Основні помилки при монтажі теплої підлоги

11

Монтаж стяжки теплої підлоги має ряд особливостей. Важливо брати до уваги, що готову конструкцію неможливо буде розібрати, щоб відремонтувати або щось в ній поміняти. Єдине, що можна буде зробити – це розколоти її і викинути.

Принаймні, це доведеться зробити з окремими шматками стяжки, які обмежені тепловими швами і мають один водяний контур. Тому дуже важливо підходити до монтажу теплої підлоги з максимальною відповідальністю і не допускати помилок.

Не вимикається котел

Іноді відбувається так, що під час експлуатації теплої підлоги, котел починає працювати значно довше, і, як наслідок, збільшується витрата палива. Це відбувається через те, що стяжка обігріває фундамент, вуличні стіни і навіть повітря навколо будинку. В чому криється причина?

Буває, що на краях основи, на яку встановлюється стяжка, є піднесення. Якщо не покласти в це місце утеплювач, це призведе до описаної проблеми. Ще одна часта причина – економія на екструдованому пінополістиролі. Коли цього матеріалу кладуть набагато менше, ніж необхідно, отримують той же підсумок: стяжка обігріває вулицю.

Чому після укладання труб тепла підлога не працює

В теплій підлозі розташовується велика кількість контурів трубопроводу. При цьому кожен з них знаходиться в своєму шматку стяжки, який має обмеження у вигляді теплових швів. Для ефективної роботи теплої підлоги слід використовувати спеціальні металопластикові труби, що мають зовнішній діаметр 1,6 см. Оптимальна довжина в контурі – від 50 до 80 метрів.

Читайте по темі:  Котли Italtherm: в чому італійці справді кращі та яке обладнання обрати

Тому дуже важливо, щоб довжина контурів була приблизно рівною. Якщо зробити один з контурів дуже довгим, то доведеться збільшувати опір в інших контурах. Через це насос буде перевантажений, і тепла підлога перестане функціонувати.

Основні помилки при монтажі теплої підлоги

Поява на підлозі ділянок різної температури

При укладанні труб важливо не перевищувати відстань між ними в 20 см. В іншому випадку можуть виникнути ділянки різної температури. Оптимальний крок укладання становить 15 см, притому, що в одному квадратному метрі теплої підлоги розташовується близько 6,7 метрів труб. Біля зовнішніх стін рекомендується робити крок укладання не більше 10 см, тому що ця зона повинна прогріватися сильніше.

Як не допустити розтріскування стяжки теплої підлоги

Для того, щоб стяжка добре виконувала свою функцію, не розтріскувалася і не рвала труби, важливо врахувати кілька головних деталей.

В першу чергу, це:

Стяжка, виконана з суміші піску і цементу, повинна мати товщину мінімум 8 см.
Один шматок з контуром не повинен перевищувати лінійного розміру в 4 метри.
Додавати фіброволокно і пластифікатор потрібно в обов’язковому порядку.
Необхідно армувати шматки стяжки за допомогою сітки 15х15 см., виконаної з дроту 0,4 см. і закріпленої на відстані 2 см від нижньої площини.

Основні помилки при монтажі теплої підлоги

Які фактори призводять до розриву труб і розтріскування стяжки:

  • Між стіною і прилеглими шматками стяжки відсутні компенсаційні шви.
  • Відсутність теплоізоляції на трубах, розташованих в стяжці.
  • Відсутність теплоізоляції на трубах, що знаходяться в штробах стяжки до батарей.
  • Відсутність ізоляції труб до 50 см, розташованих на вході або виході в стяжку.

Гідравліка: які помилки при монтажі теплих підлог неприпустимі?

Щоб насос справлявся, не можна підключати до одного колектора більше 8 труб. Коли труб більше, слід встановити додатковий колектор. Якщо відсутній вузол змішування теплоносія, а система теплої підлоги підключена неправильно, то виникне перегрів. Але в разі, коли довжина контурів не перевищує 40 метрів, можна підключити їх через РТЛ-бокси.

Читайте по темі:  Переваги та недоліки геотермального опалення

Колектор теплої підлоги в обов’язковому порядку повинен бути оснащений воздуховідвідником. В іншому випадку теплі підлоги не будуть функціонувати.

Основні помилки при монтажі теплої підлоги

Також, неправильне, хаотичне підключення контурів до колектора призведе до повного відключення системи. Важливо запобігти появі вм’ятин, заломів та інших дефектів на трубах. Щоб уникнути серйозних фінансових втрат, до установки стяжки рекомендується в обов’язковому порядку провести випробування гідравліки теплої підлоги.

Чому не вийде обійтися без радіаторів

З метою економії деякі люди вирішують використовувати для обігріву приміщення тільки теплу підлогу. Але це можливо лише в місцях з теплим кліматом.

В інших же випадках тепла підлога не зможе впоратися з цим завданням без вельми небезпечного для нього перегріву. Та й ходити по дуже гарячій підлозі сподобається небагатьом. Так з яких же саме причин не слід самостійно розраховувати тепловтрати для установки теплої підлоги?

У звичайних умовах неможливо визначити, який повітрообмін в приміщенні на даний момент і як він зміниться, коли температура значно впаде. До того ж важливо враховувати, що з вентиляцією йде від 30 до 40% вироблюваної енергії, а коли в приміщенні є протяг, ця цифра виростає до 90%.

Основні помилки при монтажі теплої підлоги

Також не вийде самостійно розрахувати приплив сонячної енергії, вологість конструкцій, затіненість і безліч інших факторів. Правильніше буде використовувати загальні приблизні розрахунки тепловтрат для побутового рівня, а також взяти до уваги досвід монтажу теплої підлоги, що має позитивний підсумок.

Під час будівельних робіт необхідно не допускати вищеописаних помилок, тоді тепла підлога буде правильно функціонувати і забезпечить комфортний мікроклімат в житловому приміщенні.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя