Скляні сходи: їх види та особливості

42

Сходи – функціональний елемент інтер’єру, що з’єднує різні рівні будинку. Але при цьому ніхто не скасовував її естетичність і красу. Саме ці якості можна назвати основними, якщо говорити про сходи зі скла. Це досить серйозна конструкція, яку повинні виготовляти і збирати професіонали, оскільки від її надійності залежить безпека людей, що проживають в будинку. Про те, як виготовляються скляні сходи, яку роль вони грають в інтер’єрі і про їх надійність поговоримо разом в цій статті.

Скляні сходи в інтер’єрі: чому її вибирають

Скляні сходи: їх види та особливості

Хоча даний архітектурний елемент – не новинка в дизайні, але досі сходи з скла є ефектним елементом приміщення, який притягує захоплені погляди гостей будинку. Деякі люди вважають таку конструкцію ненадійною. Але це тільки на перший погляд так здається. Якщо знати технологію виготовлення таких сходів, то всі сумніви відпадуть.

Що стосується їх ролі в інтер’єрі, то вона не обмежується лише естетичною функцією.

За рахунок легкості конструкції вона не обтяжує інтер’єр, як, наприклад, це роблять вироби з дерева або металу.

Не захаращує приміщення, що дуже важливо в квартирах-студіях, в яких спальне місце знаходиться на подіумі під стелею.

Візуально збільшує розміри приміщення за рахунок великої кількості поверхонь, що відбивають.

Світлопрозорі елементи не затемнюють кімнату, а роблять її більш світлою.

Скляні сходи: їх види та особливості

Якщо ваш вибір припав на скляну конструкцію, то обов’язково потрібно співвіднести її дизайн з іншим інтер’єром і правильно вписати у стильову спрямованість всього житлового простору. Сходи зі скла ідеально підходять для оформлення сучасних інтер’єрів в стилі мінімалізм, техно, хай-тек. Також ці «невагомі» конструкції можна вписати в інший образ (наприклад, класичний), додавши в неї елементи з дерева, металу, каменю та інших матеріалів.

Читайте по темі:  Лінолеум або ламінат: що краще, дешевше, практичніше, екологічніше?

Саме по собі скло не завжди є виразним, і скляні сходи можуть «загубитися» в інтер’єрі. Тому для додання сходам ефектності їх доповнюють світлодіодним підсвічуванням. До речі, це не тільки декоративний прийом, але і цілком корисне доповнення – в темний час доби пересуватися по неосвітлених сходах небезпечно, тому забезпечити скляну драбину автоматичним підсвічуванням з датчиком руху у ваших же інтересах.

Скляні сходи: їх види та особливості

Як виготовляють сходинки для скляних сходів

Незважаючи на свою крихкість, це досить надійні і міцні вироби, здатні витримати вагу 3-4 осіб. Саме на цю характеристику зазвичай звертають увагу при виборі сходів.

Виготовляють сходи з скла триплекс або мультиплекс. Це означає, що беруть кілька шарів скла товщиною не менше 10 мм і скріплюють їх полімером. Така багатошаровість забезпечує високу міцність виробу і дозволяє використовувати триплекс в умовах з високими навантаженнями. А для ще більшої надійності верхній шар сходів роблять із загартованого скла, що автоматично збільшує міцнісні характеристики виробу.

Скляні сходи: їх види та особливості

Які переваги несе в собі триплекс:

  • надійність – за рахунок багатошаровості;
  • безпека – при сильному ударі скло не розлітається на осколки, а залишається на полімерному шарі;
  • довговічність – такі сходи можуть служити десятиліттями;
  • декоративність – новітні технології дозволяють виготовити сходи з матового, прозорого або тонованого скла, зробити їх дзеркальними, нанести малюнок шляхом фотодруку, доповнити їх світлодіодним підсвічуванням.

А для того, щоб сходи не ковзали, на них встановлюють гумові або дерев’яні вставки, укладають зверху захисні килимки, використовують верхнє скло з шорсткою поверхнею.

Що стосується недоліків, то це буде висока ціна і регулярний догляд – на склі, як відомо, дуже добре видно сліди від пальців, краплі води, пил. Так що щоденні роботи забезпечені. Знизити їх частотність допоможе вибір матових поверхонь замість прозорих або сходів зі скла з малюнком, на якому не дуже видно забруднення.

Читайте по темі:  Яку підлогу вибрати для спальні?

Види скляних сходів і їх конструктивні елементи

Комбінування декількох матеріалів завжди виглядає більш цікаво в готовому виробі. Тому в сходах часто скло поєднують з деревом або каменем, покращуючи естетичні якості конструкції і перетворюючи її в яскравий акцент приміщення.

Як і інші сходи зі скла можуть бути виготовлені:

  • гвинтові;
  • консольні;
  • маршові.

Консольні ідеально підходять для сучасних інтер’єрів і завжди стають окрасою житлового простору. Такі невагомі конструкції як би ширяють у повітрі і всім своїм виглядом закликають випробувати їх на міцність. Що стосується монтажу, то встановлювати їх краще в стіни, виготовлені з цегли або бетону. Тут головне – надійність, яку не повинні порушити слабкі стіни.

Скляні сходи: їх види та особливості

Перила скляних сходів, як правило, виготовляють з металу або скла. Але більше можливостей для дизайнера надає комбінування цих матеріалів. Наприклад, скляні перила з металевим поручнем полегшують конструкцію, роблять її повітряною. А маршеві сходи на тятивах з суцільним скляним огородженням від підлоги до стелі виглядають незвично і оригінально. Рідше зі скляними сходинками поєднують ковані поручні з нержавіючої сталі.

Скляні сходи: їх види та особливості

Як бачите, скляні сходи виглядають цікаво і завжди є центральним елементом інтер’єру. Але технологія виготовлення триплексу така, що вона просто не може коштувати дешево. Так що багатьом власникам будинків, які хотіли б встановити такий цікавий архітектурний елемент, але не можуть це зробити з фінансової причини, порадимо інший варіант. Наприклад, можна виготовити консольні сходи з дерев’яними або металевими східцями, а огорожі зробити з повністю прозорого скла. Такі сходи зі скляними поручнями будуть виглядати оригінально і не масивно.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя