Етапи робіт по обробці будинку

774

Обробка являє собою важливий етап робіт у процесі виконання будівельних і ремонтних робіт. У цей момент риси інтер’єру квартири здобувають остаточні обриси. На послідовність дій при обробці не впливають ніякі умови. Така робота виконується в певній послідовності. Етапи завершення будівництва та оздоблення будинку слід розглянути докладніше.

Етапи робіт по обробці будинку

Заключний етап будівництва

На одному з останніх етапів побудови будинку необхідно встановити вікна. Їх монтують, коли стіни та дах вже готові. Тільки після установки вікон можна починати обробку. Крім того, необхідно зробити стяжку і виконати шпаклівку.

Оздоблення будинку починається з виконання стяжки в кожній кімнаті. Через кілька днів після розливу бетонного розчину по поверхні підлоги можна вільно переміщатися. Повне висихання стяжки можливо лише через 6 тижнів після заливки бетону. Це необхідно, щоб він набрав оптимальну міцність перед обробкою.

Етапи робіт по обробці будинку

Як тільки стяжка буде виконана, можна починати оштукатурювання стін і стель. Для цього шару обробки теж потрібен час на засихання. Потім виконується шпаклівка і укладається плитка.

Підготовка до внутрішнього оздоблення

Як добре буде виглядати внутрішня обробка, залежить від того, наскільки якісно підготовлено основу для обробки. Поверхні стелі, підлоги і стін, що піддаються обробці, необхідно ретельно вирівняти. Для цього використовують спеціальні розчини. Якщо в кімнаті визначено нормальний показник вологості, підготовка стін для обробки в ній здійснюється гіпсом.

Етапи робіт по обробці будинку

Важливо! Стінові поверхні у ванній і інших кімнатах з підвищеною вологістю необхідно підготувати для обробки з використанням цементних сумішей.

На готової поверхні не повинно бути тріщин. Вона повинна бути рівною і гладкою. При необхідності подальшої обробки стін поверхню необхідно додатково вирівняти шпаклівкою. Цементна стяжка на підлозі покривається самовирівнюється нивелировочной сумішшю.

Читайте по темі:  Як класти на клей піноблок

Етапи робіт по обробці будинку

Коли стяжка і штукатурка висохнуть, їх покривають грунтовкою. Такі розчини здатні надійно зміцнити основу, а також закрити пори в матеріалі перед фінішною обробкою. Подібна обробка здатна підвищити адгезію матеріалу обробки. Крім того, використання таких розчинів дозволяє добре заощадити на покупці фарби для оздоблення.

Температура сушіння стяжки

На етапі, коли поли будуть висихати, в приміщенні повинна підтримуватися певна температура. Важливо приділити увагу і створення якісної вентиляції. Якщо штукатурка буде висихати в умовах мінусової температури, міцність цього шару може знизитися, що позначиться на стані обробки згодом. При занадто високій температурі висихання прискорюється. В результаті штукатурка може розтріснутися. Краще, щоб у приміщенні підтримувалась температура в діапазоні 10-20 градусів.

Етапи робіт по обробці будинку

При оштукатурюванні стін в зимовий час певний показник температури підтримувати досить просто. Для цієї мети використовують радіатори. Сушіння з використанням дизельних приладів або електрообігрівачів вимагає великої уваги і контролю.

Під час сушіння приміщення повинне добре провітрюватися. Таку роботу необхідно проводити регулярно. Завдяки цьому волога буде успішно виводитися на вулицю.

Етапи робіт по обробці будинку

Установка дверей

Якщо планується встановити двері, це необхідно зробити після повного висихання шару штукатурки. В залежності від швидкості сушіння потрібно почекати близько тижня або двох.
Це умова необхідно дотримати, щоб волога, яка виходить від стін, що не абсорбувалась деревиною. Якщо це станеться, дошки розбухнуть і придбають непривабливий зовнішній вигляд. Тільки коли штукатурка повністю висохне, можна встановлювати міжкімнатні двері.

Коли двері будуть встановлені, необхідно перевірити, наскільки правильно здійснено монтаж. Якщо все виконано згідно з технологією, двері можна зняти. Це підвищить зручність укладання підлог.

Етапи робіт по обробці будинку

Установка підвіконь проводиться у цей же період. Монтаж конструкцій з дерева проводять, тільки коли шар штукатурки остаточно висохне. Це дозволяє уникнути набухання підвіконня в результаті поглинання вологи з шару штукатурки.

Обробка підлоги ламінатом

Коли стяжка і штукатурка будуть готові, можна приступати до монтажу підлоги. При бажанні зробити дерев’яний настил необхідно дізнатися, який вологістю володіє стяжка. Для цього використовується електронний гігрометр. Дерево являє собою досить вимогливий матеріал, якщо справа стосується води. Деревина відмінно поглинає вологу, що призводить до деформації дощок після обробки підлоги.

Читайте по темі:  Замена плитки в ванной комнате

Етапи робіт по обробці будинку

Щоб адаптувати матеріал до умов конкретного приміщення, його необхідно помістити в кімнату на 2-3 тижні. Це забезпечить вирівнювання показників вологості дерева і середовища, у якій воно знаходиться. Це позитивно позначається на кінцевому результаті. Така процедура дозволяє збільшити час, який знадобиться для завершення робіт.

Перед укладанням ламінату стіни і підлога повинні повністю висохнути. Тільки якщо укладання дощок виконана правильно, покриття набуває привабливий вигляд і відмінні практичні характеристики. Оздоблення підлоги являє собою досить кропіткий процес, тому важливо врахувати всі нюанси.

Етапи робіт по обробці будинку

Фарбування стін і стелі

На наступному етапі приступають до фарбування стін та стелі. Перед такими роботами дверні рами захищаються клейкою плівкою, яку кріплять на клейку стрічку. Перший раз фарбу на стіни підлогу наносять, коли підлога ще не настелено. Другий шар фарбувального складу наносять після полірування підлогової поверхні. Такий порядок дій необхідний, адже під час монтажу паркетних дощок в повітря піднімається багато пилу, яка може зіпсувати зовнішній вигляд забарвленої поверхні.

Укладання керамічної плитки та кахля

Укладання керамічної плитки пов’язана з меншою кількістю проблем, ніж монтаж паркету. Завдяки безлічі позитивних властивостей плитки її монтаж на стяжку може здійснюватися навіть після 2 тижнів від створення підстави.

Етапи робіт по обробці будинку

Такий же термін необхідний і для кахлю на оштукатурені стіни. При наявності дерев’яних панелей слід виділити на засихання штукатурки на тиждень більше. Якщо панелі будуть поміщені на занадто вологий підлогу, вони можуть набрякнути, що призведе до появи плісняви.

Повторне фарбування

Другий раз фарбувальний склад наносять тільки після того, як укладання підлоги, а також монтаж дверей будуть завершені. Якщо стіни вирішено обклеїти шпалерами, на цьому етапі необхідно приступати до їх поклейке. Перед фарбуванням кімната повинна бути добре пропылесосена. Це дозволить уникнути осідання пилу на обробному матеріалі.

Читайте по темі:  Звукоізоляція стін і перегородок: можливі варіанти

Етапи робіт по обробці будинку

Важливо! Розетки і вимикачі встановлюються після нанесення три шару фарби.

Оздоблення кухні

При обробці кухні необхідно пам’ятати про деякі нюанси, які варто врахувати, щоб робота проводилась легше:

  • Меблі можна збирати після першого фарбування стін. Це дозволить уникнути подряпин і поява брудних плям на поверхні після обробки.
  • Якщо обробка стіни буде здійснюватися плиткою, її монтаж слід провести ще до установки стільниці. Між запланованим рівнем стільниці і нижнім краєм плитки необхідно залишити зазор, рівний 1 див. Коли стільниця буде зафіксована, його закриють плінтусом.
  • Не слід поспішати під час виконання опорядження. Поверхні підлоги і стін повинні бути ретельно висушені після створення шару штукатурки і стяжки. Якщо ця умова не виконати, інші верстви обробки буде неможливо виконати. Гіпсокартон почне гнутися. Кожна паркетна дошка при цьому почне гуляти. Такі ефекти часто з’являються, коли оздоблювальні роботи починаються дуже рано. Ця помилка є найпоширенішою серед недосвідчених будівельників.

Етапи робіт по обробці будинку

Враховуючи такі поради, можна провести обробку квартири на високому рівні. Впоратися з такою роботою можна самостійно.

Фінішна обробка будинку

На останньому етапі обробки фасаду будинку наносять декоративний матеріал. Фасадна фарба наноситься за допомогою фарбопульта або валика. У першому випадку шар фарбувального складу виходить більш рівномірним.

На етапі створення штукатурного шару важливо протягом однієї робочої доби повністю обробити стіну. При наявності недороблених ділянок місця з’єднання старої і нової штукатурки стануть виділятися.

Етапи робіт по обробці будинку

Така проблема вирішується досить швидко, якщо буде оптимальне число працівників, які впораються з роботою в найкоротші терміни. Крім того, фасад можна розбити на окремі частини, які можна розділити один з одним рустами або карнизами.

При монтажі плитки на стіни будинку зовні слід застосовувати тільки спеціальні клейові склади. Якщо на даному етапі оздоблення стіни здійснюється традиційним бетонним розчином, слід використовувати металеву сітку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...