Професія будівельник: переваги та перспективи

452

Професія будівельникПрофесія “будівельник” – одна з найбільш затребуваних і добре оплачуваних. Втім, є і ряд інших ознак, завдяки яким вона виглядає привабливою і перспективною. Отже, ми спільно з порталом з пошуку роботи Jooble зібрали 6 позитивних сторін роботи будівельника і представили поради як знайти кращі вакансії для будівельників.

Затребуваність на ринку праці

Прості будівельні спеціальності хоч і вельми затребувані, але і непрестижні. Молодь не прагне в галузь, незважаючи на порівняно високі заробітки навіть у некваліфікованих працівників. В силу цих обставин конкуренція в цьому сегменті ринку праці майже відсутня.

Зведення нових об’єктів – житлових комплексів, промислових і сільськогосподарських підприємств, торгових центрів і т.д., – а також ремонтно-відновлювальні роботи не припиняються. Навіть під час економічних криз будівництво хоч і уповільнює темпи свого зростання, проте повністю не зупиняється. Важко можна уявити ситуацію, при якій кваліфіковані будівельники будуть без роботи.

Хороша зарплата

Будівельник – одна із затребуваних, традиційно шанованих і високо оплачуваних професій. Втім, розподіл зарплат у даній сфері характеризується нерівномірністю. Істотний вплив надає місце розташування споруджуваного об’єкта.

На рівень зарплат впливають також фінансові можливості компанії – роботодавця і характер споруджуваного об’єкта, а також досвід працівника, займана посада і кваліфікація (розряд).

Заробітки у великих девелоперів помітно вище, ніж у порівняно невеликих приватників. Але влаштуватися в солідну девелоперську фірму значно складніше через великий конкурс і високі вимоги роботодавця.

Вільний графік і сезонність

У великих будфірмах графік роботи не залежить від сезонності. Прогресивні технології і останні нововведення дозволяють вести будівельні роботи незалежно від пори року і погодних умов. У сезонній роботі також є позитивний момент – високі заробітки в пікові періоди дозволяють заробити достатньо коштів, щоб тривалі перерви присвятити сім’ї та відпочинку або зайнятися дрібними індивідуальними замовленнями. Втім, у такої роботи є і “побічний ефект” у вигляді ненормованого графіка. Але, з іншого боку, можна варіювати графік, скажімо, бути зайнятим тільки вдень або тільки вночі, або вибрати подобовий графік, одночасно працюючи десь на іншому об’єкті.

Читайте по темі:  "Розумний будинок": його можливості та основні принципи роботи

Професія будівельник

Чудова фізична форма

При роботі на будівництві обов’язковою умовою є проходження медичної комісії: специфіка професії зобов’язує працівника володіти хорошими фізичними даними і відмінним здоров’ям. Так, це тяжка праця, але, з іншого боку, Ви отримуєте можливість перебувати в прекрасній формі без додаткових занять спортом.

Відсутність освітніх бар’єрів для простих робітників

Звичайно, працевлаштуватися простим робітникам на будівництво можливо і без вищої освіти – досить закінчення технікуму, коледжу. Іноді підмайстром можна стати навіть без освіти і досвіду.

На наступний кар’єрний щабель в серйозній компанії (майстер, бригадир, начальник будівельної ділянки) може претендувати працівник, який закінчив як мінімум технікум. Натомість такий працівник має право на навчання за скороченою програмою (з 2-3 курсу). А випускники – відмінники в окремих випадках мають право навчатися безкоштовно.

Дипломовані інженери – будівельники мають право претендувати на керівні посади, аж до голів архітектурно – будівельних відділів або начальників окремих об’єктів.

Перспективи просування службовими сходами

Почати кар’єру будівельника в змозі навіть школяр. Освоєння необхідних навичок реалізується безпосередньо на будівництві, а ось теоретична підготовка здійснюється в профільних освітніх установах. Коли обидва види навчання поєднуються, то цілком реально швидко дорости до управлінської ланки. Нерідкі випадки кар’єрного зростання від робітника до великого керівника всього за 7-8, а іноді і 5 років.

Втім, не кожен Муляр або обробник прагне змінювати статус і перетворюватися в управлінця. Але якщо підвищувати кваліфікацію, освоювати нові професійні навички, занурюватися у все більш складні проекти, то відповідним чином зростуть і заробітки. Згодом у таких працівників немає відбою від пропозицій, ці фахівці завжди в ціні.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...