Плануємо хороший врожай: як правильно посадити чорну смородину навесні

23

Планируем хороший урожай: как правильно посадить черную смородину весной

Чорну смородину краще садити восени – про це знає практично кожен садівник. Але якщо з якихось причин посадити смородину в кінці літа або восени не вдалося, то це можна зробити і навесні. І через кілька сезонів в повній мірі насолоджуватися урожаєм смачною і ароматною ягоди!

Якщо знати, як правильно посадити смородину, то цілком можна розраховувати на багатий урожай ароматних ягід. Основне правило говорить: посадка чорної смородини навесні повинна проводитися якомога раніше, найкраще – як тільки розтане сніг, а температура ще не добралася до значення +4 С, коли кущі починають йти в зростання.

Як садити смородину?

Ягідні культури – найлегше розмножуються серед плодових. Смородину можна розмножувати поділом куща, здерев’янілими та зеленими живцями, дугоподібними, вертикальними, горизонтальними відводками, а також за допомогою насіння.

При розмноженні насінням смородина не успадковують всі кращі якості сорту, тому його застосовують тільки у селекційній роботі при виведенні нових сортів. А найчастіше смородину розмножують живцями і відведеннями.

Планируем хороший урожай: как правильно посадить черную смородину весной

Перше, що потрібно зробити – вибрати оптимальне місце для посадки кущів смородини. Найкраще підійде захищений від вітру ділянку, добре освітлений і вологий, але не заболочений.

Якщо ділянка буде з високими ґрунтовими водами, то виникне серйозна небезпека загнивання і загибелі кореневої системи саджанця.

Вибравши гарне місце, можна приступати до висаджування кущів. Посадка смородини проводиться в підготовлені лунки глибиною близько 40 см і шириною до 50 см.

Планируем хороший урожай: как правильно посадить черную смородину весной

На дно ямки потрібно насипати органічні добрива, змішані з землею з лунки, потім ямку рясно проливають не менше 10 літрів води, після чого можна розміщувати саджанець. Робити це потрібно так, щоб кореневі відростки рослини не плуталися між собою, потім акуратно засипати їх землею.

Перед посадкою смородини у саджанця обрізають хворі, надламані і висушене коріння до здорового місця. Саджанець садять в похилому положенні, приблизно під кутом 45°.

Після завершення посадки, можна ще раз гарненько полити саджанець. Важливо пам’ятати, що при посадці до коріння потрібно ставитися дбайливо, щоб їх ні в якому разі не пошкодити.

Потрібно врахувати глибину заглиблення саджанця: його краще садити таким чином, щоб коренева шийка залишалася на 5 см вище поверхні землі.

Планируем хороший урожай: как правильно посадить черную смородину весной

Як доглядати за смородиною

Протягом всього сезону молодий смородиновий кущ буде потребувати тільки в легкому догляд: полив у міру необхідності, легкі підживлення, розпушування грунту та видалення бур’янів. Правильно висаджені рослини з належним доглядом будуть швидко розвиватися і порадують урожаєм.

Смородина добре приживається і плодоносить на новому місці за однієї обов’язкової умови – грунт в саду повинна бути родючим. Якщо посадку чорної смородини проводили навесні, то підготувати і удобрювати грядки краще з осені.

Якщо не вийшло підготувати місце посадки восени, то поживні суміші можна внести прямо в посадкову ямку, використавши на кожен саджанець близько 8 кг перегною, 100 г 60 г суперфосфату і калійної солі.

Таку підгодівлю потрібно провести приблизно через 20 днів, вносячи під кожен кущ близько 15 г азотного добрива.

Коли смородина почне плодоносити, удобрювати його доведеться щорічно, вносячи мінеральні і органічні добрива.

Планируем хороший урожай: как правильно посадить черную смородину весной

Для підживлення кущів смородини себе добре зарекомендували суміші:

  • 20 г сульфату калію, 100 г суперфосфату і 30 г сечовини.
  • Найбільш оптимальним є використання гною і курячого посліду: Досить настояти 1 кг гною в 10 л води протягом 3-х днів, додати до одержаної суміші ще 10 л води, і таким розчином можна поливати смородинові грядки, намагаючись, щоб вода потрапляла безпосередньо під кущ.
Читайте по темі:  Як обрізати яблуню восени

Якщо ви вибрали варіант з використанням курячого посліду замість гною, тоді просто достатньо вдвічі збільшити кількість води.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя