Коли і як правильно садити полуницю навесні: поради дачникам

1972

як садити полуницю навесні

Щоб зібрати гарний урожай полуниці влітку, необхідно правильно посадити полуницю навесні: вибрати хорошу розсаду, відповідний спосіб посадки і підготувати грунт.

Висадка розсади полуниці відбувається в основному з березня по травень. В цей час грунт максимально насичений вологою, теплих сонячних днів достатньо для гарного приживання розсади полуниці. Тому, при виникненні питання, коли правильно садити полуницю, відповідь одна – звичайно ж навесні!

Як вибрати розсаду полуниці

Правильна посадка полуниці починається з підготовки розсади. Вибираючи розсаду полуниці, звертайте увагу на її кореневу систему. Коренева шийка повинна бути не менше 6 мм в діаметрі, а відростки кореневої системи – не менше 7-8 см. Звертайте увагу також на кількість листків, їх повинно бути хоча б 5.

До початку висадки в грунт, розсаду полуниці тримають в затіненому місці у відкритому контейнері. Безпосередньо перед посадкою коріння потрібно потримати 20 хвилин в ємності з водою, змішаної зі стимулятором росту.

як садити полуницю навесні

 

Готуємо грядку для висадки полуниці

Перше, що потрібно запам’ятати при посадці полуниці, це те, що не можна два рази поспіль висаджувати її на одній і тій же ділянці. Культура помітно збіднює ґрунт, тому ділянці, де росла полуниця, потрібно дати рік-два на відпочинок. Замість неї там можна засіяти злакові культури.

Найкраще полуниця росте в чорноземі або суглинному ґрунті, при рясному освітленні. Ідеально, якщо в місці посадки будуть залягати грунтові неглибокі води.

На якій відстані слід садити полуницю? Лунки для посадки розташовуються приблизно в 30 см один від одного, а їх глибина повинна становити приблизно 10 см. Перед посадкою в кожну лунку рекомендується засипати суміш золи і перегною, присипати її землею і полити 0,5 літра води.

Читайте по темі:  Як правильно проводиться посадка квасолі у відкритий грунт

Варіанти посадки полуниці в грунт

Всього існує 4 популярних способу посадки полуниці:

  • Кущовий – розсада висаджується прямокутником 100х70 см. При такому методі посадки полуниці отримує багато місця для росту, завдяки чому ягоди виростають особливо великими. Але тут треба розуміти, що за кущами потрібно регулярно доглядати – рихлити, прополювати, мульчувати;
  • Гніздами – одна рослина висаджується в центрі і 6 – навколо нього. Відстань між рослинами повинна бути приблизно в 10 см, а відстань між гніздами – 30 см. Такий спосіб дає хорошу врожайність, але для його реалізації знадобитися велика кількість розсади;
  • Рядками – розсада висаджується в ряд, з проміжками в 15 см між рослинами і 40 см між рядами. Спосіб хороший тим, що доглядати за рядами простіше, ніж за гніздами або кущами;
  • Килимовий – ідеальний спосіб для тих, хто не може приділити догляду за полуницею велику кількість часу. При ньому висаджуються кущі рядами на відстані приблизно 7 см один від одного і 30 см між рядами.

Перед тим, як висаджувати полуницю навесні у грунт, розсаду обов’язково потрібно загартувати, тобто протримати кілька днів при температурі 10-15 градусів. Якщо ви садите полуницю рано, то грядки можна накрити плівкою для захисту від холоду.

Весняна посадка полуниці, проведена за всіма правилами, дозволить вам вже через 30-40 днів отримати перший урожай.

як садити полуницю навесні

Відео про правильну посадку полуниці навесні:

 

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (4 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя