При якій температурі повітря виносити розсаду на балкон

13

«Я вирощую розсаду помідорів у себе в квартирі. І мене цікавить питання — при якій температурі можна виносити розсаду на балкон для загартовування? І, будь ласка, розкажіть мені, коли можна виносити на балкон огірки, баклажани, капусту та інші овочі, а також квіти. Дякую за відповіді.»Температура для виносу розсади на балкон залежить від типу рослини. Адже всі рослини мають різну теплолюбність – відповідно вирощувати їх потрібно при різних умовах навколишнього середовища.При якій температурі повітря виносити розсаду на балкон

Томат

Оптимальна температура для вирощування розсади томатів на балконі — від +23 до +26 градусів вранці і від +16 до +18 градусів вночі. У перші кілька днів рекомендується накрити розсаду прозорою плівкою, щоб томат зміг звикнути до прямих сонячних променів.

Якщо після виносу рослини на балкон на листках утворився світло-фіолетовий наліт, то розсаду потрібно негайно занести в будинок або в будь-яке тепле приміщення, оскільки зміна кольору свідчить про легке обмороження, що негативно може вплинути на здоров’я томатів.

Огірок

Виносити огірки потрібно на балкон тільки тоді, коли температура повітря вдень стабілізується в межах від +22 до +28 градусів вдень і від +15 до +20 градусів вночі.

Плівкою розсаду огірків можна не накривати, оскільки зазвичай огірки добре переносять сонце. Однак якщо вночі температура впаде до позначки +15 градусів і нижче, то в такій ситуації огірки бажано занести в будинок або накрити непрозорою плівкою.

Перці та баклажани

Оптимальна температура для перцю і баклажанів — від +25 до +30 вдень і від +15 до +20 вночі. Після виносу овочів на балкон бажано накрити розсаду прозорою плівкою на 2-3 дні, щоб рослини змогли звикнути до світла.

Читайте по темі:  Як садити, запилювати, розмножувати і переробляти обліпиху?

На ніч плівку можна знімати, якщо температура навколишнього середовища становить понад +15 градусів. При появі світло-фіолетового нальоту розсаду бажано занести в будинок (наліт може вказувати на легке обмороження).

Капуста

Виносити капусту на балкон потрібно в залежності від того, який різновид цього овоча ви вирощуєте.

Білокачанна

Білокачанну капусту рекомендується вирощувати на балконі при температурі від +25 до +30 вдень і від +15 до +20 вночі. Вкривати капусту від сонячного світла і на ніч не потрібно.

Цвітна

Цвітну капусту можна перемістити на балкон в тому випадку, коли температура повітря стабілізується в межах від +20 до +30 градусів вдень та +15 до +25 градусів вночі.

У перші 2-3 дні після виносу рекомендується вкривати цвітну капусту на ніч, проте в разі теплих ночей (більше +20 градусів) приховування можна не робити.

Цибуля

Оптимальна температура для виносу цибулі на балкон — від +20 до +25 вранці і від +15 до +20 вночі. Цибулю вдень і наніч можна не вкривати, оскільки цей овоч добре переносить несприятливі умови навколишнього середовища.

Квіти

Температура для вирощування квітів залежить від типу рослини, а зазвичай оптимальна температура вказується на упаковці для насіння.

Для більшості кімнатних квітів вона становить від +20 до + 30 вдень і від +15 до +25 вночі, проте перед винесенням все-таки рекомендується прочитати інструкцію, оскільки деякі квіти є дуже чутливими до високих і низьких температур.

Також врахуйте, що багато квітів чутливі до освітленості і вологості (ці параметри також прописуються на упаковці до насіння), а через естачу/надлишок світла та вологи квіти можуть легко загинути.

Читайте по темі:  Томати черрі — особливості вирощування різних сортів

Звичайно, це зауваження є до певної міри справедливе і для звичайних овочів, проте в середньому овочі більш витривалі, ніж квіти, оскільки вони легше переносять несприятливі умови.

Інші культури

Всі рослини мають свої унікальні вимоги щодо температури навколишнього середовища, тому перед винесенням рослини на балкон рекомендується прочитати упаковку насіння.

Звичайно, більшість домашніх культур добре ростуть і розвиваються при температурі від +20 до +30 вдень і від +15 до +25 вночі.

Однак занадто висока/низька температура негативно впливає на ріст і розвиток деяких рослин, тому перед винесенням овоча на балкон потрібно прочитати упаковку з насіння в обов’язковому порядку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя