Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

8

В багатьох країнах сортування відходів і подальша передача їх для повторного використання – звична практика для громадян.На жаль, у нас справи поки йдуть інакше. Про те, що сміття потрібно сортувати і здавати на переробку, мало хто знає. Про серйозні заробітки, пов’язані з переробкою вторсировини, в Україні теж знають лише з чуток.

Наша редакція розповість про те, що можна здати на переробку, зберігши ресурси планети, своє здоров’я і навіть трохи заробивши на цьому.

Папір і картон

Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Збір макулатури пам’ятають ще наші батьки. Папір і картон можна здавати безкоштовно в спеціальні контейнери, встановлені в багатьох містах, або за гроші в пункти прийому. Там зазвичай беруть використаний білий і сірий папір (газети), а також картон без скотча, ламінування (наприклад, кольорові коробки від взуття здати в макулатуру не вийде), книги без палітурки.

Не приймають:

  • брудний папір і картон (забруднений жиром, маслом, лакофарбовими речовинами);
  • горілу макулатуру;
  • упаковки з-під молочних продуктів, соків і сигарет;
  • туалетний папір, серветки, одноразові рушники, втулки;
  • фотографії;
  • кальку.

Метал

Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Ще один класичний вид вторсировини – металобрухт. Його можна здавати в пункти прийому самостійно або через посередників, які об’їжджають двори житлових будинків або розміщують оголошення про прийом брухту. Метал для подальшої утилізації приймають будь-який, і чорний, і кольоровий брухт. У тому числі іржавий, обгорілий або фарбований.

Пластик

Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

У багатьох містах України з’явилися окремі контейнери для прийому пластику. Люди кидають туди все, що за їх уявленням відноситься до цього матеріалу. Але пластикові відходи теж слід розділяти.

Читайте по темі:  Як кріпити пластикові панелі - покрокова інструкція

Окремо сортувати:

  • пластикові пляшки;
  • поліетиленові пакети, упаковку від харчових продуктів (круп, цукерок);
  • твердий пластик (упаковка від миючих засобів, контейнери, каністри).

Адже різні види пластику переробляються по-різному. Розділяти його таким чином – значить поважати працю волонтерів. Є й ще одна вимога до тих, хто здає пластик в цілях збереження навколишнього середовища і прагне робити це правильно: всі упаковки від продуктів повинні бути чистими! Можна не вимивати залишки шампуню, землю, машинне масло. Але пляшки з-під молока, потрібно споліскувати. Це пов’язано з гризунами, що мешкають на складах, де зберігається пластик до переробки. Залишкам їжі щури будуть дуже раді.

Склотара

Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Прийом пляшок з-під молока і кефіру теж знайомий нам з дитинства. Зі скла виробляють скловолокно і дрібнозернистий бетон. Тому для утилізації можна здавати і биту тару. Підійдуть і пляшки, і скляні банки. Але мова йде тільки про склотару. Кераміка, дзеркала для цих цілей не годяться, тому що їх складніше переробити.

Одяг та аксесуари

Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Великі мережеві магазини (наприклад, H&M) приймають старий одяг від покупців в ОБМІН НА ЗНИЖКУ. Чистий і цілий одяг можна пожертвувати нужденним: віднести до церкви, в притулок або будинок престарілих. Простежте, щоб цим речам не потрібен був ремонт. У тому числі і дрібний. Наприклад, по заміну блискавок. Речі повинні бути повністю готові до використання. Модний одяг в ідеальному стані можна продати через сервіси оголошень.

Масло

Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Харчове, гідравлічне, трансформаторне – будь-яке масло містить компоненти, які, потрапляючи в навколишнє середовище, провокують онкологію у людини та інші захворювання. А ще харчове масло приваблює гризунів. Тому потрібно правильно утилізувати і масла, але це тема для окремої розмови. Спеціальні компанії приймають відпрацьоване масло для вторинної переробки.

Читайте по темі:  Плюсы и минусы мини-домов

Електроніка та побутова техніка

Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Їх охоче беруть великі гіпермаркети електроніки і навіть пропонують знижки «з утилізації». А ось вивозити їх на смітник самостійно не варто хоча б тому, що за це покладено штраф. Техніку, що не підлягає, на вашу думку, ремонту, охоче перекуповують майстри, які розбирають її на запчастини.

Куди здавати

Грінпіс розробив карту прийому побутових відходів, яка постійно доповнюється. Можна вибрати місто і те, що ви хотіли б здати на переробку. На карті з’являться координати Пункту Збору потрібного вам виду вторсировини.

Правильне сортування сміття, утилізація і вторинна переробка – це, в кінцевому рахунку, дбайливе ставлення до самого себе, свого здоров’я і здоров’я майбутніх поколінь.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя