Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика

190

Ця стаття про те, як фарбувати стіни в квартирі. Можливо, ви хочете освіжити вигляд свого житла або ж мрієте кардинально змінити інтер’єр, щоб він краще відповідав вашим смакам… Беріть валик, пензлик і вперед. Процедура ця досить проста, але ми все ж розповімо вам у нашій покроковій інструкції про те, як це зробити правильно. Якщо ви будете слідувати нашим порадам, результат вашої роботи буде не гірший, ніж у професіонала.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика

Рекомендації по фарбуванню стін

1. Ви повинні ретельно виміряти площу поверхні, яку ви хочете пофарбувати, щоб точно знати потрібну вам кількість фарби. Визначившись з кольором, вирушайте в місцевий магазин будматеріалів. Уважно прочитайте етикетку на банці з фарбою, щоб точно знати площу покриття і час висихання.

2. Підготуйте поверхню перед фарбуванням. Необхідно видалити попередні шари фарби за допомогою скребка і наждачного паперу, знежирити поверхню і при необхідності закрити відколи і вищерблення ділянки шпаклівкою. Нанесіть кілька шарів акрилової грунтовки для поліпшення зчеплення фарби з матеріалом стіни. Не пропустіть цей крок, в іншому випадку фарба не буде рівно лягати і надійно зв’язуватися з основою.

3. Після того як ви пофарбували стіни, необхідно встановити на місця розетки і вимикачі, які ви зняли перед початком робіт. Потім очистіть підлогу і приберіть чохли, що захищають меблі від пилу. Перемістіть меблі на свої місця, намагаючись при цьому не подряпати підлогу.

Матеріали:

 • фарба;
 • грунтовка,
 • наждачний папір зернистістю 120;
 • малярський скотч;
 • поліетиленова плівка.

Інструменти:

 • захисні рукавички та окуляри;
 • кисть;
 • валик шириною 5 см (для кутів);
 • великий валик;
 • піддон для фарби;
 • пилосос, відро.

Поради:

 • надіньте старий одяг, який ви носите і не будете більше носити, оскільки ви, напевно, перемажетесь фарбою;
 • перед фарбуванням ліквідуйте всі нерівності стін;
 • нанесіть шар грунтовки, особливо, якщо ви фарбуєте стіни в новобудові;
 • наносити другий шар фарби після повного висихання першого.
Читайте по темі:  Утеплення фундаменту пінополістиролом - як все зробити правильно

Підготовка приміщення до фарбування стін

На малюнку нижче ви можете побачити інструменти, які знадобляться вам для фарбування стін. Вам потрібні валики різних розмірів і рельєфності (для створення різноманітних текстур), наждачний брусок для ручного шліфування та паперовий малярний скотч, призначений для захисту різних елементів від забруднення фарбою. Крім того, вам не обійтися без піддону для фарби.

Зніміть штори. Перемістіть меблі в середину кімнати і закрийте поліетиленовою плівкою або спеціальними чохлами.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Інструменти для фарбування.

Наступним кроком захистіть від можливого забрудненя та крапель фарби плінтуса і інші елементи інтер’єру. Для цього вам знадобиться малярний скотч – дешевий, але дуже корисний матеріал.

Порада: Покрийте вікна, двері та підлогу поліетиленовою плівкою, яку можна закріпити все тим же малярським скотчем. В іншому випадку вам доведеться видаляти краплі фарби з усіх цих поверхонь, що іноді не так-то легко зробити.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Захист плінтуса малярським скотчем.

Підготовка стін до фарбування – прекрасна можливість для вирівнювання їх поверхні та ліквідації різних дефектів. Крім того, вам належить заповнити вибоїни та тріщини гіпсом або шпаклівкою з допомогою невеликого плоского шпателя. Коли матеріал висохне, вирівняйте поверхню наждачним папером 120 зернистості. Видаліть пил і бруд зі стін за допомогою губки або чистої ганчірки із застосуванням відповідного миючого засобу. У фіналі пропилососьте підлогу.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Шліфування стін перед фарбуванням

Далі ви повинні вимкнути електроживлення і зняти кришки розеток і вимикачів, щоб якісно пофарбувати стіни поблизу і при цьому не вимазати фарбою електрообладнання.

Порада: Прикрийте внутрішні частини розеток і вимикачів молярним скотчем, щоб захистити їх від попадання бруду і крапель фарби. Працюйте терпляче, оскільки підготовчий етап наближається до кінця.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Зняття кришок розеток.

Необхідно також тимчасово зняти радіатори опалення, щоб мати можливість пофарбувати поверхню стіни за ними. Для цього ви повинні спочатку перекрити вентилі. Потім помістіть піддон в місці підведення труб, щоб запобігти потраплянню води на підлогу. Відкрутіть накидні гайки, що сполучають радіатор з трубами, і спустіть воду. Коли вода перестане текти, зніміть радіатор з скоб, що його утримують   і вилийте з нього рідину.

Читайте по темі:  Як вибрати фарбу для печей та камінів
Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Зняття радіаторів.

Приступаємо до фарбування стін

Якщо ви хочете пофарбувати тільки частину стіни, зробіть кордон за допомогою малярного скотча. Прихильникам традиційного дизайну слід приклеїти паперову стрічку уздовж стелі.

Порада: Переконайтеся, що скотч наклеєний на одному рівні. Для цього вам знадобиться лазерний або спиртовий рівень.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Наклейка малярного скотчу перед фарбуванням

Ви можете самі вибрати висоту, на якій необхідно розмістити малярний скотч. Це навіть не обов’язково повинна бути горизонтальна лінія – вибір місця розташування і форми залежить від ваших смаків і потреб.

Порада: Для якісної наклейки скотчу злегка притискайте його руками. Ви повинні бути впевнені, що не залишилося непроклеєних ділянок і, отже, під скотч не затече фарба, інакше лінія розділу не вийде ідеально рівною.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Використання малярного скотча для створення при фарбуванні різних областей.

Розпочати фарбування стін слід з областей навколо дверних косяків. Для цього вам знадобиться невеликий валик, спеціально призначений для вузьких поверхонь.

Порада: Щоб не вимазати дерево фарбою, в безпосередній близькості від косяків використовуйте маленьку кисть (шириною 2-5 см). Намагайтеся не зачепити косяки або ж заздалегідь обклейте їх малярським скотчем.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Фарбування валиком стін навколо дверного косяка.

Тепер настала черга кутів кімнати, областей навколо вікон, уздовж стелі і плінтусів, навколо вимикачів і розеток. Для фарбування стін у цих місцях зручніше використовувати кисть, так як вона дозволяє вам краще контролювати ситуацію. Прагнете отримати прямі лінії.

Не наносьте занадто багато фарби за один раз і розтушуйте всі краплі і патьоки, перш ніж переходити до наступної ділянки. Намагайтеся наносити фарбу як можна більш рівномірним шаром.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Фарбування кутів кімнати.

Після того як ви закінчили фарбування в кутах, уздовж стелі і плінтусів, можете приступити до нанесення шару фарби на решту поверхні. Використовуючи великий валик, наносите фарбу на стіні вертикальними рухами. Прагніть до того, щоб покриття було однорідним. Не потрібно наближатися до стелі і плінтусів, так як ви вже пофарбували ці області.

Як правило, одного шару фарби буває не достатньо, так що вам доведеться нанести як мінімум два шари, щоб отримати покриття належної якості. Перед нанесенням нового шару слід дочекатися повного висихання попереднього.

Читайте по темі:  Як правильно утеплити мансарду своїми руками - покрокова інструкція

Порада: Якщо мазки стають неоднорідними, настав час оновити валик. Уважно стежте за тим, щоб у кімнату не потрапив пил та інші дрібні частки – вони можуть пошкодити обробку.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Фарбування стін валиком.

Щоб прискорити роботу, ми рекомендуємо вам використовувати великий валик і лоток для фарби. Не переповнюйте лоток фарбою (він повинен бути заповнений приблизно на третину обсягу), в іншому випадку буде важко занурити в неї валик. Прокатите валик кілька разів вперед-назад по фарбі, а потім по верхній частині лотка, щоб фарба розподілилася по валику рівномірно.
Наносьте фарбу на стіну вертикальними рухами валика. Фарба досить швидко підсихає, тому намагайтеся не затягувати занадто процес, інакше сусідні ділянки встигнуть висохнути, і в результаті шар виявиться недостатньо рівномірним.

Порада: Коли ви наносите фарбу на ділянку, переміщайте валик в одному напрямку (вгору або вниз), щоб отримати рівний шар по всій поверхні, без видимих слідів.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Як правильно фарбувати стіни валиком.

Після того як ви закінчили фарбувати стіни в кімнаті, слід ще раз переконатися у відсутності ділянок нерівномірного нанесення шару фарби, крапель, патьоків та інших огріхів. Якщо необхідно, змініть огріх за допомогою валика.

Якщо ви переконалися, що стіни пофарбовано ідеально, можна приступати до останнього етапу – зняття паперової стрічки. Зробити це потрібно до того, як фарба висохне. Намагайтеся знімати скотч акуратно, щоб не пошкодити краї свіжонанесеного покриття.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Зняття малярного скотча.

Як правило, для повного висихання фарби потрібно близько доби (час залежить від температури в приміщенні і типу використовуваної фарби). Протягом цього періоду бажано ретельно провітрити приміщення, намагаючись уникнути при цьому попадання в кімнату вуличної пилу. Будь-які дрібні частинки (пил, бруд тощо) можуть пошкодити покриття, тому зверніть увагу на цей аспект.

Тепер ви знаєте, як правильно фарбувати стіни водоемульсійною фарбою. Саме цей тип фарби сьогодні найбільш часто застосовується для внутрішньої обробки приміщень і саме його ми використовували в нашому проекті. Втім, якщо вам раптом захочеться пофарбувати стіни масляною або якою-небудь ще фарбою, отримані тут знання вам знадобляться, оскільки основні принципи роботи з фарбою мало залежать від її складу.

Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика
Кімната пофарбована своїми руками.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...