Тепловий насос для геотермального опалення

16

Тепловий насос є основним агрегатом в системі геотермального опалення, так як саме від нього залежить, наскільки ефективно вона буде працювати. Найбільш часто використовуються насоси типу “вода-вода” принцип роботи теплового насоса – це використання тепла водних джерел, поруч з якими вони розташовані.

Застосовуються вони в тих випадках, коли поруч з об’єктом обігріву розташовується водойма, яка в зимовий період часу не промерзає наскрізь, що дає можливість використовувати наявне у воді тепло для обігріву приміщення.

Існують два способи застосування насоса “вода-вода”. У першому випадку теплообмінник монтується горизонтально на дні водойми. В цьому випадку не потрібно виконання бурильних робіт, так як труби просто укладаються на дні озера або річки. Єдина умова, яку при цьому необхідно дотримуватися – їх укладання повинно проводитися на відстані не менше трьох метрів від поверхні води. У другому випадку використовується принцип артезіанської свердловини: вода закачується з неї в насос, а потім скидається, для чого буде потрібно вирити ще одну свердловину.

Тепловий насос для геотермального опалення

Переваги та недоліки теплових насосів для геотермального опалення

Насоси, що застосовуються для геотермального опалення, мають ряд переваг, до яких відносяться:

  1. Економічність. Той ефект, який здатна дати експлуатація такого насоса, неможливо отримати при використанні ніякого іншого виду опалення. В результаті цього витрати на створення геотермальної опалювальної системи будуть компенсовані вже через чотири-п’ять років експлуатації системи.
  2. Функціональність. Після закінчення опалювального сезону також не буде простоювати – в літню спеку він здатний виконувати функцію кондиціонера, що робить можливим його експлуатацію практично протягом усього року.
  3. Тривалість експлуатації. Якщо строго дотримуватися інструкції по використанню насоса і вчасно проводити його профілактику, то він здатний прослужити близько тридцяти років, не вимагаючи при цьому значного ремонту.
Читайте по темі:  Що таке геотермальне опалення

До недоліків його можна віднести його досить високу вартість, проте її можна мінімізувати. Для цього потрібно правильно розрахувати його потужність, яка буде потрібна для ефективного обігріву будинку, і вибрати найбільш оптимальний варіант.  Прочитати докладніше від чого залежить ціна такого насосу можливо в цій статті https://mycond-heatpump.com.ua/ua/cina-teplovogo-nasosu-pid-klyuch-vse-shho/. А для покупки насоса слід вдатися до послуг професіоналів, які будуть здійснювати монтаж системи – вони допоможуть з його вибором.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя