Що таке плити Гринборд: історія обробки та відкликання забудовника

16

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Внутрішня обробка приватного будинку повинна бути не тільки красивою, але перш за все, зберігати тепло, а також комфортну атмосферу. Ринок будівельних матеріалів дає можливість підібрати підходящий варіант індивідуально, у відповідності з бюджетом і особистими уподобаннями.

Після довгих роздумів обробку нашого каркасного будинку прийнято було робити з не дуже поширеного матеріалу, який називається Гринборд.

Ключові характеристики

Перед початком внутрішньої обробки нашого каркасного будинку, ми почали вивчати можливі варіанти, і в більшості випадків щось нас не влаштовувало, поки по чистій випадковості не прочитали про фібролітових плит Green Board. Занурившись у вивчення питання про те, що таке Гринборд, практично відразу ж стало ясно, що те, що шукали, ми знайшли.

Матеріал являє собою плиту, стандартні розміри якої 2800/3000 мм*600 мм. Екологічно безпечним матеріал вважається завдяки своєму складу, який складається з:

 • деревної вовни на 60%;
 • портландцементу на 39.8% з додаванням рідкого скла.

Гринборд можна порівняти з деревом, але завдяки тому, що він володіє більшою щільністю і твердіше за своєю структурою, використання його стало для нас кращим. До того ж, він не схильний до процесів біологічного розкладання, а також не цікавий комах.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Позитивні характеристики:

 • екологічна чистота обумовлюється відсутністю у складі плит шкідливих для людини речовин. Гринборд в процесі експлуатації вважається абсолютно нешкідливим, так як не виділяє токсичні речовини;
 • тривалий термін експлуатації забезпечує сполучний деревні волокна цемент. Використання після монтажу не потребує спеціальних умов, ремонту або планових замін окремих частин;
 • пожежобезпечний, має стійкість до великих температур, не горить і не займається;
 • форма плити стабільна і не піддається усадці;
 • гринборд добре справляється з перепадами температур, витримуючи як холод до -50, так і спеку;
 • не піддається бактеріологічному забрудненню і не приваблює гризунів.

Також, нам було важливо те, що матеріал залишається «статичним». Тобто, не схильний всихання, на відміну від дерева, а так як поки будинок не опалюється, одним з основних критеріїв стала стійкість до циклів замерзання і відтавання.

Фібролітові плити Гринборд знайшли застосування у внутрішній і зовнішньої обшивки житлових будинків, лазень і господарських будівель. Можна робити з плит міжкімнатні перегородки, підшивати стелі, а також робити чорнові підлоги. Гринборд можна використовувати при зведенні покрівлі або незнімної опалубки. Крім фізичних характеристик, вважається що матеріал має теплозберігаючими властивостями, а також знижує рівень шуму.

Порівняння з іншими
оздоблювальними матеріалами

Переважна частина сучасних каркасників обшивається плитами ОСП як зовні, так і зсередини. Але оскільки у багатьох джерелах прочитали про те, що в складі присутні синтетичні смоли, часто на основі формальдегіду, а плита OSB в процесі експлуатації виділяє фенол, то цей варіант навіть не стали розглядати. Цей матеріал ми використовували для зовнішньої чорнової обшивки, і не дивлячись на те, що вартість матеріалу виходила набагато дешевше, все одно ми воліли фібролітові плити Гринборд.

Читайте по темі:  Використання декоративного каменю для обробки арок і дверних прорізів

З початку задумувалися про плитах ЦСП. Вони мають приблизно такий же склад, як і фіброліту, але в зворотному співвідношенні:

 • цементу
  65%;
 • деревною
  стружки 24%;
 • інше
  це вода.

Чоловік з братом навіть спочатку зробили з нього пол у сходовому холі і великому санвузлі. Але так як матеріал ну дуже важкий, від нього довелося відмовитися в першу чергу з-за збереження здоров’я, а в другу, тому що наш фундамент розрахований на навантаження поменше. Ще, ЦСП досить крихкий матеріал, стійкий до навантажень на злам, що може призвести до сколів, які потім доведеться ремонтувати.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

ГКЛ був виключений через крихкості. Його більш міцний аналог, ДСП, являє собою стружку на основі гіпсу. Це відносно міцний і екологічний матеріал, але також дуже важкий, вага однієї плити близько 60 кг, що теж важче гринборда, хоча і не набагато. Сполучний дерево гіпс у будь-якому випадку здався нам менш твердим, ніж цемент. До того ж, ДСП сильніше вбирає вологу.

Изоплат являє собою, швидше, підкладку, ніж матеріал для чорнової обробки. Він хороший для захисту від вітрів і шуму, можна також сказати, що він зберігає тепло. Але так як стіни на совість утеплені кам’яною ватою, і будинок отже добре зберігає тепло, то за цим показником изоплат нам не знадобився. До того ж, він нестійкий до впливу вологи і дорого коштує. А так як він дуже м’який, то як обробний матеріал його розглядати взагалі для нас не було ніякого сенсу.

Різновиди

Розбираючись в тому, що таке Гринборд, потрібно знати про те, які його різновиди можуть бути представлені на ринку будівельних матеріалів. По-перше, є кілька видів щільності і товщини структури, які можуть застосовуватися в різних цілях:

 • плити щільністю 300 кг/м3 можна використовувати в місцях, де ризик сильного механічного впливу найменше, наприклад, для підшивки стель;
 • Greenboard 600 кг/м3 може застосовуватися для внутрішньої або зовнішньої обшивки стін будинку;
 • в місцях з найбільшою навантаженням краще вибрати щільність 950 кг/м3 або 1050 кг/м3.

Те ж стосується і товщини, яка може становити 10,12,14,18,22 і 25 мм. Ширина всіх плит однакова і становить 60 см. Довжина 300 см або трохи коротше, 280 див.

Читайте по темі:  Який полікарбонат краще використовувати для теплиці

Крім окремих плит, з матеріалу виготовляють і СІП-панелі. Вони являють собою два листи матеріалу, між якими прокладено шар пінополістиролу. Greenboard в панелях може бути різної товщини, а також щільності. Виготовлення проходить за допомогою спеціального клею, пресування, і заключної обробки, нарізки лазером. З такого матеріалу будівництво йде швидко і будинок зводиться за лічені дні. Недоліком для нас в цьому виді стала наявність пінопласту, і неможливість замінити утеплювач при необхідності в процесі експлуатації.

Вибір постачальника

Так як на момент замовлення поблизу не було заводу виготовлювача, то щоб не витрачатися на доставку, потрібно було купити весь обсяг матеріалу за один раз. Умови у посередників приблизно одні і ті ж. Виходило так, що якщо ціна на весь обсяг трохи нижче, то доставка була трохи дорожче. Наша внутрішня обробка будинку Гринбордом планувалася на середину зими, а через рясні снігопади проїхати до нашого ділянки могли не всі машини. Тому шукали і за цим принципом.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Розіславши кілька комерційних пропозицій, ми отримали необхідну інформацію. До неї входили: ціна на матеріал, вартість та строк доставки, наявність потрібних розмірів. Для увазі трохи збивши ціну ми визначилися з місцем придбання і почали шукати будівельників для виконання монтажних робіт.

Вибір виконавців

Якими б не були хорошими постачальники і якість матеріалу, все може зіпсувати некваліфікований монтаж. Так як з поганими працівниками вже був досвід роботи, хотілося, щоб внутрішня обробка була виконана:

 • акуратно;
 • з дотриманням
  всіх додаткових вимог;
 • в
  встановлений термін;
 • без
  перевищення бюджету.

Так як сфера нашої основної діяльності далека від будівництва або монтажних робіт, виконавців в черговий раз шукали на біржі одного з будівельних порталів. Докладно описавши необхідні роботи, вказавши місце розташування нашого будинку та умови проживання, ми стали чекати відгуки. Так як замовлення передбачав повну чорнову обробку будинку і дозволяв заробити, нам надійшло близько десяти відгуків. Почитавши відгуки, і ознайомившись з портфоліо, ми запросили «на об’єкт» представників трьох бригад. У перших двох ціна за роботи після огляду значно змінилася в більшу сторону.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Знаючи з досвіду, що так відбувається часто і виконавці «залякують» замовника складними термінами і неіснуючими елементами робіт, переговори з цими працівниками ми не стали продовжувати. Останні виявилися приїжджими з іншого регіону, і апетити у них виявилися скромніше. Ціна не змінилася, при огляді їх цікавила не стільки ціна, скільки технічні моменти та наші побажання. Обговоривши дату початку робіт, ми замовили Гринборд на день старту.

Роботи по оздобленню

Бригада приїхала точно у встановлений час. Роботи почали практично відразу. Поки їхали плити, один з виконавців почав монтувати риштування для пристрою вентзазора.

Читайте по темі:  Виробництво щебеню: особливості технології видобутку і переробки

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Тут з’ясувалося, що з-за того, що стійки каркаса поставлені з пиломатеріалу природної вологості, вони мають різну товщину. З цієї причини решетування рівно не лягала. Довелося за допомогою підручних засобів її вирівнювати і на ці роботи було виділено окремий людина, яка весь період обробки виконував цю роботу.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Гринборд привезли ближче до вечора. Бригада благополучно його розвантажили і почала монтаж. Плити потрібно було прикручувати, залишаючи технічний зазор близько 2-3 мм. А для того, щоб чистове оздоблення лягала рівнею, і щоб не забивався сторонній сміття, щілини необхідно було заповнити силіконовим герметиком.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Основною нашою помилкою в цей період стало те, що разом зі стінами ми вирішили підшити і стелі. Будівельники все зробили грамотно. Чорновий стелю вийшов красивим і рівним, але згодом ми так і не змогли знайти рішення того, як бюджетно зробити рівні стелі.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Шпаклівка з фарбуванням за вартістю виходили дуже дорого, а так як будинок має дерев’яний каркас, який може трохи рухатися в зв’язку з сезонними коливаннями температур, то не було б гарантії того, що отшпаклеванные і пофарбовані стіни би не пішли тріщинами. Зрештою, були встановлені натяжні стелі.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Роботи по внутрішній обробці тривали близько місяця. За цей час була змонтована вирівнює решетування, обшиті стіни і стелі, шви з технологічними зазорами промазані герметиком. Для підстраховки над вікнами розмістили заставні у вигляді дощок під карнизи, а під вікнами для радіаторів опалення.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Варто відзначити, що незважаючи на різко негативну температуру повітря, а яка доходила до -30С, в будинку підтримувався плюс, комфортний для роботи, завдяки використанню однією лише маленькою теплової гармати. З того, що не сподобалося – плити неоднакові по ширині і з-за цього у деяких місцях швів утворилися перепади, які під фарбування потрібно вирівнювати.

Загальне враження

З моменту закінчення обробки пройшло вже більше року. Опалення поки немає, але в будинку стабільно комфортна атмосфера. Взимку в ньому немає палючого морозу, а влітку прохолодно і свіжо. Від Гринборда немає абсолютно ніякого стороннього запаху.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Так як стіни були обшиті плитами товщиною 22 мм, то в будь-яке місце можна сміливо забивати цвях, а якщо використовувати метелики для гіпсокартону, то і вішати важкі предмети. Плями, властиві структурі панелі, добре зафарбовуються водоемульсійною фарбою, це ми з’ясували коли почали грунтувати стіни під рідкі шпалери.

Что такое плиты Гринборд: история отделки и отзыв застройщика

Загальне враження від матеріалу хороше: міцний, твердий і екологічний. Вибором залишилися задоволені.

Будинок загальною площею близько 160 квадратів. Площа стін близько 500 кв. метрів, було закуплено 250 листів.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...