Професія будівельник: переваги та перспективи

441

Професія будівельникПрофесія “будівельник” – одна з найбільш затребуваних і добре оплачуваних. Втім, є і ряд інших ознак, завдяки яким вона виглядає привабливою і перспективною. Отже, ми спільно з порталом з пошуку роботи Jooble зібрали 6 позитивних сторін роботи будівельника і представили поради як знайти кращі вакансії для будівельників.

Затребуваність на ринку праці

Прості будівельні спеціальності хоч і вельми затребувані, але і непрестижні. Молодь не прагне в галузь, незважаючи на порівняно високі заробітки навіть у некваліфікованих працівників. В силу цих обставин конкуренція в цьому сегменті ринку праці майже відсутня.

Зведення нових об’єктів – житлових комплексів, промислових і сільськогосподарських підприємств, торгових центрів і т.д., – а також ремонтно-відновлювальні роботи не припиняються. Навіть під час економічних криз будівництво хоч і уповільнює темпи свого зростання, проте повністю не зупиняється. Важко можна уявити ситуацію, при якій кваліфіковані будівельники будуть без роботи.

Хороша зарплата

Будівельник – одна із затребуваних, традиційно шанованих і високо оплачуваних професій. Втім, розподіл зарплат у даній сфері характеризується нерівномірністю. Істотний вплив надає місце розташування споруджуваного об’єкта.

На рівень зарплат впливають також фінансові можливості компанії – роботодавця і характер споруджуваного об’єкта, а також досвід працівника, займана посада і кваліфікація (розряд).

Заробітки у великих девелоперів помітно вище, ніж у порівняно невеликих приватників. Але влаштуватися в солідну девелоперську фірму значно складніше через великий конкурс і високі вимоги роботодавця.

Вільний графік і сезонність

У великих будфірмах графік роботи не залежить від сезонності. Прогресивні технології і останні нововведення дозволяють вести будівельні роботи незалежно від пори року і погодних умов. У сезонній роботі також є позитивний момент – високі заробітки в пікові періоди дозволяють заробити достатньо коштів, щоб тривалі перерви присвятити сім’ї та відпочинку або зайнятися дрібними індивідуальними замовленнями. Втім, у такої роботи є і “побічний ефект” у вигляді ненормованого графіка. Але, з іншого боку, можна варіювати графік, скажімо, бути зайнятим тільки вдень або тільки вночі, або вибрати подобовий графік, одночасно працюючи десь на іншому об’єкті.

Професія будівельник

Чудова фізична форма

При роботі на будівництві обов’язковою умовою є проходження медичної комісії: специфіка професії зобов’язує працівника володіти хорошими фізичними даними і відмінним здоров’ям. Так, це тяжка праця, але, з іншого боку, Ви отримуєте можливість перебувати в прекрасній формі без додаткових занять спортом.

Відсутність освітніх бар’єрів для простих робітників

Звичайно, працевлаштуватися простим робітникам на будівництво можливо і без вищої освіти – досить закінчення технікуму, коледжу. Іноді підмайстром можна стати навіть без освіти і досвіду.

На наступний кар’єрний щабель в серйозній компанії (майстер, бригадир, начальник будівельної ділянки) може претендувати працівник, який закінчив як мінімум технікум. Натомість такий працівник має право на навчання за скороченою програмою (з 2-3 курсу). А випускники – відмінники в окремих випадках мають право навчатися безкоштовно.

Дипломовані інженери – будівельники мають право претендувати на керівні посади, аж до голів архітектурно – будівельних відділів або начальників окремих об’єктів.

Перспективи просування службовими сходами

Почати кар’єру будівельника в змозі навіть школяр. Освоєння необхідних навичок реалізується безпосередньо на будівництві, а ось теоретична підготовка здійснюється в профільних освітніх установах. Коли обидва види навчання поєднуються, то цілком реально швидко дорости до управлінської ланки. Нерідкі випадки кар’єрного зростання від робітника до великого керівника всього за 7-8, а іноді і 5 років.

Втім, не кожен Муляр або обробник прагне змінювати статус і перетворюватися в управлінця. Але якщо підвищувати кваліфікацію, освоювати нові професійні навички, занурюватися у все більш складні проекти, то відповідним чином зростуть і заробітки. Згодом у таких працівників немає відбою від пропозицій, ці фахівці завжди в ціні.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя