Дренажна система для дачі своїми руками

271

Дренажна система для дачі своїми руками

Ні для одного дачника не секрет, що надлишкова вода на ділянці – нічого хорошого не принесе, якщо це звичайно не басейн на дачі! Надмірна кількість води в ґрунті може не тільки сильно нашкодити рослинам, але і зруйнувати фундамент будинку. На щастя, є нехитрий і досить раціональний спосіб запобігання такого роду біді. І ім’я йому – дренажна система.

Дренажна система для дачі своїми руками

Для того, щоб наша система була ефективною, необхідно спочатку зробити деякі розрахунки. В рамках даної статті ми розглянемо, як зробити дренажну систему на дачі своїми руками (не вдаючись до допомоги фахівців).

Чи завжди потрібен дренаж?

У більшості випадків, будувати дренаж немає необхідності. Якщо у вас рівна ділянка з родючим і водопроникним грунтом (немає застоїв води), якщо кількість опадів не перевищує норму, а глибина залягання ґрунтових вод на рівні трьох метрів, – ваші умови ідеальні і дренажна система не потрібна. Вирішувати, будувати дренаж чи ні, доведеться виходячи з таких фактів:

  • Велика кількість опадів в районі розташування ділянки;
  • Ділянка знаходиться в низині, біля схилу або на схилі пагорба;
  • Високі грунтові води;
  • Переважання глинистого ґрунту або суглинку.

Види дренажних систем та особливості їх реалізації

Дренажні системи класифікуються на:

  • Глибинна;
  • Поверхнева;
  • Пристінна.

Поверхневий дренаж виконується двома способами: лінійно і локально (вибірково).

Дренажна система для дачі своїми руками

Деякі особливості виконання робіт

До початку робіт, зверніть увагу на наступні пункти.

  1. Висадку дерев і рослин краще всього виконувати після закінчення робіт з улаштування глибинного дренажу, так як такого роду роботи припускають перекопування великої кількості землі.
  2. Спочатку необхідно скласти докладний проект вашої дренажної системи, а потім вже приступати до реалізації проекту. При проектуванні, не забудьте включити в систему ревізійні колодязі для зручності подальшого обслуговування.
  3. Пам’ятайте про ухил дренажної труби! Згідно Сніпу він варіюється від 2 до 10 мм/м, в залежності від місцевості.
Читайте по темі:  Будка для німецької вівчарки: як побудувати її самостійно?

Дренажна система для дачі своїми руками

Матеріали та інструмент

До початку робіт переконайтеся в наявності необхідного будівельного матеріалу, а також інструменту. Раджу не скупитися на будівельний матеріал і купувати все, тільки хорошого якості, бо дренажна система будується один раз!!!

У цій нелегкій справі, з інструмента вам знадобляться: лопата, носилки або тачка, рівень (куди ж без нього), ножівка та трамбування.

Тепер будматеріал: Власне – дренажні труби та комплектуючі до них, колодязі, спеціальний геотекстиль, щебінь або гравій.

Дренажна система для дачі своїми руками

Про труби. Вони бувають гофровані і перфоровані. Щоб виключити забивання та замулювання системи, рекомендується використовувати геотекстиль. Даний матеріал буде служити свого роду фільтром. Він виготовлений з натуральних складових і є екологічно чистим продуктом. Особливо рекомендується, якщо в грунті переважає глина. Його використання забезпечить збільшення терміну продуктивної роботи вашого дренажу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя