Утеплення пінопластом всередині приміщення

3819

Найефективнішим варіантом утеплення будинку є зовнішнє облицювання фасаду і стін ефективною теплоізоляцією, наприклад, пінополістиролом або пінополіетиленом. Але нерідко обставини й умови не дозволяють використовувати зазначений прийом, тому доводиться виконувати утеплення пінопластом всередині приміщення. І хоча в цьому випадку виникає ряд проблем, таких як зменшення корисного простору всередині житлового приміщення, утеплене навіть таким способом житло все ж краще, ніж холодна бетонна коробка.

Утеплення пінопластом всередині приміщення

Чи можна утеплювати пінопластом житлові приміщення

Перш ніж визначитися з методикою, як утеплити стіни, більшість людей довго вагаються, і часто задають питання, чи є безпечним утеплення стін пінопластом зсередини будівлі. Тим більше що на слуху у багатьох множинні випадки пожеж, коли утеплювач став причиною загибелі і важких отруєнь людей токсичними продуктами горіння.

Використовувати пінопласт для утеплення стін можна, особливо, якщо мова йде про приміщення з бетонними стінами, розташованими в підвальних і цокольних поверхах. Ефективність використання пінопласту в якості теплоізолятора зсередини буде не нижче, ніж, якщо облицювати зовнішні стіни будівлі. Мало того, в подібному способі є свої переваги:

  • Термін служби пінопласту збільшується на 15-20%, плити менш схильні руйнівним перепадів температур і сонячного ультрафіолету;
  • Значно поліпшується шумова і звукова ізоляція, так як більша частина вуличного шуму, що проникає не тільки через стіни і вікна, а також через всі елементи будівельних конструкцій;
  • Витрати на те, щоб утеплити стіни пінопластом зсередини, будуть менше на 10-15% із-за меншої площі.

Важливо! Головне питання полягає не в тому, можна чи не можна використовувати пінополімер, а в тому, як утеплити стіну пінопластом всередині приміщення, зробивши його безпечним для людей.

Читайте по темі:  Обробка швів в дерев'яному будинку

Сьогодні в якості реальної альтернативи пінопласту може використовуватися тільки екструдований пінополістирол, який, по суті, мало чим відрізняється від свого побратима в плані пожежної безпеки і токсичності. Варіанти облаштування утеплення всередині будинку матами з мінерального волокна не допускаються з-за високого вмісту фенольних смол та ароматичних сполук.

Утеплення пінопластом всередині приміщення

Як зробити утеплення стін листами пінопласту найбільш безпечним

Якщо поцікавитися методиками і схемами утеплення стін в розвинених країнах, то можна побачити, що пінопласт і пінополістирол широко застосовуються для теплоізоляції як зовні, так і всередині будівлі. Безпека використання пінопласту в якості ефективного засобу утеплення досягається трьома умовами:

  1. Укладене на внутрішні стіни утеплення з пінопласту обов’язково закривається обробкою з негорючих матеріалів, таких як мінеральні штукатурки, гіпсокартонні листи;
  2. Електрична проводка всередині приміщення укладається в безпечні сталеві шланги з волоконної набивкою;
  3. Для утеплення поверхні стін використовуються листи пінопласту високої якості, що пройшли сертифікацію і перевірку на залишковий вміст токсичних речовин.

До відома! Нерідко на ринку для облаштування утеплення купується пінопласт, який взагалі не допущений санітарними нормами для застосування всередині приміщень, а часто не має елементарних гігієнічних сертифікатів.

Утеплення пінопластом всередині приміщення

Крім того, більшість приміщень, як з утепленням з пінопласту, так і без нього, обладнані датчиками, що реагують на продукти горіння і розкладання полімерів, тому ризик утворення токсичних і отруйних газів практично зведений до нуля. Тим більше, за статистикою пожеж займання системи утеплення з пінопласту відбувалося в тих випадках, коли монтаж утеплювача виконувався з грубими порушеннями правил і технології.

Технологія утеплення стін пінопластом

Перед тим як приступити до облаштування утеплення зсередини приміщення, варто звернути увагу на послідовність виконання робіт. Спочатку треба підготувати поверхню стін, які будуть піддаватися утепленню. Послідовно викладаємо і кріпимо на стіновій поверхні плити пінопласту з обов’язковою перев’язкою міжплитних швів. Закриваємо пінопластовое утеплення піщано-цементною або гіпсовою штукатуркою. Виконуємо чистову декоративну обробку, найчастіше це декоративна штукатурка або шпалери.

Підготовка стіни до монтажу утеплення

Стіни під наклейку пінопластових листів необхідно підготувати самим ретельним чином. Пінопласт за своїми характеристиками володіє невисокою адгезією, тому приклеїти матеріал так, щоб утеплення протрималося на стінах кілька десятків років, досить складно. Спочатку потрібно видалити всі дефекти, «шишки» і «окрайці» пошліфовати або зрізати пилкою, западини і сліди від пробок, цвяхів, дюбелів закрити цементним розчином і зачистити.

Утеплення пінопластом всередині приміщення

Шари фарби і старих шпалер, залишки клею – все повинно бути видалено до чистого бетону або цегли. Чим рівніша площина стіни, тим щільніше пристане шар утеплювача, менше витрата клею, простіше і дешевше подальша декоративна обробка.

Другим етапом потрібно прогрунтувати стіни спеціалізованим протигрибковим складом і адгезійною грунтовкою глибокого проникнення. Зробити це потрібно в обов’язковому порядку, інакше запах болотяної води може зіпсувати всю роботу. Крім того, необхідно зняти декоративну обробку і плінтуса.

Укладання плит пінопласту на стіни

Технологія укладання пінопластових плит утеплення мало чим відрізняється від облицювання фасадів або зовнішніх стін будинку. Монтаж плит пінопласту починається з нижніх рядів. Перший ряд найбільш складний, на місце плінтуса необхідно встановити і точно вирівняти по горизонту металевий перфорований куточок або профіль, по якому можна вирівняти горизонт першого ряду.

Щоб укласти лист утеплення, нанесіть клей на зворотну сторону по периметру і зробіть кілька мазків у центральній частині, товщина клейового шару має бути не більше 3-4 мм. Далі потрібно докласти плиту до спланованого місця і рівномірно несильно притиснути від центру до периметру. Клейова маса не повинна потрапляти на стики пінопласту.

Монтаж утеплення можна виконувати в суху і теплу погоду, це забезпечить гарне висихання клейової маси. Через 2-3 дні покладений пінопласт необхідно зафіксувати дюбелями з широким капелюшком, їх ще називають парасольками або грибами, порядок встановлення досить докладно наведено на відео:

Читайте по темі:  Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика

Для цього ударним дрилем свердлиться отвір, заганяється парасолька, і після щільного осаджування забивається центральний металевий штифт. Так як висота утеплення невелика, на кожну плиту буде досить по парі таких кріплень. Тільки після цього можна задути стики монтажною піною.

Після обрізки затверділої піни поверхню утеплення рекомендується закрити пароізоляційною мембраною так, щоб пара з приміщення не проникало в товщу утеплення. Пінопласт не є гідроізолюючим матеріалом, а значить, якась частина водяних парів буде проникати у внутрішні порожнини між шаром утеплення і бетонною стіною. В результаті створюються ідеальні умови для замокання стін. Для цегляної неоштукатуренної стіни мембрану можна не ставити.

Обробка пінопластового утеплювача

Обов’язковим елементом програми з утеплення стін приміщень повинна бути закладення поверхні пінопласту шаром цементно-піщаної штукатурки. Не можна обмежуватися нанесенням шпаклівки або тонкої скоринки гіпсового складу. Мінімальна товщина повинна бути близько 5-10 мм. Якщо передбачається більш товстий шар, то кількість дюбелів – парасольок необхідно збільшити вдвічі.

Утеплення пінопластом всередині приміщення

Пінопласт являє собою масу, яка на 97-98% складається з повітря, який має властивість розширюватися при нагріванні, тому будь-яку штукатурку поверх пінопластових листів необхідно армувати малярною стікловолоконною сіткою. Перед нанесенням штукатурки поверхню обробляють грунтовкою для гладких пластикових поверхонь, далі укладають сітку і затирають поверхню шаром штукатурної маси.

Після 20-30 хвилин фінішний шар вирівнюють під фарбування чи наклеювання шпалер.

Утеплення пінопластом всередині приміщення

Висновок

Крім описаного способу утеплення стін пінопластом, нерідко використовують схему обробки пінопластовими листами з продухами. Найчастіше така схема використовується для дерев’яних тонкостінних бетонних і металевих конструкцій. Суть способу полягає в укладанні на стіну вертикальних дерев’яних рейок, перетином 20 х 10 мм, з кроком 50-75 см. Плити пінопласту наклеюються безпосередньо на рейки і додатково кріпляться парасольками до пробок, встановленим з зовнішньої сторони. У нижній частині пінопластової стіни виконуються вікна продухів, а у верхній оголовки рейок зашиваються смужкою з гіпсокартону. Щоб видаляти конденсат з-під утеплення, у кожній стіні потрібно пробити додатковий вентиляційний отвір.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя