Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

131

Інфрачервоні обігрівачі з’явилися відносно недавно, але вже встигли завоювати популярність. Основна перевага таких приладів – спрямований нагрів, тобто тепло не розсіюється в повітрі, а прогріває обрану ділянку або об’єкт. Карбоновий обігрівач відрізняється від своїх побратимів тільки нагрівальним елементом, в якості якого використовують вуглецеве волокно. Цей матеріал довговічний і економічний, але помітно підвищує ціну приладу в порівнянні з іншими інфрачервоними моделями.

Принцип роботи карбонового обігрівача

Карбоновий обігрівач являє собою вакуумну трубку з кварцового скла, всередині якої міститься стрічка з вуглецевого волокна. На неї подається електричний струм, в результаті чого волокно починає випускати інфрачервоні хвилі, схожі з частиною діапазону сонячного випромінювання. Трубка надійно закріплена в сталевому корпусі і прикрита гратами. Вуличні інфрачервоні карбонові обігрівачі крім цього обов’язково повинні мати захист від вологи.

Нагрівальний елемент складається з дуже тонких (5-15 мкм) ниток, утворених розташованими паралельно один одному атомами вуглецю. При відсутності кисню волокно здатне витримати температуру до 2000 °С без втрати механічних властивостей.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Зовнішній вигляд приладу дозволяє вписати його практично в будь-який інтер’єр, підлогові переносні моделі досить компактні і мобільні, а плоскі карбонові панелі можна вбудовувати в стелю або вішати на стіну

Важливо! При тривалому використанні карбонового обігрівача відбувається сильне нагрівання поверхні, тому його не варто розташовувати впритул до предметів.

Всі джерела тепла, починаючи від примітивного вогнища і закінчуючи сучасними радіаторами, нагрівають повітря, від якого у свою чергу прогріваються стіни, підлога і вся обстановка в приміщенні. Енергозберігаючі карбонові обігрівачі для будинку працюють принципово інакше. Тепловий потік діє на предмети, а температура повітря підвищується за рахунок природної циркуляції.

При проходженні електроструму через карбонове волокно виділяється м’яке тепло. Нагрівальний елемент випромінює потік хвиль в інфрачервоному діапазоні, які і переносять теплову енергію. Максимальна температура карбонової нитки 90 °С. Нагрів відбувається по всій площі предметів. При цьому температура повітря майже не змінюється. Тобто, гріють приміщення не обігрівач або повітря, а предмети, що знаходяться в «полі зору» випромінювача.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Карбонове волокно зазвичай виготовляють у вигляді спіралі, воно має велику міцність на розтяг, майже не розширюється при нагріванні і хімічно інертне.

Читайте по темі:  Основні причини тепловтрат в приватному будинку

Залежно від фізичних властивостей, об’єкти прогріваються на глибину до 2 см, але побоюватися за збереження обстановки не варто. За рахунок різниці температур повітря і поверхонь відбувається постійна конвекція, тобто предмети весь час охолоджуються, а повітря прогрівається. Це робить можливим ефективне використання карбонових обігрівачів на відкритому просторі: теплова енергія не «гріє небо», а зосереджується на об’єктах.

Важливо! Тільки 10 % енергії витрачається на обігрів повітря, інша частина йде на нагрів предметів.

Види карбонових обігрівачів

Існують стаціонарні і переносні карбонові випромінювачі. Закріплені на стелі або стінах обігрівачі безпечніші, особливо для сімей з маленькими дітьми, але пересувні прилади дають велику свободу дій. Як правило, стаціонарні варіанти могутніші мобільних.

Конструктивно моделі карбонових ІЧ обігрівачів відрізняються за способом установки:

Стельова панель. Їх виготовляють у вигляді плоских пластин, які дуже зручно вбудовувати в підвісну стелю. Дають хороший обігрів за рахунок охоплення великої площі і природної циркуляції повітря від різниці температур.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Стельові карбонові обігрівачі можна вбудовувати в підвісну стелю або просто підвішувати, як звичайну люстру.

Настінні випромінювачі. Зручні для обігріву окремих ділянок приміщення. При установці використовують спеціальне кріплення, яке забезпечує можливість змінювати кут нахилу випромінювача.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Настінні моделі можуть виглядати як однотонна пластина, але іноді їх виконують у вигляді картин або фото.

Підлогові карбонові обігрівачі. Це переносні прилади, які можна встановити на будь-яку плоску поверхню (стіл, підлога). Як правило, це малопотужні прилади, здатні обігріти кімнату площею 15-20 кв. м. Їх зазвичай використовують як додаткове джерело тепла.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Деякі моделі підлогових обігрівачів можна встановлювати як горизонтально, так і вертикально.

Карбонові обігрівачі стельові дають максимальний ефект при висоті підвісу 2,5-3 м від рівня підлоги. Якщо стеля вище, то для установки використовують ланцюги або міцні шнури, щоб опустити прилад до потрібної висоти. Пересувні моделі для зручності оснащені ніжками або коліщатками.

Є ще один різновид карбонових обігрівачів – плівкові. Це “пиріг” з гріючого елемента і шару фольги, запаяний в міцну пластикову плівку. Їх використовують для влаштування теплої підлоги, плінтусного обігріву, кріплять на стіни. За рахунок гнучкості карбонової плівки її легко встановлювати на нелінійні поверхні (виступи, колони).

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Карбонова плівка підходить для додаткового обігріву, як основне джерело тепла її можна використовувати тільки в теплому кліматі

Читайте по темі:  Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Недоліки і переваги карбонових обігрівачів

Мінуси використання приладу тісно пов’язані з його принципом роботи:

 • Спрямований тепловий потік діє тільки на предмети в зоні його роботи. Якщо настінний карбоновий обігрівач спрямований строго паралельно підлозі, частина об’єктів залишиться холодною. Наприклад, ноги сидячої людини можуть замерзнути, а верхня частина тулуба перегрітися.
 • Складно нагріти все приміщення одночасно. Моделі карбонового обігрівача з можливістю повороту захоплюють значну площу, але і вони не здатні швидко створити комфортну температуру по всій кімнаті.
 • Ціна приладу вища аналогів з іншими нагрівальними елементами. Недорогі моделі, як правило, мають погану якість виготовлення і збірки, що істотно знижує термін служби.
 • Вакуумна трубка з кварцового скла – основний вузол приладу. Вона досить тендітна, може тріснути або розбитися при необережному поводженні. Навіть мікроскопічної тріщини досить для того, щоб порушилася герметичність елемента.

Виробники стверджують, що всі карбонові обігрівачі працюють абсолютно безшумно, але іноді можливий невеликий гул у включеному стані або потріскування при охолодженні. Прилад не можна використовувати для сушіння білизни. Волога тканина уповільнює циркуляцію повітря, відбувається перегрів і автоматичне відключення.

Переваги карбонових електричних обігрівачів:

 • швидко нагрівають приміщення або його частину;
 • не пересушують повітря;
 • споживають мало енергії (вдвічі менше, ніж традиційні моделі з вольфрамовою спіраллю);
 • довговічніші, ніж інфрачервоні прилади з іншими нагрівальними елементами;
 • можна ефективно використовувати на відкритому повітрі;
 • безпечні для здоров’я.

Інфрачервоне випромінювання використовують в медицині для фізіотерапевтичних процедур. Потік м’якого тепла розслабляє м’язи, заспокоює нерви, знезаражує поверхні. Бактерії і віруси гинуть при високій температурі. При 100 °С це відбувається за лічені хвилини, при 60-70 °С знадобиться вже 10-15 хвилин. Тривалий нагрів протягом кількох годин гарантовано знищує небезпечні мікроорганізми на поверхнях всіх предметів, що знаходяться в зоні дії карбонового обігрівача.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Медики забороняють використовувати карбонові нагрівачі людям з онкологічними захворюваннями або підозрою на них

Як вибрати карбоновий обігрівач

При купівлі слід пам’ятати, що карбоновий обігрівач підходить тільки для додаткового або тимчасового обігріву. Потрібно визначити місце його установки, необхідну потужність. Є поворотні і неповоротні моделі. Прилад з можливістю повороту, як правило, має на увазі підлогову установку. Настінні карбонові обігрівачі мають обмежений кут нахилу для більш точного фокусування, а стельові панелі зазвичай позбавлені цієї функції.

Читайте по темі:  Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги?

Крім потужності приладу і способу його установки, слід звертати увагу на діапазон ІЧ випромінювання. Карбонові обігрівальні елементи розрізняються по діапазону випромінюваних хвиль:

 • Короткохвильові з довжиною хвилі до 25 мкм. Можливий нагрів елемента до 400 °С. В цілях безпеки рекомендована установка на стелю заввишки від 3 м. Зазвичай застосовують у нежитлових приміщеннях (склади, виробничі цехи).
 • Середня довжина хвилі 50-100 мкм. Підійдуть для будь-якого приміщення і виду установки. Рекомендовані для тимчасового або додаткового обігріву. Здатні неглибоко проникати в шкіру.
 • Довгохвильові (200-340 мкм) максимально комфортні для людини. Волокно нагрівається до 50 °С. Більшість карбонових обігрівачів мають саме таку довжину хвилі.

Від потужності приладу залежить площа обігріву. Моделі на 1000 Ватт здатні нагрівати тільки 10 кв. м., а на відкритому повітрі цей показник знижується до 6 кв. м. Для ефективної роботи карбонового обігрівача важлива цілісність вакуумної трубки. Якщо якість виготовлення і збірки ще можна визначити «на око», то стан кварцової жили перевірити майже неможливо. Гарантією може служити надійна торговельна мережа і наявність необхідних сертифікатів.

Рейтинг кращих карбонових обігрівачів

Складно сказати, якої фірми карбоновий обігрівач кращий. Кожен з них підходить для певних умов. Є моделі, призначені тільки для промислових приміщень з високими стелями, є розраховані на обігрів невеликої кімнати або для використання на відкритому повітрі.

Характеристики популярних моделей:

Veito CH1800XE. Два рівня потужності, 580 і 1770 Вт. Виробник – Туреччина.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Турецький підлоговий обігрівач охоплює 15-20 кв. м, на відкритому повітрі площа знижується на 3-5 кв. м

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

В комплекті є телескопічний штатив, що дозволяє налаштувати розташування обігрівача, є можливість використовувати прилад в настінному варіанті

ZENET ZET-501. Потужність 900 Вт. Вбудований поворотний механізм дозволяє встановити прилад в зручне положення. Німецька якість і практичність.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Підлогова модель розрахована на обігрів приміщення площею 20 кв. м

FRICO IHC18. Потужність 1750 Вт. Нагрівальний елемент має знижену яскравість. Виробник – Швеція.

Економні карбонові обігрівачі для дому: який вибрати

Є можливість використовувати настінне або стельове кріплення, володіє високим класом захисту, підходить для відкритих майданчиків.

У деяких приладах є терморегулятор, можливість автоматичного відключення, поворотний механізм, пульт управління. У комплект можуть входити штанга, кріплення для настінної або стельової установки. Але всі ці функції значно збільшують ціну.

Щоб створити найпростіший інфрачервоний обігрівач, досить помістити лист фольги на стіну за батареєю центрального опалення.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя