Звукоізоляція стін і перегородок: можливі варіанти

1600

Звукоізоляція стін

Постійний шум здатний привести нервову систему в повний розлад, при цьому неважливо: звуки проникають в приміщення з вулиці чи з сусідніх квартир. Необхідно негайно подбати про звукоізоляції свого житла. Проводитися вона має в комплексі, але оскільки робота ця дуже об’ємна, зупинимося на стінах і перегородках.

Підготовчі роботи

Починати потрібно з елементарних речей: закладення на стінах усіх порожнин: тріщин, щілин, порожнього простору за вимикачами і подрозетниками, навколо труб та інших комунікацій. Монтажну піну для цього використовують тільки в крайніх випадках, оскільки для звуків вона не перешкода; краще скористатися будь-яким штукатурним складом.

Ці, здавалося б, найпростіші заходи здатні суттєво знизити рівень шуму. Для проведення більш складних робіт з шумоізоляції стін і перегородок краще запросити кваліфікованих фахівців.

Матеріали, що відображають і поглинають звуки

Весь великий асортимент звукоізоляційних матеріалів ділиться на 2 категорії:

  • звукопоглинальні: з волокнистою, зернистою і комірчастою структурою, з основою з мінеральної і скловати;
  • звуковідбиваючі: тверді матеріали, такі як гіпсокартон, бетон, цегла, листи з металу.

Найбільший ефект дає поєднання матеріалів з цих двох груп. Але спочатку варто визначитися з джерелом шуму, щоб правильно вибрати матеріал і конструктивне рішення. Якщо вуличний шум в межах норми, то в звукоізоляції зовнішніх стін немає необхідності.

Які варіанти можна застосувати?

Поєднання гіпсокартонних листів з пористим матеріалом: мінватою або ековатою. Така каменная вата в Черновцах від будівельного інтернет-магазину Zastroechka, добре захистить від звуків і допоможе додатково утеплити стіни, якщо вони зовнішні. Але з-за зведення каркасу монтаж складний, суттєві втрати корисної площі, так як товщина подібної конструкції доходить до 12 см.

Читайте по темі:  Обробка швів в дерев'яному будинку
Звукоізоляція з допомогою гіпсокартонних листів з мінватою
Звукоізоляція за допомогою гіпсокартонних листів з мінватою

Сендвіч-панелі складаються з двох гіпсокартонних листів з скловолокнистої панелі між ними. Недолік той же – значна товщина, зате просто встановлюються.

Декоративні панелі ідеально підходять для великих приміщень, їх основою служать волокна хвойної деревини. Монтаж зручний завдяки наявності на торцях пазів і шпильок. Декоративне покриття виключає оздоблювальні роботи. Коштує дорого.

Поліуретанові плити легко монтувати, вони легкі та тонкі: товщина стандартного листа не перевищує 15 мм. Теж недешевий матеріал.

Звукоізолюючі мембрани залучають малою товщиною (до 35 мм), тому їх можна комбінувати з іншими матеріалами і гнучкістю: загинаються під будь-яким кутом. Високі звукоізоляційні характеристики і ціна відповідає цим якостям .

Пінопласт. Краще для цих цілей не використовувати пінопласт: теплоізолюючі властивості у нього на висоті, але в якості бар’єру для шуму він працює погано.

Міжкімнатні перегородки

Для поліпшення їх звукоізоляційних властивостей можна встановити додаткову конструкцію, з повітряною камерою між нею і стіною. У гіпсокартонних перегородок необхідно під профілі в місцях, де вони прилягають до підлоги і стелі укладати шумопоглинаючі прокладки. Мембранні матеріали приклеюють безпосередньо до стіни на спеціальний клей.

Відео: Звукоізоляція перегородки від Isover

Обтяження перегородок теж дієвий захід для зниження шуму. Так, при використанні ГКЛ можна встановити більше шарів.

Головна вимога при проведенні будь-якого виду звукоізоляційних робіт – всі матеріали повинні щільно прилягати один до одного, оскільки звуки проходять крізь найменші щілини. Поліпшити герметичність можна за допомогою акустичного герметика, яким промащують всі стики. А в точках дотику металевих профілів з іншими елементами обов’язково прокладають звуко – і віброізолюючі стрічки і прокладки.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя