Як клеїти шпалери в кутах – нюанси і техніка обклеювання

5589

Найпоширенішим способом декоративної обробки стін у приміщеннях є обклеювання шпалерами. На перший погляд технологія самого процесу досить проста – нанести клей на смугу шпалер і приклеїти до стіни. Саме тому господарі квартир та будинків вирішуються на самостійне проведення цього виду оздоблювальних робіт.

Як клеїти шпалери в кутах

Якщо ділянка стіни гладка, правильно підготовлена і не має явних дефектів у вигляді опуклостей і западин, то поклеїти шпалери дійсно може і той, хто далекий від таких робіт. Але як клеїти шпалери в кутах і при цьому дотримати збіг малюнка? У таких випадках слід застосовувати певну техніку, без використання якої досягти бажаного результату буде складно.

Можливі проблеми та нюанси при обклеюванні шпалерами кутів

В ідеалі, щоб не проводити розрізання смуги в місцях згину, кути кімнати повинні бути строго вертикальними прямими. Тоді процес обклеювання шпалерами зводився б до однієї безперервної операції, що полягає в обробці стіни і полотна шпалер, з подальшим приклеюванням. Але, на жаль, кімнат з абсолютно правильними геометричними параметрами практично немає, хоча б один кут виявиться кривим.

У підсумку перша обклеєна стіна ще буде вертикальною, а по мірі просування від стіни до стіни буде спостерігатися перекіс, який збільшується від одного полотна шпалер до іншого. Малюнок зміститься до кутів і буде нерівним щодо горизонтальних поверхонь підлоги і стелі.

Ще один момент, який обов’язково потрібно враховувати при проведенні такого виду робіт – з якого матеріалу виготовлені шпалери, індивідуальні характеристики накладають відбиток на весь процес.

Читайте по темі:  Де і як вибирати квартиру: які моменти заслуговують особливої уваги?

Шпалери, виконані з паперового полотна без додаткових шарів, самі примхливі. В цьому випадку роботи слід проводити досить оперативно, папір швидко вбирає воду, що міститься в клеї. Варто трохи перетримати оброблену смугу, як вона почне розповзатися на шматки.

Шпалери з вініловим покриттям після промазування потрібно дати трохи часу, щоб вони краще просочилися. Але деякі види даних шпалер мають дуже ніжне напилення малюнка і притискати їх до поверхні можна тільки використовуючи гумові валики. У кутах особливо важливо забезпечити найкраще зчеплення полотна зі стіною. Застосування дрантя може згубно позначитися на малюнку.

Флізелінові шпалери не вимагають обробки клеєм їх тильної сторони. Досить промазати тільки поверхню стіни, а на кутах ще раз додатково пройтися клейовим розчином перед роботою.

Чим щільніше матеріал, тим меншим повинен бути нахлест, а у випадку зі склошпалерами смуги повинні бути приклеєні встик – навіть самий мінімальний нахлест буде дуже помітним у кутах.

Як клеїти шпалери на внутрішні кути

Основне завдання при обклеюванні шпалер полягає в тому, щоб по кутах не утворювалися «зморшки», і при цьому смуги шпалер донизу не розходилися, Для цього слід завести полотно так, щоб по суміжній стіні було захоплення максимум 1,5 – 2 см. Тут потрібно враховувати, якою мірою викривлений кут, чим більше кривизна, тим більшим повинен бути припуск.

Як клеїти шпалери на внутрішні кути
Потрібно виміряти відстань від полотна шпалер до кута і відрізати смугу шпалер, ширшою на 10-15 мм

Крайку слід якомога сильніше притиснути до стіни. Якщо при цьому смуга починає «зморшки», то ножицями потрібно буде зробити невеликі насічки, розрізавши лист у напрямку до «зморшці».

Як клеїти шпалери на внутрішні кути
Полотно приклеюється таким чином, щоб вузька смужка обрізаного (нерівного) краю зайшла на суміжну стіну

Наступний етап – проведення розмітки, по якій пройде накладення нової смуги шпалер на суміжній стіні. Для цього, від напуску першого полотна запущеного на цю стіну, необхідно відкласти відстань, рівну ширині наклеєних шпалер і зменшена на 5 мм. Після чого за допомогою рівня в цьому місці потрібно провести вертикальну лінію. Після закінчення розмітки наклеюємо другий лист, а для того щоб він ліг суворо вертикально орієнтуємося по проведеній лінії.

Читайте по темі:  Мобільні рампи, естакади для складу та автомобіля
Як клеїти шпалери на внутрішні кути
Приклеївши полотнище на суміжну стіну, що вийшов нахлест щільно притискають  його до стіни

Як клеїти шпалери на зовнішні кути

Для цього випередите точку, від якої буде йти лист так, щоб він огинав кут на ширину 30 мм. Край шпалер необхідно добре притиснути до стіни, а якщо на ньому будуть виступати зморшки, так само як і у випадку з внутрішніми кутами зробіть надрізи, тільки тут вони повинні бути невеликими. Уздовж краю шпалер, який загнувся на сусідню стіну відірвіть вузьку смужку шпалер, щоб залишилася лише невелика кромка. Така методика допоможе зробити шов максимально тонким, і нахлест буде не так помітний.

Як клеїти шпалери на зовнішні кути

Відрізають полотно шпалер такої ширини, щоб воно, обігнувши кутовий ребро, заходило на суміжну стіну на 20-25 мм

Далі за допомогою рівня відміряйте від кутка відстань, рівну ширині шпалер, збільшене на 6 мм.

По цій межі слід приклеїти новий лист. При цьому край нового аркуша повинен перекрити крайку заведену на стіну сусіднього листа.

Як клеїти шпалери на зовнішні кути

На суміжну стіну наклеюють полотно таким чином, щоб його лівий край перекрив кромку попереднього полотна

З зусиллям притисніть місця стиків, вирівняйте підрізуванням верх і низ шпалер і тільки потім пройдіться гумовим валиком по краях.

Відео: Як поклеїти і обрізати шпалери в кутах

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 3,50 из 5)
Завантаження...