталі конструкції скріплюють, спочатку прихоплюючи зварюванням, потім якісно проварюючи всі шви. Каркас грунтують і фарбують. Необхідно враховувати, що через прозорість полікарбонату всі елементи конструкції будуть добре видні, тому працювати потрібно ретельно і акуратно.

Як побудувати козирок над ганком з полікарбонату

Коли зварювальний апарат відсутній, з’єднувати частини профільних труб можна за допомогою спеціального пістолета заклепками. Конструкція кріпиться до стіни будинку потужними дюбелями, як мінімум, у чотирьох точках.

Залишається закріпити на каркасі нарізані деталі козирка або цілий лист. Полікарбонат укладають на каркас і кріплять саморізами з термошайбами з кроком не більше 30 см. Але й занадто близько один до одного отвори не роблять, щоб матеріал між ними не лопнув.

Оскільки полікарбонат має властивість розширюватися в спекотні дні, необхідно залишати щілини до 5 мм між листами. Торці закривають спеціальними накладками, щоб в борозенки стільникового полікарбонату не потрапляло сміття і не пошкоджувалась плівка, що захищає листи від УФ променів.

Різати листи можна ножівкою або болгаркою, тріщини при цьому не утворюються і матеріал не кришиться. Вигнути їх легко руками, підганяючи під форми попередньо підготовлених пазів. На закінчення необхідно провести герметизацію місць з’єднання козирка із стіною, використовуючи металеву планку або герметик, і козирок над ганком своїми руками з полікарбонату готовий.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...