Які стовпи використовувати для забору

123

В останні роки листовий профнастил зайняв лідируюче положення серед матеріалів, що застосовуються для огорож. Невисока ціна, простий монтаж і довговічність. Ці три чинники є вирішальними при його виборі.

Які стовпи підходять для огорож з профнастилу?

Стійкість і міцність металевої огорожі забезпечується стовпами. Саме вони є найбільш відповідальним елементом конструкції.

Якщо невірно обраний крок і глибина їх установки, допущені помилки при кріпленні обшивки, то власнику садиби незабаром доведеться займатися ремонтом.

У цій статті ми поговоримо про те, які стовпи потрібні для паркану з профнастилу і як правильно їх установити. Отримавши корисну інформацію, ви уникнете прикрих помилок і невиправданої витрати коштів на відновлювальні роботи.

Строго кажучи, будь-які. Однак, нас цікавить матеріал, максимально довговічний і міцний. Деревина – найменш підходящий варіант. Термін її служби значно менший, ніж у металу.

Які стовпи використовувати для забору

становивши профнастил на оброблені антисептиком соснові стійки, вам доведеться через 6 років знімати його і починати роботу заново. Використання модрини або дуба продовжує життя каркаса, але збільшує його вартість. Тому дерев’яні стійки найчастіше використовують для тимчасових огорож.

Які стовпи використовувати для забору

Можна виключити контакт деревини з грунтом, зробивши металевий перехідник і забетонувавши його у фундаменті. Однак, такий варіант не підходить для високих огорож, зазнають інтенсивні вітрові навантаження. Ще один схожий варіант — використовувати шматок профільної труби в якості сталевої гільзи, в яку вставляється стовп і потім бетонується.

Які стовпи використовувати для забору

Наступний претендент на звання опорної конструкції – азбоцементні труби. Вони недорогі, не схильні до гниття і досить міцні. До числа їхніх недоліків можна віднести крихкість і складність кріплення прогонів.

Залишати азбестоцементні труби відкритими не можна. Дощова вода, потрапивши в них як в колодязь, взимку замерзне і розірве стінки. Тому після монтажу їх заповнюють цементним розчином або ж до початку робіт ставлять заглушки з обох торців.

Читайте по темі:  Як зробити коптильню для риби своїми руками

Які стовпи використовувати для забору

Армований бетон також підходить для виготовлення стійок. Єдина вимога, яку потрібно врахувати на етапі заливки – установка металевих закладних пластин, до яких будуть кріпитися прогони.

Технологія промислового лиття бетону в останні роки зробила крок далеко вперед. Тому замість трудомісткого «домашнього рукоділля» рекомендуємо купити естетичні збірні конструкції.

Які стовпи використовувати для забору

Метал – безумовний лідер. Він відмінно поєднується з профнастилом, добре тримає вітрові навантаження і зберігає міцність на протязі 50 років. Єдине, що потрібно від власника – один раз у 3-4 роки оновлювати антикорозійний захист.

Форма поперечного перерізу стандартних сталевих стовпчиків – коло, квадрат і прямокутник. Профільована труба зручніша в монтажі і з цієї причини використовується частіше круглої.

Які стовпи використовувати для забору

Кріплення прогонів можна виконати різними способами з використанням зварювання, додаткових елементів і різьбових з’єднань. Це ще одна перевага сталевих стійок.

Які стовпи використовувати для забору

Стовпи під паркан з профлиста часто роблять із цегли. Однак, без металу і в цьому випадку не вдасться обійтися. Він потрібен для виготовлення закладних деталей, до яких фіксують лаги, і додання конструкції достатньої жорсткості.

Основою цегляних стовпчиків служать арматурні стрижні або профільна труба. Простір між кладкою і металом заповнюють розчином.

Які стовпи використовувати для забору

До недоліків цегляних стійок можна віднести високу ціну, трудомісткість кладки і велику вага, що вимагає заливки міцного фундаменту. За рівнем естетики і довговічності вони перевершують інші види забірних опор.

Для встановлення огорожі з профнастилу вигідно використовувати гвинтові стовпи. Це порожнисті сталеві труби квадратного або круглого профілю, забезпечені широкою лопаттю.

Які стовпи використовувати для забору

Використовуючи їх, можна зібрати міцний каркас без земляних робіт і бетону. Стійка-паля вкручується в грунт на глибину 0,8-1,2 метра і міцно тримається в ньому за рахунок широких лопатей. На м’якому грунті ставити гвинтові стовпчики можна вручну, використовуючи спеціальний механізм для захоплення і обертання.

Читайте по темі:  Як вибрати будинок для придбання у власність

Головні моменти монтажу

Для того, щоб правильно встановити стовпи необхідно вибрати оптимальний спосіб їх кріплення в грунті. Для цього слід врахувати склад грунту. Якщо він піщаний і досить щільний, то стійки можна ставити без бетонування в підготовлені свердловини або шляхом забивання.

Головна небезпека для будь-яких опор огорожі – замерзання землі і виштовхування їх з землі, що девормує каркас. На піску, який добре пропускає вологу, деформація паркану не загрожує. Бетон в цьому випадку використовують для збільшення площі контакту опори з грунтом.

На щільному піщаному ґрунті рекомендується заглиблювати стійки не менш, ніж на 1/3 їх довжини. На пухкому грунті глибина загортання залишається такою ж, але свердловину слід пробурити діаметром 100 мм більше ширини стовпчика і обов’язково нижче глибини сезонного промерзання грунту.

Які стовпи використовувати для забору

Зробивши цю роботу, дно ямки обсипають щебенем з піском до позначки установки стійок. Після монтажу опори навколо неї пошарово з трамбуванням засипається суміш щебеню з піском. Пропускаючи воду, вона збереже стовп від виштовхування змерзлим грунтом.

Бетонування можна виконати одним з двох способів:

Традиційним (копають яму, опускають в неї опору і заливають бетоном);
Комбінованим (свердловину бурять на глибину не менше 80 см, ставлять стійку і викопують навколо неї широку ямку глибиною 40 см для бетонування).
Відзначимо, що другий варіант економічніший першого по витраті бетону, хоча і складніший у виконанні.

Які стовпи використовувати для забору

Стійки огорожі можна зв’язати між собою стрічковим ростверком. Він підвищує жорсткість огорожі і покращує її зовнішній вигляд.

Які стовпи використовувати для забору

Для забору із сталевих труб можна використовувати різні перетини профілю. Частіше опори роблять з квадратної труби 60х60 мм з товщиною стінки 3 мм або прямокутної 60х40 мм (стінка 3 мм). Стійки з круглих труб менш зручні при монтажі прогонів. Тому їх використовують рідше.

Читайте по темі:  Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Друге питання, яке слід вирішити до початку робіт – відстань (крок) між стовпами. Профільні труби поставляються у вигляді 6-метрових хлистів, тому для зменшення втрат вигідніше розрізати їх на 3 метрові шматки.

Оптимальний розмір перерізу прогонів (лаг) — 40х20мм, товщина стінки мінімум 2 мм.

Які стовпи використовувати для забору

Відстань між лагами залежить від висоти паркану і знаходиться в діапазоні від 1,2 до 1,6 метра. Від нижньої частини листа до землі або до верхньої позначки ростверку фундаменту залишають зазор від 5 до 10 см

Монтаж металевих стовпів і каркаса

Перший етап – розмітка контуру огорожі за допомогою рулетки і шнура. По ходу цієї роботи в землю забивають кілочки, відзначають місця копання ямок.

Які стовпи використовувати для забору

Спочатку ставлять, вирівнюють за рівнем і бетонують стовпи на кутах ділянки. Після цього копають ями під рядові стійки. Між крайніми опорами натягують шнур і по ньому виставляють рядові стовпчики.

Увага! Для захисту від корозії нижню частину опори потрібно заварити сталевою пластиною і покрити захисним складом. Верхні кришки до стійок приварюють після закінчення їх монтажу або ставлять на них спеціальні пластикові заглушки.

Які стовпи використовувати для забору

Подвійний контроль відстаней в процесі монтажу необхідний. При бурінні та копанні ям відбувається відхилення від намічених точок установки опор. Метал не прощає помилок, тому відстані між центрами стійок потрібно дотримувати з точністю до 1 см.

Виставивши опори, їх тимчасово закріплюють клинами або шматками цегли і ще раз перевіряють вертикальність і крок. Після цього можна заливати бетон або робити відсипання ям піщано-щебеневою сумішшю.

Які стовпи використовувати для забору

Давши бетону 7 днів для набору міцності, можна приступати до монтажу лаг (прогонів). Їх кріплять на зварюванні або на різьбових з’єднаннях. Зварювальна технологія використовується частіше, оскільки вона простіше і швидше. Вирівнявши прогін по рівню, його прихоплюють до стійки, ще раз перевіряють «горизонт» і фіксують робочим швом.

Зібравши металевий каркас, можна приступати до кріплення на нього профнастилу з допомогою спеціальних саморізів.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...