Оздоблення стін коридору ламінатом: порядок проведення робіт

973

Кріплення ламінату на стіни є сучасним методом обробки житлових приміщень, коридорів і передпокоїв. Складність роботи залежить від обраного методу монтажу, тривалості підготовки поверхні або створення обрешітки. Безпосередня фіксація планок на стінці проводиться легко і не вимагає особливих витрат часу.

Методи кріплення ламінату на стіни коридору

Виконується оздоблення стін коридору ламінатом кількома способами: на вирівняну стіну, на підготовлене обрешетування або каркас. У першому випадку виконавець повинен провести видалення старого стінового покриття, вирівняти поглиблення, провести стартову і фінішну обробку поверхні шпаклівкою. Використовуючи другий варіант, виконавець зобов’язаний заготовити міцну основу, до якої буде клеїтися ламінат.

Оздоблення стін коридору ламінатом

Вибір способу монтажу повинен спиратися не тільки на зручність проведення, але і на необхідність утеплення коридору, простоту виведення розеток або світильників. Наприклад, багато власників оснащують вузькі проходи акуратними точковими світильниками. Вишукані бра прийнято використовувати в просторих коридорах. Монтаж утеплювача рекомендується виконувати в приватних будинках або квартирах, де прохід досить холодний і потрібно створити оптимальну атмосферу.

Монтаж утеплювача під латами легко здійснюється, а сам матеріал добре фіксується брусом. Утеплення стіни перед подальшим прикручуванням ламінату зажадає додатково монтажу гіпсокартонної стіни на металевому каркасі.

Плюси і мінуси монтажу ламінату до стіни саморізами (каркас)

Фіксація планок саморізами нескладна і виконати її зможе будь-який власник будинку або квартири. Робота починається з вирівнювання стіни, монтажу каркаса з профілів і кріплення гіпсокартонних листів, затірки швів. Саме прикручування ламінату здійснюється зверху вниз. Верхні планки прикручуються під стелею двома кріпленнями (у верхніх кутах планки), нижня частина фіксується також у кутах.

Читайте по темі:  Як правильно свердлить цегляну стіну дрилем : послідовне виконання процесу

Використовувати для роботи потрібно саморізи з невеликими шляпками: це дозволить уникнути непривабливого виду обробки. А використовувати для роботи краще ламінат без системи “паз-шип”. Акуратне проведення роботи і міцне прикріплення планок дозволить виконати грамотну обробку коридору.

Але існують і мінуси проведення подібного монтажу:

  • нерівності між планками зіпсують зовнішній вигляд стіни;
  • важкі планки можуть призвести до пошкодження гіпсокартону і викривлення нової обробки;
  • підготовка і монтаж ламінату можуть сильно зменшити простір в коридорі.

Оздоблення стін коридору ламінатом

Сучасна обробка ґрунтованих стін коридору оригінальним ламінатом дозволяє створити незвичайні узори в проході. Поєднання світлих і темних планок допоможе підкреслити стилістику оформлення. Але під кожною парою-трійкою смуг з ламінату слід зафіксувати поздовжній розділовий брус або металеву планку: це виключить ймовірність пошкодження шпаклівки і деформації обробки.

Особливості та етапи укладання ламінату на обрешітку

Кріпити ламінат до решетування набагато простіше. Тому більшість виконавців віддають перевагу такому варіанту. Для роботи буде потрібно заготовити брус з перетином близько 5Х5 см.

Проводиться заготівля решетування згідно наступної інструкції:

  1. З кроком в 50 см до стіни за допомогою дюбелів кріпиться брус.
  2. Розташовувати решетування потрібно вертикально, якщо ламінат буде клеїтися горизонтально (поперечне розміщення опор).
  3. За допомогою спеціального клею для ламінату/паркету планки будуть приєднуватися до решетування.
  4. Наносити засіб потрібно товстими лініями для міцної фіксації.
  5. Починати монтаж ламінату на обрешітку краще знизу, це дозволить виконавцю швидше і акуратніше виконати роботу.
  6. Приклеюємо планку потрібно щільно притиснути до решетування. Підтримувати до первинного прихвачування (досить 2-3 хвилин).

Оздоблення стін коридору ламінатом

Використовувати подібний прийом можна і для кріплення ламінату на абсолютно рівну поверхню: планки клеяться до самої стіни. Але даний спосіб слід використовувати тільки при правильному вирівнюванні стін коридору. В іншому випадку прикріплений ламінат може просто деформуватися.

Клеїти ламінат до стіни коридору можна тільки без необхідності її утеплення.

Оригінальні варіанти обробки стінок коридору ламінатом

Використовуючи наведені варіанти кріплення ламінату до стін коридору, варто враховувати можливість застосування нестандартних прийомів. Наприклад, проводити фіксацію невеликих вертикальних або горизонтальних смуг.

Читайте по темі:  Як зробити отвір під двері в несучій стіні?

При монтажі ламінату на обрешітку можна виготовити кілька стилізованих ніш, до яких буде підведено освітлення.

Оздоблення стін коридору ламінатом

Добре виглядає перехід між різними видами ламінату. Для цього виконавцю доведеться придбати темний, світлий матеріал і невелику кількість планок, за допомогою яких можна виконати колірний перехід. Проводити таку обробку коридору можна як у вузькому, так і в просторому проході. Перехід кольору може йти від верхнього лівого кута до нижнього правого, від верху стіни до її низу.

При використанні розглянутого варіанта варто пам’ятати про необхідність надійної і рівної фіксації планок. Важливо враховувати і збіг візерунків на ламінаті. Плавні переходи жилок або практично рівних смуг допоможе створити незвичайний дизайн коридору.

А любителі ультрасучасних виробів можуть провести обробку з двох видів планок з максимально різними відтінками: такі планки можна розташовувати в шаховому порядку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя