Як зробити дерев’яне вікно своїми руками: креслення, відео

1013

В останні роки пластикові склопакети впевнено витісняють дерев’яні аналоги. Однак їх надійність і технічні показники закріпилися міцно, перевірені часом. До того ж – це бюджетний спосіб змінити вікно, особливо якщо нове ви вирішили зробити самі.

Дерев’яні конструкції – є екологічно чистим і надійним предметом будівництва. Про їхні переваги знає кожен: по-перше, вікна з дерева “дихають”, по-друге, деревина – доступний матеріал, по-третє – їх можна виготовити своїми руками, без застосування складного обладнання.

Як зробити дерев'яне вікно своїми руками: креслення, відео

Вікна для дачі, госпбудівель або веранди можна виготовити самостійно, трохи вивчивши технологію. При виготовленні необхідно звернути увагу на правильні розрахунки розмірів вікна і його геометрію. Від цього залежить не тільки естетичні чинники експлуатації, але і функціональність конструкції.

Як виготовити дерев’яне вікно своїми руками

Головний момент в збірці деталей нового дерев’яного вікна – це ювелірна точність. Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, то краще звернутися до професіонала або замовити вже готове вікно, виготовлене на виробництві.

Необхідні інструменти:

 • шуруповерт;
 • дриль;
 • склоріз;
 • електрорубанок;
 • молоток;
 • стамеска.

Етап № 1. Підготовчі роботи

Для того щоб виготовити вікно необхідно створити ескіз. Для цього ви чітко повинні знати розміри майбутнього вікна і його функціональність, наприклад, буде воно розкриватися чи ні, кількість стулок і кватирок.

Ескіз чертится з дотриманням масштабів. Це важливо для того, щоб правильно розрахувати кількість матеріалу, розташування засувів і петель, ручок і клямок. Представлене відео містить приклади креслень вікон, може ви знайдете тут, то, що вам потрібно:

Читайте по темі:  Основа затишного будинку: вибираємо теплі вікна та двері

Крім того, ведеться розрахунок матеріалу на дане вікно. Розрахунок краще робити з запасом, на випадок, того, що деталь, в зв’язку з нестачею досвіду, можна зіпсувати

Важливо! Заздалегідь визначтеся з видом вікна, щоб придбати необхідну фурнітуру.

Етап № 2. Виготовлення заготовок для вікна

Важливим моментом є вибір виду деревини. Найбільш популярні вікна з масиву сосни, крім того, альтернативою може бути дуб.

Дошка повинна бути підготовлена до обробки, а саме просушена, не мати деформацій і пошкоджень.

Згідно з кресленням, випилюють необхідні деталі, які пізніше будуть з’єднуватися між собою.

У роботі з фрезерувальних верстатах необхідний навик, тому доцільніше буде скористатися електрорубанком і електролобзиком.

Як зробити дерев'яне вікно своїми руками: креслення, відео

Крім масиву, можна в якості робочого матеріалу використовувати клеєний брус. Він відрізняється міцною фактурою, а також стійкий до деформації.

Для роботи буде потрібно дошка 150х50 мм.

Етап № 3. Виготовлення короба або рами

У дошках-заготовках робиться канавка або паз, глибина якого 15 мм, паз є виїмку в формі літери Г. Таких деталей нам буде потрібно зробити чотири однакових.

Як зробити дерев'яне вікно своїми руками: креслення, відео

З’єднують між собою деталі короба за допомогою столярного клею або клею ПВА. У готовому прямокутнику просвердлюють отвори по кутах і забивають стрижень 3-4 см. Цей клин забезпечує надійне з’єднання деталей під прямим кутом.

Короб готовий. Його поміщають у віконний отвір і закріплюють дюбелями. По периметру запінюється зазори монтажною піною.

Етап № 4. Виготовлення вікна

Для рами необхідний брус 6х4 см. Форма і конструкція залежить від кількості відсіків, стекол і розміру штапиков.

Як зробити дерев'яне вікно своїми руками: креслення, відео

Існує два види профілю:

 • одностекольний;
 • двустекольний.

Одностекольная конструкція включає в себе два паза: один для установки в короб, а інший для монтажу скла.

Читайте по темі:  Які бувають види пластикових вікон - розкладемо все по поличках

Двустекольний профіль – більш складна конструкція, що має три паза, для двох стекол і короба.

Зазвичай використовують скло товщиною перетину 4 мм, при цьому розмір штапика буде 10 мм.

З заготовок збирається основа рами. Щоб збірка була зручною, кінці заготовок спилюють під кутом 45 градусів. А попередньо підготовлений профіль стикується способом шип-паз, що забезпечує надійне зчеплення деталей і нерухомість конструкції.

Можна також розглянути інший варіант посилення – металевий куточок. Ця деталь продається в будь-якому будівельному магазині. Кріпляться куточки в кожен кут конструкції за допомогою саморізів. В даний час будівельники стали відмовлятися від такого методу, вважаючи, що це не естетично. Однак, якщо вікно буде згодом фарбуватися фарбою, цей варіант можна розглянути.

Етап № 5. Монтаж стекол

Важливість правильного розрахунку розміру скла обумовлена тим, що цей фактор визначає щільне прилягання скла до рами, що відповідає за теплопровідність вікна. Якщо в процесі монтажу утворилися щілини, то в такі вікна буде дути.

Важливо! Мірки стекол перед різкою проводитися з точністю до міліметра.

Різка скла проводиться склорізом, після чого гострі краї обробляють наждачним папером.

Як зробити дерев'яне вікно своїми руками: креслення, відео

При здійсненні цього процесу необхідно дотримуватися правил безпеки:

 • обов’язково роботи повинні проводитися в рукавицях з щільним гумовим покриттям, щоб уберегти долоні рук від порізів;
 • на обличчя одягається маска;
 • очі захищають за допомогою окулярів, так як виникає загроза потрапляння скляних осколків і стружки.

Робота склорізом має теж свої тонкощі. Отже, як різати скло. Рухи склоріза по поверхні скла повинні бути плавними з помірним ступенем натискання. Якщо ви недостатньо чинили тиск, то надріз буде неякісним і при подальших діях, ви отримаєте зубчастий скол. Навпаки, надмірне натискання може продавити скло, і ви ризикуєте поранитися його осколками.

Читайте по темі:  Вікна в підлогу

Для того щоб розрізати скло використовується лінійка. Матеріал, з якого буде вона виготовлена не має принципового значення. Якщо у вас немає лінійки, можна використовувати рівну рейку.

Важливо! Довжина лінійки повинна перевищувати розмір скла.

Після обробки склорізом, полотно відсувається на край столу, і злегка натискають рукою. Якщо ви зробили все правильно скло на місці лінії різання надломитися. Таким чином вирізаємо всі стекла для вікна.

Далі приступаємо до примірці деталей. Для цього кожен лист скла поміщаємо в раму, а потім витягуємо.

Для остаточного монтажу на дерев’яні деталі наносимо герметик. Засіб краще брати безбарвне, щоб естетично вікно виглядало бездоганно. Далі прикладаємо скло і даємо герметику висохнути. Зверху полотно закріплюється штапіком. Штапик є трикутною рейку, яка водночас притискає об скло і раму. Його завдання зафіксувати скла і заховати шов.

Рейка монтується за допомогою тонких цвяхів, рідше саморізами, якщо штапик широкий.

Етап № 6. Монтаж вікна

Готове вікно монтується в короб за допомогою саморізів. Щілини між рамою і коробом герметизуються монтажною піною або герметиком. Далі монтується на місці підвіконня. Більш детально ознайомитися з процесом виготовлення дерев’яного вікна можна, подивившись відео:

Виготовлення рами з двох частин

Там, де необхідно вікно, яке буде відкриватися, то технологія трохи змінюється і ускладнюється. Таке вікно виготовляється трохи інакше. У центрі монтується брус в вертикальному положенні, який має аналогічні з рамою пази. Друга половина вікна виготовляється окремо, має раму на кілька сантиметрів тонше. Вона кріпитися до основної конструкції і являє собою «дверцята».

Виготовлення дерев’яного вікна – процес захоплюючий і корисний. До того ж, як приємно, дивитися у вікно, створене своїми руками, яке зберігає ваше тепло і частинку душі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...