Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги?

769

Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги

Сьогодні все частіше можна помітити, що для обігріву житла використовується тепла підлога з водяним контуром. Така конструкція застосовується замість стандартних радіаторів. Крім того, вона надає можливість зробити дизайн будинку набагато більш привабливим, тому як весь комплекс труб буде приховано під покриттям підлоги. Але багато людей, які зацікавилися встановленням зазначеної вище системи, задаються питанням: «Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги?»

Як вибрати труби для теплої водяної підлоги?

Відразу варто відзначити, що використання подібної системи в багатоповерхових будинках з центральною системою опалення призведе до того, що у нижніх або верхніх сусідів буде обмежена кількість теплової енергії. Саме з-за цієї прчини краще займатися установкою таких систем або в приватному будинку або в квартирі з індивідуальним опаленням.

Труби являють собою головну складову такого роду системи, тому краще відразу вибирати якісні матеріали, наприклад, тут sofievka.co можливо підібрати всі комплектуючі для теплої підлоги. Від їх вибору буде залежати надійність, якість і довговічність системи теплої водяної підлоги. На сьогоднішній день існує велика кількість різних типів труб. Розглянемо переваги і недоліки деяких з них.

Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги

Труби, виготовлені з міді. Такий вид труб є найбільш дорогим. Але якщо ж Ви все-таки зважитеся придбати саме їх, то Ви отримаєте дійсно довговічне обладнання. Крім того, мідь володіє чудовими теплопровідними характеристиками.

Металопластикові труби. Дана варіація, на відміну від вказаної раніше, трохи дешевше, але також має відмінні показники якості і надійності. Саме завдяки відмінному співвідношенню ціна-якість їх і купують. В будові металопластикових труб присутній внутрішній прошарок, який виконаний з алюмінію. Він забезпечує прекрасну теплопровідність, в той час як застосування полімеру захищає трубу від фізичного впливу.

Читайте по темі:  Тепловий насос для геотермального опалення

Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги

Труби з поліпропілену. Такого роду труби досить рідкісні, тому як вони мають значний радіус вигину труби, який становить не менше восьми діаметрів. Наприклад, якщо товщина труби становить 20 мм, відстань від однієї частини труби до іншої виявляється, як мінімум, 320 мм, а цього в більшості випадків недостатньо.

Труби, виготовлені із зшитого поліетилену. Унікальними особливостями такого роду труб є чудова теплопровідність, невисока вартість, а також зносостійкість. Що стосується недоліків, то він тільки один і полягає у деяких аспектах їх установки, так як труби із зшитого поліетилену слід жорстко зафіксувати, інакше вони з часом можуть розігнутися.

Як зробити розрахунок труб для організації теплої водяної підлоги?

Для того щоб коректно підрахувати необхідну Вам кількість матеріалів слід накреслити схему майбутнього покриття на міліметровому аркуші. Так на даному папері слід виконати креслення, враховуючи при цьому вікна та двері. Краще всього використовувати масштаб 1 см до 50 см.

Також Вам в обов’язковому порядку буде необхідно врахувати такі нюанси:

  • спосіб установки, який буде використовуватися;
  • кількість вентилів і розгалужень;
  • найбільша площа обігріву повинна бути менше 20 кв. м;
  • приєднання частин приміщення слід виконувати до окремого відводу;
  • довжина одного кола повинна бути не більше 100 м;
  • розміщувати труби краще всього біля вікон;
  • максимальна відстань між трубами не повинна перевищувати 500 мм.
Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги
Таблиця витрат труби в залежності від кроку петлі

Щоб правильно обчислити кількість труб Вам необхідно поміряти довжину і отримане число помножити на коефіцієнт переводу, який був отриманий під час малювання, креслення. Крім того, для заппасу необхідно залишити зайві 2 м.

Після цього обчислюють кількість підкладки. Для цього потрібно помножити довжину кімнати на її ширину.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...