Будинок з дикого зрубу – специфіка матеріалу, переваги і зведення будови

74

Дерев’яні споруди зводяться з різних видів деревних матеріалів. Але лише будинок з дикого зрубу є найбільш наближеним до природних умов. При підготовці колод, з них знімається лише кора, тому форма залишається природною, далекою від ідеалу. Поверхня обробляється вручну, без оциліндровки. Так само виконується і підгонка вінців. Зовні готовий будинок отримує унікальний вигляд, а конструктивно – міцність і надійність. Але все це – за умови складання зрубу професійними майстрами.

Дом из дикого сруба – специфика материала, преимущества и возведение строения

Специфіка дикого зрубу

Головною особливістю отесываемых вручну колод вважається збереження їх природного, природного вигляду. Саме він є тією родзинкою, яка здатна перетворити традиційний зруб унікальна будова. Однакових будинків, зведених за даної технології, просто не існує, так як стовбури мають різні діаметри і не підганяються по формі, а нерідко – навіть по довжині.

Теплоізоляційні властивості стін з дикого зрубу підтримуються за рахунок використання лісу діаметром не менше 40см. Нерівномірність покладених вінців за розміром створює ефект казкової хатинки. Такі будинки гармонійно вписуються в природний ландшафт, тому їх споруджують:

 • в лісових масивах;
 • в парках;
 • на заміських ділянках;
 • у зонах мисливських і рибальських господарств;
 • на базах відпочинку і т. д.

Будинок з дикого зрубу обходиться недешево, тому його будівництво можуть дозволити собі лише небагато. Часто фінансове навантаження несуть компанії, що займаються організацією дозвілля городян. Вкладення, в цьому випадку, окупаються досить швидко.

В «дикому» будинку можна повноцінно відпочити і поповнити сили природного енергетикою. Тим більше що внутрішнє оздоблення виконується, як правило, під стати його зовнішнього вигляду. Така гармонія здатна подарувати лише позитивні емоції.

Для дикого зрубу важлива висока точність складання, інакше добитися високих експлуатаційних якостей не вийде.

До спеціальним технологічним прийомам з підготовки до укладання колод відноситься ручне обстругивание кори виключно в напрямку деревних волокон. Причому стісують мінімальний шар. В результаті, кожен елемент отримує велику кількість вузьких граней, а їх перетин перетворюється на унікальний багатокутник. Крім того, при ручній обробці шар, що знаходиться безпосередньо під корою, зберігається. А це – природний захист внутрішньої структури деревини, що забезпечує більш тривалу експлуатацію готового будови порівняно зі зрубом з оциліндрованої колоди. Способи, що використовуються при стесывании кори:

 • під рубанок;
 • під скобель;
 • під сокиру.
Читайте по темі:  Як зробити паркан з шиферу і його переваги

За технологією дикого зрубу зводять будинки, лазні, альтанки та інші будови.

Дом из дикого сруба – специфика материала, преимущества и возведение строения

Переваги дикого зрубу

Перші подібні будинки з’явилися ще в ті часи, коли електроінструментів та деревообробних цехів не було і в помині. Житла будували з колод різного діаметру, а будови були настільки міцними, що служили кільком поколінням. Пізніше ліс почали підганяти під єдиний стандарт. Зруби стали виглядати акуратніше, а з появою оциліндровки процес їх будівництва ще і значно прискорився.

В кінці минулого століття на дикий зруб стали дивитися по-іншому, звернувши увагу на його неповторний зовнішній вигляд. Стандартизовані колод будинки почали набивати оскому, тому давно забута технологія набула нове життя. Сучасний стиль сформувався в Канаді і швидко завоював прихильників своєю невимушеністю і казковими ефектами. Сьогодні він стає все більш популярним напрямком дерев’яного зодчества.

У число переваг дикого зрубу входить:

 • оригінальний образ, далекий від стандартів;
 • можливість використання комля і верхівки, а не тільки середній частині дерева;
 • максимальна гармонія з природою;
 • збереження природного захисного шару на колодах;
 • високі теплоізоляційні властивості натуральної деревини;
 • дивовижна по відчуттях внутрішня атмосфера, що позитивно впливає на людський організм.

Дом из дикого сруба – специфика материала, преимущества и возведение строения

Є у дикого зрубу і недолік. Нестабільні діаметри колод вимагають ретельної підгонки. У зв’язку з цим, процес їх підбору і укладання є трудомістким і відповідальним. Кожен вінець є неповторним, тому сполучні чаші робляться за місцем. Впоратися з роботою можуть лише досвідчені професіонали.

При зведенні цього дикого зрубу ніякі деревообробні інструменти не використовуються!

Для будівництва будинків краще всього підходить зимовий ліс з північних регіонів. Проекти розробляються, як правило, індивідуально, з урахуванням конкретних розмірів колод. Іноді первинну документацію доводиться «підганяти» за місцем.

Читайте по темі:  Як наростити фундамент у висоту, ширину, глибину – нюанси виконання робіт

Зведення будинку з дикого зрубу

Оптимальним варіантом для фундаменту є стрічкова конструкція. Розміри і глибина закладення приймаються, виходячи з розрахункових навантажень і кліматичних умов регіону будівництва. Стиковку вінців виконують різними способами, але більш прийнятною технологією вважається канадська рубка. Вона дозволяє виконувати надійні самозаклинивающиеся сполуки, які з усадкою лише міцнішають, а міжвінцеві шви, при цьому, максимально ущільнюються. Ще одним плюсом канадської складання є відсутність як початкової, так і подальшої конопатки. Утеплювач розташовується між вінцями в межах технологічного зазору, тому зовні він зовсім не проглядається.

У зв’язку з тим, що кожне «дике» колода має нестабільний діаметр по довжині, укладання вінців виконують з чергуванням у вінцях комля-вершини.

Традиційно, при зведенні диких зрубів випуски колод на кутах не зрізають в одній вертикальній площині. Ефектну брутальність будовою надають висунуті за межі зовнішніх стін товсті торці вінців. При цьому їх різноспрямовано спилюють, додаючи зовнішнього вигляду будови відчуття природного дикості і могутності.

Фасад і внутрішнє оздоблення

Вдалим доповненням будинки з дикого зрубу є:

 • веранди;
 • балкони;
 • тераси;
 • стильні ганку;
 • дерев’яні сходи;
 • оригінальні навіси з літнім майданчиком і т. д.

І без того привабливий фасад додатково прикрашають кованими елементами і різьбленням. На дах ставлять елементи дерев’яних скульптур. Внутрішній простір зрубу стилізують під кантрі. Тут встановлюють меблі з дерева, лавки та барні стійки, масивні ліжка і великі обідні столи. Традиційну піч нерідко замінюють каміном або сучасним обігрівальних приладом, виконаним в сільському стилі. В якості декору підходить все, що пов’язано з природного тематикою. Штори і скатертини краще вибрати з натурального текстилю.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя