Насіння газонних трав в Україні: принципи вибору

162

Насіння газонних трав

Газон не тільки служить прекрасним фоном для ландшафтних композицій, але і рятує від пилу, зволожує і охолоджує повітря, насичує грунт азотом, калієм і мінеральними солями. Яку ж травосуміш вибрати для своєї ділянки, і якими міркуваннями при цьому керуватися?

Принципи вибору

Головний з них – призначення газону. Дуже важливо знати, чи будете ви їм просто милуватися або ще й ходити по ньому, будуть на ньому грати діти або він потрібен для занять спортом. Відповідно до цього для кожної травосуміші насіння газонних трав підбираються в різних пропорціях.

В залежності від призначення газони можуть бути декоративними, захисними, парковими, спортивними і спеціальними. А за зовнішнім виглядом і складом вибір потрібно зробити між універсальним, луговим (мавританським) або партерним газоном. Всі ці види представлені в каталозі насіння газонних трав інтернет-магазину “Семпочта” sempochta.com.ua/semena-gazonnyh-trav.

каталог насіння газонних трав інтернет-магазину "Семпочта"

Партерним називають елітний газон, якому потрібен ретельний догляд і відсутність механічного впливу. Луговому газону стрижка необхідна лише двічі за сезон: оскільки до його складу входять лугові квіти, то її проводять до їх цвітіння і після. Для прогулянок теж не підходить, інакше вся краса помнеться.

Універсальна суміш найбільш затребувана, так як нею можна засівати великі площі з різними умовами освітлення. Багато європейських травосумішей для украънського клімату не підходять, так як головною умовою існування багаторічного газону є морозостійкість, чого не вистачає європейським трав.

Якщо ділянка затінена через велику кількість будівель і дерев, вам необхідний тіньовитривалий газон. Звертайте увагу і на швидкість росту газону: якщо часті стрижки не для вас, то вибирайте низькорослі трави, а якщо хочете швидкий результат – швидкозростаючі.

Читайте по темі:  Рулонный газон: процесс укладки и его преимущества

Необхідно зрозуміти, які якості газону мають для вас велике значення, врахувати особливості своєї ділянки: характер грунту, клімат і освітленість, і тоді зробити остаточний вибір.

Особливості газонних трав

За естетичністю і густотою травостою кращими вважають:

  • мятлик луговий: весь період вегетації трава залишається м’якою і яскраво-зеленою, а густа коренева система не дає поширюватися бур’янам;

    мятлик луговий
  • вівсяницю червону: можна скошувати до 8 разів за літо, і навіть у посуху вона зберігає пружність і темно-зелений колір, швидко відновлюється, захищає від бур’янів, не боїться морозів і слабкої освітленості;
  • мітлиця паросткова: росте швидко, але їй необхідний хороший полив;
  • польовицю білу цінують за швидку схожість, вона невисока і бархатиста, але не любить посуху і бур’яни.

Серед тіньовитривалих можна відзначити Тінева (Паркова): вона любить тінь, невибаглива, і завдяки потужному корінню зміцнює схили. Отримати густий трав’яний покрив вже через 2 місяці після посіву можна з овсяниці лугової, але живе вона 4 роки, і більше підходить для тимчасових газонів. Краще всього купувати готові суміші, адже вони підібрані в таких співвідношеннях, щоб отримати зелений покрив в перший рік, потрібно тільки уважно вивчати рекомендації на упаковці.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя