ТОП-5 правил правильної підготовки насіння до висадки

13

ТОП-5 правил правильной подготовки семян к посадке

Вирощування розсади – це дуже цікавий процес, який вимагає певних знань, залученості, досвіду та працелюбності. Навіть самим досвідченим садівникам приносять радість дружні сходи розсади, стрункі грядки і хороший урожай.

Часто буває так, що з-за відсутності деяких знань, при підготовці насіння до посадки допускаються грубі помилки, які призводять до втрати врожаю. Щоб уникнути такої ситуації, розглянемо найбільш розповсюджені помилки при виборі насіння і їх посіві.

ТОП-5 правил правильной подготовки семян к посадке

Вибір якісних насіння

Щоб вибрати якісний посівний матеріал, потрібно взяти до уваги такі умови:

  • На упаковці повинні бути вказані дані виробника з адресою і номером телефону, а також дані про торгову марку насіння.
  • Опис сортугібрида рослини, його особливості та агротехніка вирощування. Короткий опис вирощування рослини повинно бути обов’язково!
  • Кількість насінин в грамах або в штуках.
  • Номер партії повинен бути надрукован штампом і обов’язково вказаний термін придатності.

Вибір грунту для розсади

Для розсади важливо вибирати знезаражений грунт, щоб у ньому не було шкідників і хвороб, інакше насіння можуть не прорости. Такий субстрат краще придбати в готовому вигляді в магазині. Якщо ж ви вирішили використовувати грунт з городу під конкретну культуру, то беріть його там, де раніше росли дружні попередники рослини.

ТОП-5 правил правильной подготовки семян к посадке

Враховуйте при посадці розсади і вибір ємності. Сіянцям не повинно бути тісно, інакше розсада буде витягатися, неправильно розвиватися, а це призведе до того, що посадковий матеріал не зможе повноцінно рости у відкритому грунті. Важливо, щоб в ємностях був дренаж. Це врятує розсаду від загнивання коренів.

Підготовка насіння до посадки

Обробка насіння перед посадкою не потрібна, якщо ви використовуєте посадковий матеріал, придбаний в магазині. Якщо ж використовуєте самостійно зібрані насіння, то необхідно провести їх знезараження, перевірку на схожість і відсікання.

Не ігноруйте хвороби розсади, а своєчасно проведіть профілактику та лікування. І пам’ятайте, що найкращим засобом профілактики є правильний грунт і якісне насіння.

Дотримання режиму вирощування розсади

Оптимальною температурою для проростання холодостійких культур вважається 18-20 0 С, а для теплолюбних – 25-30 0 С. Для нормального розвитку більшості сіянців достатньо 20 0 С, тому після сходів розсади потрібно знизити температуру повітря в приміщенні. За пару тижнів до висадки у відкритий грунт потрібно провести загартовування насіння перед посадкою.

ТОП-5 правил правильной подготовки семян к посадке

Більшості видів розсади потрібен 12-14 годинний світловий день, тому важливо влаштувати додаткове досвечивание спеціальною лампою, або хоча б лампою денного світла.

Якщо ігнорувати досвечивание, то розсада витягнеться і ослабне.

Полив і підживлення

Важливо пам’ятати, що дражоване насіння потрібно садити сухими у вологий грунт і підтримувати грунт в помірно вологому стані до того часу, поки проклюнеться росток. Полив повинен бути регулярним. Не давайте пересихати грунту, особливо якщо він у торф’яному горщику, а також не заливайте розсаду водою – це призведе до загнивання коренів. Поливайте розсаду відстояною водою кімнатної температури.

Для вирощування нормальних і здорових сіянців необхідно використовувати мінеральні і органічні добрива. Перед тим, як проводити підгодівлю, землю в ємкостях необхідно злегка полити відстояною водою, щоб не обпалити добривами тендітні коріння.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя