Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

11

Буквально всі підвали в будівлях є дуже сирими приміщеннями, які обов’язково потрібно утеплювати.Завдяки грамотній і правильній теплоізоляції будь-якого підвалу влітку там не буде конденсату, а взимку будуть знижуватися загальні тепловтрати.

Навіть якщо таке приміщення у будівлі буде неопалюваним, то після його проведення там можна буде підтримувати температуру більше ніж 5-10С.

Утеплення зовні або зсередини

У кожного будинку підвал є найскладнішим приміщенням з досить високою вологістю і низькою температурою.

Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

Утеплення такого загального приміщення може проводитися як зовні, так і зсередини, хоча найчастіше використовується сьогодні саме другий варіант теплоізоляції.

Тут потрібне професійне утеплення приміщення зсередини відповідними спеціалістами, які мають хороший досвід у цій справі. Утеплювати зовні виходить далеко не завжди, так як це коштує дорожче, до того ж небезпечно відкопувати фундамент зовні для установки там теплоізоляції.

Основні матеріали

Ринок будматеріалів сьогодні пропонує досить широкий і різноманітний вибір утеплювачів, тому до використання певного матеріалу потрібно спочатку ознайомитися з його особливостями і характеристиками.

Традиційні теплоізоляційні будматеріали:

  • Керамзит для підлоги;
  • Пінополістирол екструдований;
  • Спінений пінополістирол;
  • Скловата;
  • Ізовер.

Керамзит

Цей сучасний будівельний матеріал часто використовується для засипання підлоги в підвалах будівель.

Такий керамзит ефективно і якісно буде знижувати тепловтрати в підвалі, а головне, що коштує він досить дешево.

Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

Єдиний мінус цього матеріалу полягає в слабкому вирішенні проблеми конденсату в будівлі.

Пінополістирол екструдований

Цей чудовий і ефективний матеріал є сьогодні особливо актуальним і використовується досить часто.

Його головні переваги це екологічність, відсутність кришення, а також він не гниє і володіє чудовими експлуатаційними характеристиками.

Читайте по темі:  Які стовпи використовувати для забору

Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

Реалізується такий матеріал в плитах, які можна досить легко і швидко розрізати. Екструдований пінополістирол має такі мінуси, як легка займистість і потреба у додаткової гідроізоляції.

Спінений пінополістирол

Такий тип сучасного пінополістиролу ще іменується як пінопласт, цей матеріал дещо відрізняється від екструдованого. Через те, що пінопласт може вбирати вологу він вимагає використання належної спеціальної гідроізоляції.

Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

Також у цього типу пінополістиролу міцність менша в 3 рази, ніж у екструдованого і це також слід враховувати. Цей матеріал боїться гризунів, через що потрібно приймати певні захисні заходи, хоча, з іншого боку, коштує дуже дешево.

Завдяки достоїнствам цього різновиду пінополістиролу утеплення підвалу зсередини часто проводиться саме цим матеріалом.

Скловата та ізовер

Даний матеріал виготовляється з дрібних волокон скла отриманих з відходів скловиробництва.

Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

Теплопровідність у скловати достатньо ефективна, а з іншого боку, вона легко може запалюватися, а також при дії води будуть погіршуватися її характеристики.

Ізовер створений на основі скловати, тільки позбавлений її мінусів, завдяки чому він є сьогодні найкращим утеплювачем.

Експлуатаційний термін ізовера буквально нескінченний і він не боїться зміни вологості та загальної температури в підвалі будівлі.

Гідроізоляційні роботи, стіни з бетону

До утеплення підвалу потрібно провести там спочатку гідроізоляційні загальні роботи. Якщо стіни підвалу були зроблені з бетону, то там потрібно використовувати проникаючий спеціальний склад.

Такий склад дає дуже гідний ефективний результат і наноситься як на старий, так і на свіжий бетон. Цей проникаючий склад наноситься на стіни, а також підлоги і стелі в підвалі розпилювачем.

Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

Витрачається цей матеріал 0,5 кг/м2, а коли він полімеризується, то далі зверху можна укладати полімерцементні спеціальні суміші. Тільки тепер вже можна зробити і саме утеплення підлог, стель і стін.

Читайте по темі:  Как выгодно продать старое жильё?

Підготовка поверхні, гідроізоляція

Для стін і стель, виконаних з іншого матеріалу, потрібно спочатку вирівняти всі поверхні, щоб там не було навіть слабкого зазору.

Для цього спочатку поверхню слід очистити від забруднення, а далі тріщини слід закрити герметиками або монтажною піною.

Обов’язково необхідно обробити ще засобами проти грибка і покрити просоченням з антисептика. Також знадобиться зробити в такому підвалі загальне водовідведення і продумати аспекти вентиляції та дренажу.

До того як приступити до робіт по теплоізоляції потрібно дочекатися висихання гідроізоляції, для цього потрібно 5-6 днів.

Утеплення підлоги, стелі та стін

Утеплення підлоги потрібно зробити в більшості випадків, так як саме через підлогу буде діяти вологість і малі температури.

Як утеплити підвал зсередини: основні етапи

Для створення хороших умов в підвалі, підлогу потрібно зробити досить теплою, а до самого утеплення слід провести там ще гідроізоляційні роботи. Для утеплення потрібно сформувати на підлозі каркас з лаг і брусків для вирівнювання площини.

Далі, між цими лагами простір засипається звичайним керамзитом, шар якого має бути 20-30 см і більше. Після цього поверх керамзиту укладаэться пароізоляційна спеціальна мембрана.

Тепер тільки йде фіксація дерев’яних дощок підлоги цвяхами, це є самим простим варіантом підлоги.

Інший варіант полягає в бетонуванні підлоги і обклеюванні зверху полістирольними плитами, а потім вкладається і монтується решетування підлогова дошка, саме так і робиться утеплення підвалу зсередини.

Для робіт потрібно:

  • ППС або скловата;
  • Звичайна піна монтажна;
  • Клей;
  • Сітка монтажна;
  • Дюбеля.

Завдяки утеплених зсередини стінам у підвалі весь будинок буде забезпечений теплом. Щоб не було утворення конденсату на стінах потрібно зробити тепло – та гідроізоляційні роботи.

Спочатку йде гідроізоляція стін при використанні бітумного руберойду, полівінілхлоридної плівки або обмазувальної ізоляції. Тільки потім, коли гідроізоляція буде встановлена і пройшло 4-5 днів, можна робити утеплення підвальних стін.

Читайте по темі:  Квартира в новостройке: в чем ее преимущества?

Підсумок

Сьогодні утеплення стін підвалів зсередини використовується дуже часто, так як має ряд унікальних переваг, а часом просто навіть немає іншої альтернативи.

Відео-рекомендації:

Головне завдання такого утеплення це поліпшення загального вологісного режиму та захист від появи конденсату в підвалі будинку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя