Як наростити фундамент у висоту, ширину, глибину – нюанси виконання робіт

241

Існує кілька ситуацій, що вимагають зміни форми або розміру підземної частини будинку. Як наростити фундамент, залежить від навколишнього об’єкт ландшафту, поставленої мети, варіанти виниклої проблеми і правильності закладення первісної конструкції. Нарощування виконують у висоту або ширину, надійно пов’язуючи між собою два конструктивних елемента за допомогою арматури. У виняткових випадках основу будинку заглиблюють, але така робота дуже небезпечна, трудомістка і вимагає чималих фінансових вкладень.

Как нарастить фундамент в высоту, ширину, глубину – нюансы выполнения работ

Причини для нарощування фундаменту

Мотивом для посилення підземної конструкції будівлі може стати:

 • бажання надбудувати другий поверх;
 • початкова помилка в проектних розрахунках фундаменту;
 • слабкі грунти з недостатньою несучою здатністю;
 • грубі порушення технології при зведенні основи будинку;
 • значне збільшення постійних навантажень;
 • часткове руйнування при випадковому пошкодженні в процесі експлуатації;
 • плановий ремонт;
 • виникла необхідність у пристрої підвалу, котельні, цокольного поверху і т. д.

Нарощування до існуючого фундаменту нової частини проводиться після ретельного обстеження першого і вибору найбільш ефективного способу виконання робіт. Необхідно розуміти, що процес виявиться складною і копіткою, у зв’язку з чим підготуватися до нього слід грунтовно. Але відкладати ремонт на невизначений термін не слід, так як проблема сама собою не зникне, а буде з часом тільки посилюватися. Щоб уникнути непередбачених ситуацій, рекомендується скористатися послугами професіоналів.

При купівлі ділянки зі зведеним фундаментом потрібно детальний огляд конструкції для з’ясування глибини закладення і наявності якісної гідроізоляції.

Как нарастить фундамент в высоту, ширину, глубину – нюансы выполнения работСпособи нарощування фундаменту

Існує три основних варіанти конструктивного посилення підземної частини будинку:

 • у висоту;
 • збоку;
 • знизу.

Зв’язати два фундаменту між собою першим способом досить просто, але лише у разі відсутності стін. Якщо будинок вже побудований, то для нарощування висоти його доведеться піднімати, що з технічної точки зору не завжди здійснимо. У будь-якому випадку до існуючого фундаменту з обох сторін приставляються опалубні щити. Для надійності вони підпираються дерев’яними або металевими кілками та кріпляться між собою поперечними брусками. Далі укладається арматура. Її потрібно зв’язати з анкерними випусками, встановленими в старому фундаменті. В підготовлену опалубку заливається бетонна суміш. Таким способом піднімається цокольна частина будівлі.

Читайте по темі:  Где в Ирпене купить квартиру: надежные застройщики

Зріз фундаменту нерідко посилюють профільними металевими балками відповідного розміру. Рішення приймається індивідуально, виходячи з конкретних умов.

Нарощування фундаменту збоку

Как нарастить фундамент в высоту, ширину, глубину – нюансы выполнения работ

Технологія розширення підземної частини будинку передбачає спорудження монолітної залізобетонної сорочки з одного, двох або трьох сторін існуючого фундаменту. Конструкцію оголюють до глибини її залягання і проводять ретельний огляд підстави по всьому усиливаемому периметру. Потрібно обов’язкове ущільнення ґрунту під знову заливаемыми фундаментними стінками, а також влаштування щебенево-піщаної подушки.

Щоб навантаження могли перерозподілятися, неодмінно потрібно зв’язати між собою два фундаменту за допомогою арматурних стрижнів. В іншому випадку питання нарощування вирішене не буде. У старій кладці або монолітної стрічці висвердлюють отвори, в які забивають металеві прути. Їх приварюють до арматурної сітці нарощуваною частини фундаменту. Такий підхід забезпечить надійну зв’язку нової та старої підземної конструкції будівлі.

Для кращого зчеплення існуючого фундаменту з заливається бетонним розчином, на гладкій поверхні необхідно зробити насічки, після чого очистити її від пилу.

На наступному етапі монтується опалубка з відступом від фундаментної стіни на товщину розширюваної зони. Для влаштування короби використовуються готові щити або дошки. Щоб вони не роз’їхалися при заливання бетонної суміші, з зовнішніх сторін ставлять по дві притискні планки, а також підкоси і розпірки. Для отримання рівної бічній поверхні монолітного каменю рекомендується з внутрішньої сторони опалубки розстеліть щільну поліетиленову плівку. До дощок її фіксують за допомогою будівельного степлера.

Перед безпосередньою заливкою бетону існуючі поверхні фундаменту змочують водою. Це дозволить краще зчепити два шари між собою. Після укладання розчин ущільнюється підручними засобами і розрівнюється. Обов’язково виконується гідроізоляція нової ділянки, а при необхідності споруджується дренаж.

Как нарастить фундамент в высоту, ширину, глубину – нюансы выполнения работ

Нарощування вниз фундаменту

Самий трудомісткий і складний процес. При правильному підході і за умови дотримання технологічних нюансів допускає заглиблення на 50-80см. Під старий фундамент подкапывается траншея ділянками довжиною не більше метра. Підстава ущільнюється, далі підсипається щебенево-піщана подушка, після чого споруджується опалубка. В неї закладається арматура і заливається бетон.

Читайте по темі:  Ремонт в современной квартире: простые и сложные способы преображения жилья

Щоб роботи не припинялися на період, поки моноліт остаточно затвердіє, через кілька метрів можна також підкопати фундамент на метрову довжину. І зробити раніше описаний цикл робіт. І так – ділянка за ділянкою. З’єднувати суміжні два відрізка допускається тільки після набору бетоном міцності. Сусідні блоки обов’язково слід зв’язати за допомогою арматури. Для цього спочатку заливаються ділянках робляться випуски металевих стрижнів. Каркаси між собою зварюються. Те ж стосується і стикування нової конструкції зі старою.

Как нарастить фундамент в высоту, ширину, глубину – нюансы выполнения работ

Ні в якому разі нарощування фундаменту вглиб не можна починати з кутів будинку. Ці ділянки виконуються в останню чергу. Інакше будова може завалитися. Не варто забувати і про влаштування гідроізоляційного шару. Навіть якщо грунтові води в даній місцевості залягають глибоко, в дощ або весняний паводок фундамент буде піддаватися впливу вологи. Відсутність гідрозахисту загрожує руйнуванням підземної частини. А це означає, що складні і трудомісткі роботи виявляться безглуздими.

Самостійне нарощування фундаменту в глибину може призвести до плачевних наслідків. Тільки досвідчені професіонали здатні впоратися з настільки каверзной і важкою роботою. Звичайно, для її здійснення потрібні вагомі підстави. Напевно, навряд чи комусь прийде в голову посилювати підземну частину старого будинку, витративши на це чималі кошти. Але якщо потреба в нарощуванні все ж виникне, то для початку необхідно буде звернутися до фахівців. Вони обстежують фундамент, використовуючи власні технології та інструменти. І тільки після цього винесуть свій висновок з найбільш прийнятними рішеннями. Потрібно, також, зробити розрахунки і проект.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...