При якій температурі повітря виносити розсаду на балкон

10

«Я вирощую розсаду помідорів у себе в квартирі. І мене цікавить питання — при якій температурі можна виносити розсаду на балкон для загартовування? І, будь ласка, розкажіть мені, коли можна виносити на балкон огірки, баклажани, капусту та інші овочі, а також квіти. Дякую за відповіді.»Температура для виносу розсади на балкон залежить від типу рослини. Адже всі рослини мають різну теплолюбність – відповідно вирощувати їх потрібно при різних умовах навколишнього середовища.При якій температурі повітря виносити розсаду на балкон

Томат

Оптимальна температура для вирощування розсади томатів на балконі — від +23 до +26 градусів вранці і від +16 до +18 градусів вночі. У перші кілька днів рекомендується накрити розсаду прозорою плівкою, щоб томат зміг звикнути до прямих сонячних променів.

Якщо після виносу рослини на балкон на листках утворився світло-фіолетовий наліт, то розсаду потрібно негайно занести в будинок або в будь-яке тепле приміщення, оскільки зміна кольору свідчить про легке обмороження, що негативно може вплинути на здоров’я томатів.

Огірок

Виносити огірки потрібно на балкон тільки тоді, коли температура повітря вдень стабілізується в межах від +22 до +28 градусів вдень і від +15 до +20 градусів вночі.

Плівкою розсаду огірків можна не накривати, оскільки зазвичай огірки добре переносять сонце. Однак якщо вночі температура впаде до позначки +15 градусів і нижче, то в такій ситуації огірки бажано занести в будинок або накрити непрозорою плівкою.

Перці та баклажани

Оптимальна температура для перцю і баклажанів — від +25 до +30 вдень і від +15 до +20 вночі. Після виносу овочів на балкон бажано накрити розсаду прозорою плівкою на 2-3 дні, щоб рослини змогли звикнути до світла.

Читайте по темі:  Чим мульчувати: практичні і дешеві способи мульчування грядок

На ніч плівку можна знімати, якщо температура навколишнього середовища становить понад +15 градусів. При появі світло-фіолетового нальоту розсаду бажано занести в будинок (наліт може вказувати на легке обмороження).

Капуста

Виносити капусту на балкон потрібно в залежності від того, який різновид цього овоча ви вирощуєте.

Білокачанна

Білокачанну капусту рекомендується вирощувати на балконі при температурі від +25 до +30 вдень і від +15 до +20 вночі. Вкривати капусту від сонячного світла і на ніч не потрібно.

Цвітна

Цвітну капусту можна перемістити на балкон в тому випадку, коли температура повітря стабілізується в межах від +20 до +30 градусів вдень та +15 до +25 градусів вночі.

У перші 2-3 дні після виносу рекомендується вкривати цвітну капусту на ніч, проте в разі теплих ночей (більше +20 градусів) приховування можна не робити.

Цибуля

Оптимальна температура для виносу цибулі на балкон — від +20 до +25 вранці і від +15 до +20 вночі. Цибулю вдень і наніч можна не вкривати, оскільки цей овоч добре переносить несприятливі умови навколишнього середовища.

Квіти

Температура для вирощування квітів залежить від типу рослини, а зазвичай оптимальна температура вказується на упаковці для насіння.

Для більшості кімнатних квітів вона становить від +20 до + 30 вдень і від +15 до +25 вночі, проте перед винесенням все-таки рекомендується прочитати інструкцію, оскільки деякі квіти є дуже чутливими до високих і низьких температур.

Також врахуйте, що багато квітів чутливі до освітленості і вологості (ці параметри також прописуються на упаковці до насіння), а через естачу/надлишок світла та вологи квіти можуть легко загинути.

Звичайно, це зауваження є до певної міри справедливе і для звичайних овочів, проте в середньому овочі більш витривалі, ніж квіти, оскільки вони легше переносять несприятливі умови.

Читайте по темі:  Пікіровка розсади: що це таке, навіщо потрібна і як правильно робити?

Інші культури

Всі рослини мають свої унікальні вимоги щодо температури навколишнього середовища, тому перед винесенням рослини на балкон рекомендується прочитати упаковку насіння.

Звичайно, більшість домашніх культур добре ростуть і розвиваються при температурі від +20 до +30 вдень і від +15 до +25 вночі.

Однак занадто висока/низька температура негативно впливає на ріст і розвиток деяких рослин, тому перед винесенням овоча на балкон потрібно прочитати упаковку з насіння в обов’язковому порядку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Загрузка...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя