Чи можна наносити рідкі шпалери на побілку: розповідаємо, як це зробити

3110

Рідкі шпалери є відмінним і не трудомістким в роботі покриттям для стін. Декорування може проводитися недосвідченим майстром, але для отримання хорошого ефекту, краще дотримуватися певних правил.

Нерідко наші читачі задають питання: чи можна наносити рідкі шпалери на побілку або фарбу. Відповідь ствердна, але лише при виконанні ряду умов, які вирішили докладно описати.

Як наносити рідкі шпалери на побілку

Рідкі шпалери: їх склад та особливості нанесення

Коли говорять про можливість нанесення матеріалу на яку-небудь поверхню, у досвідченого майстра відразу виникає питання характеристик підстави і безпосередньо покриття. Це стосується рідких шпалер.

Це новий структурний обробний матеріал, зроблений на основі шпалерного клею, кварцової крихти, шовкових і бавовняних волокон. Наноситься покриття на заздалегідь підготовлену стіну звичайним шпателем. Залежно від ступеня тиску при нанесенні виходить різний по товщині шар, що покриває стіну.

Як наносити рідкі шпалери на побілку

Перед нанесенням рідких шпалер потрібно підготувати покриваються ділянку. Майстри рекомендують очистити, зашкурити, вирівняти, прибрати всі елементи, які можуть бути джерелом ушкодження підсумкового покриття. У даному випадку цікавлять ті місця, які можуть бути причиною пожовтіння шпалер або зміни їх кольору.

Що стосується питання: чи можна наносити сучасні рідкі шпалери на фарбу і побілку? Рекомендується покриття прибрати або заздалегідь підготувати поверхню до нанесення.

Повинні бути усунені порожнечі погано тримаються ділянки штукатурки, нерівності, які будуть добре простежується на підсумковому покритті.

Підстава для рідких шпалер може стати причиною появи розлучень і пожовтіння, тому повинно бути підготовлено до покриття дуже ретельно.

Попередня очистка стіни: що підлягає видаленню

Наведемо кілька основних правил:

  1. Відповідно до вимог виробника, рідкі шпалери повинні наноситися на рівну і міцну поверхню. При цьому не рекомендується робити покриття за отслоившимся шарів штукатурки, пофарбованим поверхням і поганий штукатурці.
  2. На стіні не повинно бути покриттів, які потенційно можуть просочити або «віддати» барвник рідким шпалерам. Поверхні не повинні бути оброблені неякісної водоемульсійною чи вододисперсійною фарбою.
  3. Покриття також не наноситься на гіпсокартон та інші активно вбираючі підстави.
Читайте по темі:  Укладання ламінату на стіну своїми руками. Корисні поради

Як робиться підготовка стіни покритої вапном і іншою фарбою

Поради щодо очищення та підготовки стін:

  • вапно добре змивається змоченою у воді губкою, при цьому відшаровуються всі нещільно прилеглі ділянки, якщо почекати якийсь час;
  • після змивки вапняного покриття (опціонально) стіни покриваються розчином, складеним із суміші води і клею ПВА. Співвідношення в даному випадку може бути обрана, виходячи з недоліків ваших стін. Якщо стара шпаклівка сильно сиплеться або стіни виконані з глини з ділянками штукатурки, потрібно більшу кількість клею. При нормально виконаної штукатурки досить співвідношення 1:5 або 1:10. Водний розчин ПВА зв’язує частинки верхнього шару і додасть стінам міцності;
  • для отримання гарантовано якісного результату потрібно покрити стіну двома шарами грунтовки, краще зупинити свій вибір на грунт-просоченнях. Вони розводяться в співвідношенні 1:10. При нормальному підставі грунт-просочення дозволяє виключити шар водного розчину ПВА;
  • наносити рідкі шпалери потрібно тільки після висихання стін.

Описаних етапів з підготовки стін до покриття рідкими шпалерами цілком достатньо як економ-варіант. При цьому існує ще один спосіб, який суттєво збільшує термін служби.

При нанесенні рідких шпалер варто потурбуватися і про терміні служби. Це можна зробити за допомогою сучасних матеріалів, зокрема, при використанні кварц грунтів.

Професійна підготовка стін під рідкі шпалери

Даний спосіб рекомендується для всіх випадків, коли потрібно досягти гарантованого результату. Рідкі шпалери при всій простоті нанесення є досить примхливим матеріалом.

Вони підкреслюють недоліки стін і вимогливі до характеристик основи. Щоб продовжити термін служби покриття, незалежно від типу ремонту – бюджетного або класу «люкс» – рекомендується зробити додаткову обробку.

Рідкі шпалери можуть відійти від гладкої невпитывающей поверхні. Якщо навіть шар грунтовки виступив як сполучний відразу після нанесення, то це не значить, що вони протримаються увесь термін експлуатації.

Читайте по темі:  Оздоблення стін коридору ламінатом: порядок проведення робіт

Пофарбована або дуже гладка зашпакльована стіна є непридатною для рідких шпалер поверхнею. В результаті клей, що входить до складу шпалер погано всмоктується і не може добре «зачепитися» за основу.

Як наносити рідкі шпалери на побілку

Якщо поверхня у вас занадто гладка стіна і погано вбирає, створюються шорсткості для поліпшення зчеплення. Цю ж роль відіграє і грунт.

Щоб поліпшити зчеплення шпалер зі стіною, для цих цілей використовують фарби з кварцовим піском, наприклад, Церезіт СТ 16, Dufa Storm Schield D691 або кварц-грунт ScanMix. Особливо у випадках, коли шар покриття буде досить товстим.

Для поліпшення ефекту у фарбу додають барвник в тон з вибраними шпалерами. Такий підхід концептуально дозволяє поліпшити результат навіть на неякісних стінах з товстим вапняним покриттям і не боятися просвітів.

Як наносити рідкі шпалери на побілку

Висновок

При виконанні описаних вище робіт потрібно надавати особливе значення якості. Зверніть увагу, що дефекти можуть бути виправлені, зачищенням і новим покриттям пошкодженої ділянки. Для цього вам не доведеться переробляти стіни по всій кімнаті.

При виконанні всіх рекомендацій вартість покриття рідкими шпалерами очікувано зросте, але отриманий результат і довговічність використання повністю покриють витрати.

Основною перевагою цього матеріалу є можливість виконання покриття майстром без досвіду. Що дозволяє оновити ваш інтер’єр своїми силами і в будь-який час відповідно до модними тенденціями.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (3 оценок, среднее: 3,33 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя