Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

570

Більшість будинків, побудованих з дотриманням всіх вимог, оснащуються вимощенням з тротуарної плитки. Розглянемо докладніше, які функції виконує подібна конструкція, в чому полягають переваги і як її зробити своїми руками.

Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

Переваги

За правилами, вимощення навколо будинку є обов’язковим елементом і виконує наступні функції:

 • захист фундаменту від проникнення вологи і руйнування;
 • створення естетичного вигляду ділянки в цілому;
 • забезпечення зручного проходу навколо будівлі;
 • підтримання чистоти, особливо в період дощів (відсутність бруду);
 • відведення води на необхідну відстань завдяки облаштуванню системи зливів.

Робиться вимощення будинку з різних матеріалів. Наприклад, під опалубку заливають бетон уздовж стін, створюючи невелике піднесення над рівнем грунту. Використовується і асфальтобетон. В якості альтернативи суцільним покриттям застосовують цеглу.

Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

Різноманіття продукції дозволяє підібрати підходящий варіант під будь-який екстер’єр

Отмостка з плитки навколо будівлі має наступні переваги в порівнянні з іншими матеріалами:

 • Декоративність. Її зовнішній вигляд перевершує будь-які аналоги.
 • Довговічність. Відрізняється стійкістю до впливу навколишнього середовища, в тому числі морозів і механічних пошкоджень, тому термін експлуатації вимірюється десятиліттями.
 • Простота догляду. Не накопичує воду і бруд, не вимагає специфічного обслуговування.
 • Можливість демонтажу. При необхідності вимощення частково або повністю прибирають, вносять корективи в конструкцію, замінюють пошкоджені фрагменти і т. д.
 • Екологічність. Навіть при нагріванні не виділяє токсичних речовин, як, наприклад, асфальтове покриття.
 • Органічність. Якщо у будівництві доріжок на ділянці використовується тротуарна плитка, таке вимощення навколо будівлі буде органічно поєднуватися з ними і створить цілісність екстер’єру.
 • Простота монтажу. Зробити її своїми руками досить легко, навіть не маючи навичок.

Завдяки широкому асортименту продукції можливо підібрати матеріал будь-якого кольору, форми і фактури для створення унікальних візерунків.

Технології монтажу

Вимощення навколо приватного будинку з тротуарної плитки допускається виконувати кількома способами. Виділяють три базові технології укладання:

 • на піщану подушку;
 • на цементно-піщану основу;
 • на розчин.
Читайте по темі:  Будинки з СІП панелей – особливості матеріалу, етапи і нюанси складання будови

Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

Варіанти облаштування вимощення

Розглянемо ці технології більш докладно. Перший спосіб передбачає наявність сухої кладки. Незаперечний плюс методу в тому, що зробити таку роботу своїми руками простіше всього. Головне, вивести рівну основу і закріпити в піску плитку. Але існує великий мінус такого способу — вода поступово вимиє основу, тому методика малоефективна.

При укладанні на цементний розчин вдається виключити псування матеріалу водою. Однак, крім трудомісткості, є ще один недолік – під час сезонної динаміки стін, фундаменту і самого ґрунту, а також тротуарної плитки, бетон поступово розтріскається.

Оптимальний варіант — використання суміші з піску та цементу. Він усуває недоліки обох технологій.

Покрокова інструкція представлена далі.

Підготовка майданчика та укладання плитки

Перед тим як зробити вимощення важливо підготувати грунт. Цей етап передбачає кілька основних дій:

 1. Зняття шару грунту. В першу чергу відміряють відстань від стін будівлі, не менше 70 сантиметрів. Оптимальна ширина – 100-120 см. Глибина канавки повинна становити близько 25-30 см.
 2. Утеплення фундаменту. Застосовують спеціальний шар ізоляції, насип з керамзиту і саму тротуарну плитку. Краще використовувати штучні матеріали, які не накопичують вологу, наприклад, поліуретан.
 3. Гідроізоляція. Фундамент будинку і частину вимощення промащують глиною. Додатково уздовж стін укладається ПВХ плівка або геотекстиль.
 4. Гравійно-піщана подушка. Поглиблення засипається щебенем в декілька сантиметрів і піском приблизно в 15 см. Потім поверхню останнього шару рівняють з допомогою грабель і правила.

Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

Підготовка основи

Отмостка викладається за напрямком від стіни будинку й від себе. Монтаж елементів виконується так, щоб кожен фрагмент покриття був заглиблений у пісок приблизно на 2/3 своєї висоти. Важливо дотримувати однакову відстань між плитками і перевіряти на кожному ряду рівень.

Читайте по темі:  Особенности покупки квартиры с черновой отделкой в Киеве

Щоб доріжка не роз’їхалася і виглядала акуратно, встановлюють бордюри. Вони заглиблюються на більшу глибину, ніж інші елементи. З метою фіксації їх бетонують. Укладання вимощення займає небагато часу. При цьому поспішати не варто, так як будь-який перекіс в подальшому позначиться на якості всієї поверхні.

Зміцнення покриття і монтаж водостоків

Щоб зробити доріжку міцною і цілісною, після укладки проводять ще ряд маніпуляцій. Спершу готують цементно-піщану суміш. Зробити її легко: змішайте пісок і цемент в пропорції 3:1.

Потім очищають поверхню відмостки від стороннього сміття та суху суміш висипають на плитку. За допомогою щітки масу розподіляють по швах. Після того, як вони будуть заповнені вщерть, видаляють залишки і збризкують доріжку водою. Вона затече в стики і ущільнить суміш.

Після утрамбування і просушування вимощення будинку, повторюють дії від початку до кінця ще раз. Цемент при намоканні розбухає і стає клейким. Така цементно-піщана суміш надійно скріпить між собою елементи покриття і запобігає вимивання підкладки.

Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

Етапи укладання плитки

Окремо розглянемо технологію встановлення водостічної системи навколо будівлі. Після опадів з даху будинку і по стінах стікає дощова вода. Щоб запобігти руйнуванню покриття і накопичення калюж, виконується монтаж спеціальної водовідвідної системи, яка входить в стандарту будову вимощення.

Водостік складається з декількох частин. В першу чергу закріплюють жолоба по периметру даху. Вони встановлюються під невеликим нахилом і приєднуються до труби, по якій опади стікають з покрівлі вниз. По внутрішньому периметру вимощення додатково монтують бетонні стоки. Система має вихід на поперечний жолоб. По ньому вода буде стікати у встановлене місце.

Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

При обладнанні вимощення ретельно сплануйте водовідведення від фундаменту будинку

Щоб направити воду в потрібному напрямку, елементи стоку встановлюються під невеликим ухилом. Ця інструкція використовується і при монтажі звичайної плитки.

Розрахунок простий: за основу береться кут в 2-3 градуси на кожен метр доріжки. Такий нахил непомітний і ефективний.

Якщо зробити роботу правильно, фундамент будинку буде надійно захищений від негативного впливу зовнішнього середовища. До того ж вимощення перетворить житло і зробить прилеглу до нього територію естетичною.

Читайте по темі:  Як розрахувати площу кімнати - формули і способи розрахунку

Рекомендуємо переглянути відео:

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя