Утеплення горищного перекриття по дерев’яних балках – матеріали і технологія

278

Кожен власник будинку використовує горище у власних цілях. Приміщення, що обігрівається може служити додатковою житловою площею або майстерні, а холодне – для зберігання непотрібних речей, садового інвентарю, а також для розміщення технічного обладнання.У другому випадку між останнім поверхом та підпокрівельних простором потрібна обов’язкова присутність теплоізоляції, спосіб пристрою якої багато в чому залежить від конструктивних особливостей і матеріалу виготовлення несучого горизонтального огорожі. Утеплення горищного перекриття по дерев’яних балках і виконання аналогічних робіт по бетонних плитах суттєво різняться між собою. Розглянемо перший варіант.

Утепление чердачного перекрытия по деревянным балкам – материалы и технология

Теплоізоляційні матеріали

Відсутність теплоізоляції в перекритті під неопалюваним горищем веде до витоку тепла у зимовий період та підвищення температури в кімнатах розташованого нижче поверху в літню спеку. Комфортні умови проживання здатне забезпечити технологічно вірно виконане горищне перекриття по дерев’яних балках, між якими розташований утеплювач:

 • плитний;
 • рулонний;
 • сипучий;
 • напилюваний, або задувной.

До першої групи відносяться листи пінополістиролу і пінопласту. Плити рекомендується настилати як мінімум в два шару на попередньо вирівняну цементною стяжкою основу. Щоб уникнути появи наскрізних містків холоду, стики верхніх плит зміщують відносно швів нижніх елементів у шаховому порядку. Утворилися зазори часто заповнюють монтажною піною або клоччям.

Поставляється В рулонах мінеральна або скловолокниста вата. Вона настилається швидко і досить просто. Але при роботі легкий і доступний за ціною утеплювач може утворювати дрібну зваж, що викликає роздратування шкіри та органів дихання. У зв’язку з цим, слід дотримуватися правил безпеки. А саме – надягати респіратор, матерчату шапку, щільні штани і куртку з довгими рукавами. Обов’язково знадобляться рукавички і закрите взуття.

Як сипучого утеплювача найчастіше використовується керамзит, шлакова суміш, тирсу, пінопластові гранули і навіть сіно. Матеріал рівномірним шаром розподіляють між балками, після чого прикривають фанерою. При виборі цього способу слід враховувати, що органіку доведеться час від часу оновлювати, так як вона спресовується і стає неефективною. Крім того, деякі сипучі наповнювачі дуже комфортні для гризунів.

Читайте по темі:  Утеплення фундаменту пінополістиролом - як все зробити правильно

Утепление чердачного перекрытия по деревянным балкам – материалы и технология

Напилення пінополіуретановими складами досить результативно і найбільш довговічне. Але вартість матеріалу занадто висока. До того ж, для виконання робіт потрібне спеціальне обладнання та допомога професіоналів. Тому даний спосіб не набув широкого поширення.

Нерідко при утепленні горищного перекриття по дерев’яних балках використовується комбінований варіант з двох-трьох різних матеріалів.

Для теплоізолятора дуже важливі наступні технічні і експлуатаційні характеристики:

 • мала вага;
 • пожежна безпека;
 • низька теплопровідність;
 • екологічність;
 • достатня вологостійкість;
 • паропроникність;
 • довговічність;
 • стабільність форми.

Матеріал не повинен піддаватися впливу цвілі або викликати інтерес гризунів і комах. Не допустимо руйнування його структури при перегріві або сильному охолодженні. Вибираючи утеплювач, необхідно враховувати і його вартість, але не в збиток ефективного теплозбереження. Потрібно розуміти, що чим надійніше виявиться ізоляція, тим більша економія енергоресурсів вийде в холодний період року. Особливо це стосується регіонів, що відрізняються суворою зимою.

Утепление чердачного перекрытия по деревянным балкам – материалы и технология

Технологія укладання утеплювача

Роботи рекомендується виконувати з боку горища з кількох причин. По-перше, це набагато зручніше. По-друге, накладення теплоізоляційного матеріалу на стелю не зможе захистити несучі дерев’яні балки перекриття. В результаті зміщення точки роси, на них стане з’являтися конденсат. Він, у свою чергу, призведе до утворення грибка і розвитку процесу гниття деревини.

Оптимальним варіантом влаштування теплоізоляції горищного перекриття є укладання утеплювача між дерев’яними балками.

Ізоляційний матеріал допускається настилати й поверх балок, тобто безпосередньо на чорнову підлогу неэксплуатируемого горища. В цьому випадку передбачають пристрій жорстких ходових трапів, що забезпечують доступ до конструктивних та проблемних вузлів даху в цілях їх періодичного огляду або ремонту.

Пиріг горищного перекриття по дерев’яних балках включає:

 • обшивку стелі розташованого нижче приміщення;
 • шар пароізоляції (бажано з фольгованим шаром);
 • утеплювач;
 • гідроізоляцію;
 • чорновий настил для підлоги.
Читайте по темі:  Як утеплити колодязь своїми руками

Пароізоляція потрібно для захисту утеплювача від вологих парів повітря, що утворюються в експлуатованих приміщеннях в результаті життєдіяльності проживаючих у будинку людей. У разі її відсутності утеплювач буде зволожиться, в результаті чого швидко втратить свої властивості. Гідроізоляція виконує функцію бар’єру, що перегороджує шлях воді з боку даху.

Пароізоляція завжди укладається з теплої сторони, а гідроізоляція – з холодною.

Важливим моментом у пристрої утеплення горищного перекриття є забезпечення вентиляції простору під дахом. Для цього на протилежних фронтонах роблять отвори або на схилах встановлюють слухові вікна.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...