Що за диво–ягода – золотиста смородина?

178

Что за чудо–ягода – золотистая смородина?

Практично на кожній присадибній ділянці є смородина, але золотисту можна зустріти не так часто. Спочатку цю культуру вирощували як декоративний вигляд, а зараз її приймають за гібрид смородини і аґрусу, хоча ця рослина є окремо стоїть культурою і має безліч сортів.

Корисні властивості золотистої смородини

Золотиста смородина дуже корисна і досить невибаглива: росте на будь-яких видах грунтів, за винятком глинистих і сирих ділянок, практично не пошкоджується шкідниками та не хворіє, легко переносить посуху і сильні морози.

Така смородина дуже красиво виглядає під час цвітіння і є чудовим медоносом. Її яскраво-зелена і блискуча листя за формою схожа з аґрусом. Золотаві квіти з’являються в травні і квітнуть протягом 3 тижнів. Саме завдяки аромату і забарвлення квіток цей вид смородини отримав свою красиву назву.

Золотиста смородина досягає у висоту більше 2,5 метрів, коріння дорослих рослин досягають півтора метрів. Цей вид смородини часто використовують у ролі живої огорожі для прикраси ділянки. Кущі можна висаджувати навіть на тінистих місцях.

Что за чудо–ягода – золотистая смородина?

Плоди різних сортів золотистої смородини дозрівають в липні — серпні, коли інші чагарники вже відійшли. Плоди на гілках можуть висіти аж до заморозків і не обсипатися. Ягоди овальної форми, розміром прирівнюються до середньої чорної, ростуть гронами до 10 штук в кожній. При гарному догляді плоди можуть зрости значно більше. Зовнішній вид ягід схожий з аґрусом.

Для зав’язування плодів необхідно висадити хоча б два різних сорти цього виду смородини, так як одиночний кущ зав’яже плоди лише частково, і плодоношення буде неповним.

Золотиста смородина багата вітамінами і мікроелементами. Ягоди не мають специфічного запаху, солодкі, без кислинки, їх вживають у свіжому вигляді і в заготовках. З куща можна зібрати до дванадцяти кілограм корисних ягід.

Читайте по темі:  Пророщування насіння огірків в тирсі: особливості та переваги пророщування

Посадка, вирощування і догляд

Золотисту смородину садять рано навесні або восени. Вегетаційний період рослини триває з середини квітня до середини вересня, а в ідеалі посадка золотистої смородини повинна проводитися або до початку або після закінчення сокоруху.

Для посадки потрібно вибирати саджанці не підсушені, з хорошою мичкуватої кореневої системою та 3-4 розвинутими пагонами. Місце під золотисту смородину потрібно вибирати добре освітлене, хоча і півтінь їй не зашкодить.

Золотиста смородина невимоглива до грунтів, легко переносить малородючі, сухі піщані, важкі глинисті, карбонатні, солонцюваті, щебенисті ґрунти, але краще всього росте на легких і середніх суглинках із заляганням грунтових вод не ближче 1,5 м від поверхні. Добре росте на слабокислих і майже нейтральних грунтах.

Что за чудо–ягода – золотистая смородина?

Цей вид смородини володіє надзвичайною посухостійкістю, добре переносить низькі температури, не підмерзаючи навіть при -37°C. Під час цвітіння витримує заморозки до -6°с без зниження врожаю, хоча цвітіння проходить, коли ймовірність весняних заморозків минула.

Може рости як у затіненні, так і на відкритому місці. У насадженні для зменшення обробітку ґрунту міжряддя краще мульчувати або задернить. Поливу не вимагає, проте при можливості зрошення багаторазово збільшується врожайність.

Золотиста смородина добре розмножується здерев’янілими та зеленими живцями, а також відводками і кореневою порослю.

Схема посадки 1х3 м, інші операції з підготовки ґрунту та посадки такі ж, як і для чорної смородини. На відміну від смородини інших видів, золотисту можна вирощувати в штамбовій формі. Вона починає плодоносити на другий рік після посадки і з кожним наступним роком нарощує врожайність.

Золотиста смородина практично не уражується шкідниками та хворобами, що рятує від необхідності застосування пестицидів і дозволяє вирощувати екологічно чисту продукцію.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя