Як класти на клей піноблок

5

Одним з найбільш швидких і економічних способів монтажу піноблоків є кріплення на клей. Технологія нанесення складу та його якості визначають міцність всього об’єкта.

Піноблок – пористий матеріал з великими теплоізоляційними показниками. Однак при скріпленні блоків матеріалу звичайним розчином, всі захисні властивості матеріалу знижуються в рази. Якщо скріплювати стіни об’єкта розчином, йому знадобиться додаткове утеплення, що призведе до великих витрат. Будинок з піноблоків, зведена за допомогою спеціального клею, який не потребує дорогих теплоізоляційних матеріалах.

Как класть пеноблок на клей

Види і склад клеїв

Склеювальні склади для пористих матеріалів виробляють із сухих речовин, що складаються з наступних компонентів:

 • Портландцемент. Завдяки цій речовині клей після висихання стає міцним. До того ж саме портландцемент забезпечує складу швидке затвердіння.
 • Модифікатори. Речовини додаються в суміш для підвищення її гідрофільних властивостей. Вони затримують вологу в швах, не даючи їм розсохнутися.
 • Пісок. Частинки кварцу надають складу міцність, що дозволяє прокладати шви між блоками до 3 мм.
  Как класть пеноблок на клей
 • Полімери. Еластичність маси досягається саме за рахунок наявності в складі полімеру. Завдяки пластичності полімерів клей заповнює порожнечі матеріалу, покращуючи міцність з’єднання.

Практично всі клейові склади містять перераховані вище компоненти. Рецептура і кількість включень відрізняється у різних виробників.

За властивостями клей для піноблоків ділять на:

 • Зимовий. Склади створені спеціально для застосування при низьких температурах. Наносити такий клей можна при температурі від 5 до -10C. Особливість зимового клею у тому, що він дуже швидко сохне. Тому при роботі складу замішують маленькими порціями і відразу ж наносять на поверхню. Адгезія при низьких температурах забезпечується наявністю протиморозних компонентів у складі. Розводити клей потрібно гарячою водою 55-60С.
  Как класть пеноблок на клей
 • Річний. Робоча температура клею коливається між 5 і 35C. Суміш зберігає робочий стану півтора-дві години, за цей час її потрібно нанести, інакше вона затвердіє. Головний компонент річного клею – дрібнодисперсний цемент.
Читайте по темі:  Як правильно утеплити мансарду своїми руками - покрокова інструкція

Зверніть увагу! Замішуючи клей для піноблоків необхідно суворо дотримуватися пропорцій розведення, зазначеним на упаковці. Дотримуючись співвідношення рідини і порошку, ви зможете домогтися кращої консистенцією складу. Не варто покладатися на інтуїцію в подібних питаннях. Клей, розведений не за рецептурою, не буде відповідати заявленим якостям.

Как класть пеноблок на клей

Розрахунок кількості клею

При купівлі клею обов’язково поцікавтеся у консультанта про те, яка кількість піноблоків вистачить складу. Найчастіше на упаковці написано середні показники витрати складу, тому якщо ви плануєте зводити нестандартне будова з великими швами іл нетрадиційним методом нанесення, уважно вивчіть характеристики клею. Купуйте клей виходячи із загальноприйнятих у будівництві характеристик:

 • склад наноситься товщиною до 1 мм;
 • площа робочої поверхні 1 м2;
 • поверхня не має серйозних вад (перепад на 1 м2 не перевищує 1,5 мм);
 • маса сухого складу становить 1,5 кг.

Как класть пеноблок на клей

На 1 м3 витрачається 15-25 кг клею (в залежності від товщини шва). Ці показники говорять про те, що стандартного пакету фасуванням у 25 кг вистачить на 1 м3 робочої поверхні. Максимальний витрата клею (28-30 кг) відбувається при великій ширині піноблоку і навколишній температурі від 5 до 25 градусів. Бувають ситуації, коли витрата клею досягає 40 кг на 1 м3, подібні розтрати відбуваються із-за таких факторів:

 • шорсткість і дефекти піноблоків;
 • велике число шарів і їхня товщина;
 • професіоналізм робітника, робить кладку;
 • температура повітря.

Багато в чому витрата клею на пеноблоках залежить від їх якості: чим вони рівніше, тим менше истратиться сполучного речовини. При середній якості блоків, клей наносять в 2,5-3 мм.

Как класть пеноблок на клей

Важливо! Речовини з дрібними частинками часто дорожче, але вони створюють більш якісно зчеплення піноблоків. Клей з дрібнодисперсним піском і іншими компонентами відмінно проникає в пори матеріалу, покращуючи його теплоізоляційні показники. Подібний склад не дає утворюватися містками холоду, а головне, він забезпечує кладці довговічність.

Читайте по темі:  Звукоізоляція стін і перегородок: можливі варіанти

Як вибрати найкращий клей для піноблоків

Розрахувати кількість клею на квадратний метр поверхні нескладно, набагато важче вибрати якісний склад. Вибір подібних розчинів дуже великий, тому придбати відповідний склад непросто. При купівлі клею для піноблоків варто пам’ятати про наступні рекомендації:

 • Дешевизна складу може говорити про те, що для його виробництва використовувалися неякісні компоненти. Тому не варто керуватися низькою вартістю, як правило, дешеві клеї роблять з додаванням крупного піску.
  Как класть пеноблок на клей
 • Між новим і відомим брендом краще вибрати другий. Великі компанії іноді дають гарантію на свої склади. Головне те, що на великих підприємствах ведеться суворий контроль якості і весь процес автоматизований.
 • Заздалегідь визначтеся з часом роботи. Якщо монтаж буде проводитися в холодну пору року, необхідний клей для піноблоку з морозостійкими включеннями.
 • Краще купувати складу з запасом в 20-30 кг. В процесі кладки може піти набагато більше клею, ніж планувалося.

При зведенні будинку з піноблоків важливо дотримувати баланс в товщині шва. Не намагайтеся економити на суміші, адже занадто тонкий шар не створює достатнього зчеплення матеріалу, що може стати причиною руйнування.

Відомі виробники монтажного клею

Будівництво з піноблоків популярно не перший рік, тому асортимент клею для матеріалу досить багатий. Згідно відгуками, більшою популярністю у фахівців користуються наступні марки.

Как класть пеноблок на клей

При роботі з пінистими складами важливо дотримувати ряд правил, які забезпечать міцність кладки:

 • Якщо у вас немає досвіду будівельних робіт, не варто самостійно працювати з подібними складами. Процес краще довірити фахівцям, досвідченим в даних питаннях.
 • Купуйте тільки якісні піноблоки. Обов’язково огляньте матеріал на наявність пошкоджень або шлюбу, будь-які дефекти можуть стати причиною неякісної кладки.
 • Слідкуйте за тим, щоб шар піни не перевищував рекомендованої виробником товщини.
  Как класть пеноблок на клей
 • Незважаючи на високі якості піни, її необхідно обробити після нанесення. Зовні побудови стіни обробляють цементом, щоб пінистий матеріал не руйнувався від ультрафіолету.
 • Перший ряд кладки скріплюють цементом, а для обмазки наступних використовують піну. Це правило є обов’язковим для виконання, ігнорування якого призведе до серйозних порушень всієї технології будівництва. Цемент здатний витримати сильні навантаження, які виявляються всіма рядами піноблоків, піна подібних навантажень не витримає.
Читайте по темі:  Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика

Как класть пеноблок на клей

Пінисті клеї рекомендується використовувати для будівництва невеликих будівель.

Кнауф

Виробник зарекомендував себе з кращого боку, склади Кнауф володіють високими експлуатаційними характеристиками. Подібні властивості клею надає гіпс і полімери. Клей підходить не тільки для кладки піноблоків, але і для вирівнювання стін і чорнової обробки. Крім усього іншого, матеріал абсолютно екологічний і безпечний для людей і тварин.

Как класть пеноблок на клей

Для роботи на кожен квадратний метр знадобиться від 5 кг суміші. Матеріал випускається в паперових мішках місткістю 30 кг.

Домішки

При роботі з сухими клеями деякі майстри додають різні домішки, такі як смола чи піна. Подібні включення підвищують адгезію матеріалу з піноблоками. Є й прихильники традиційної рецептури, склоняющиеся до стандартного розведення суміші (тією, що вказана на упаковці). Фахівці пояснюють свій вибір тим, що смоли знижують механічну міцність кладки. Крім того, додаткові добавки – це зайві витрати.

Пам’ятайте, якщо ви використовуєте для роботи з піноблоками не клей, а цемент, блоки слід змочувати перед нанесенням розчину. Це покращує еластичність цементу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...