Утеплення стін зовні своїми руками: чим і як

19

Важко назвати квартиру, офіс чи інше яке-небудь приміщення затишним, якщо в ньому вологість, холод і весь час доводиться кутатися в десять вдяганок.

Холод паралізує і позбавляє можливості займатися елементарними, повсякденними справами. Тому важливо розібратися з чого почати, щоб викорінити цю проблему і приступати до справи, як можна швидше.

Утеплення стін зовні своїми руками прекрасна можливість зробити перший крок на шляху до тепла.

Об’єктивні причини

Щоб переконатися, що стіни потребують «одягу», потрібно з’ясувати, яку роль вони відіграють у збереженні тепла в приміщенні. Ось лише кілька причин, які можна вважати перевагами такого утеплення, оскільки вони крім усього виконують й інші важливі функції.

Збереження тепла. Температура зберігається, мінімально виходячи через стіни і, при цьому, не запускаючи холод в середину.

Утеплення стін зовні своїми руками: чим і як

Доступність. Мова йде про те, що набагато легше виконувати утеплення зовні, ніж усередині. Немає необхідності переставляти або рухати меблі, зривати шпалери і так далі.

Збереження площі. Утеплення неминуче краде корисну площу квартири або іншого приміщення, особливо, якщо робиться капітальне. При даному виді збереження тепла, це нікому, ні в якій мірі не доставляє дискомфорту.

Захист від несподіваних перепадів. Погода змінюється, а разом з нею і температура, що дуже негативно позначається на стані матеріалу, з якого вони зроблені. Саме це є причиною появи тріщин, які пропускають холод в приміщення.

А утеплення цьому явищу успішно перешкоджає, залишаючи стіни при помірних температурах, переміщаючи росу на утеплювач.

Утеплення стін зовні своїми руками: чим і як

Акумулювання. Це поняття має на увазі здатність стін до збереження певної температури, яку на протязі довгого часу можна віддавати в приміщення. Причому влітку, завдяки тому, що за зиму матеріал сильно охолоне зовні, в будинку буде досить довго зберігатися прохолода. А взимку, природно, тепло зсередини не зможе вирватися назовні.

Читайте по темі:  Чи можна наносити рідкі шпалери на побілку: розповідаємо, як це зробити

Перетворення зовнішнього вигляду. Утеплюючи будинок зовні, з’являється прекрасна можливість оновити або навіть прикрасити його фасад.

Переваги даного рішення на обличчя, і тому слід взятися за ретельне вивчення, щоб при його процесі не допустити помилок, які приведуть до руйнування утеплювача або появи в ньому «лазівок» для холодного повітря.

Важливі нюанси

Почати варто з того, що продумати деякі дрібні, але дуже важливі моменти. Наприклад, який з безлічі утеплювачів ви хочете вибрати для своїх стін, в якому стані знаходиться стіна, що потребує утеплення, і в якій мірі ваше приміщення потребує тепла.

Утеплення стін зовні своїми руками: чим і як

Адже в гаражі і в спальні необхідна різна температура, і це важливо враховувати при виборі матеріалу і наскільки товстим повинен бути шар. Не варто забувати і про розташування будинку, в якому ви збираєтеся робити утеплювальні роботи.

Зверніть увагу, з якого боку він охолоджується найбільше, як впливають на нього опади і наскільки бувають екстремальні зими у вашому регіоні.

Властивості утеплювача

Зверніть увагу на те, наскільки обраний вами матеріал якісний. Краще придбати більш дорогий, але той, який буде відповідати своєму призначенню і прослужить не один десяток років. Деякі цінні властивості такі:

Вогнетривкість. Щоб відчувати себе в безпеці від такої стихії, як вогонь, вибирайте той матеріал, який має підвищену ступінь опірності.

Утеплення стін зовні своїми руками: чим і як

Теплопровідність. Важливо, щоб утеплювач володів, як можна меншою здатністю проводити через себе тепло. Тоді ви в своєму приміщенні залишитеся при комфортній температурі.

Циркуляція повітря. Обов’язково цей момент повинен бути присутнім в переваги обраного вами матеріалу.

Гігроскопічність. Чим вища ця здатність, тим гірше, оскільки теплоізоляційні властивості відразу зменшуються в рази.

Читайте по темі:  Стіна з ламінату в інтер'єрі — оригінальне рішення

Найчастіше, для досягнення високих результатів, матеріали змішують один з одним, дозволяючи їм доповнювати недоліки і ділитися достоїнствами. Багатошаровість практикується багатьма, але вимагає професійного підходу, тому краще, якщо при такому підході цим буде займатися фахівець у цій галузі.

Основні технології

Утеплення стін зовні своїми руками: чим і як

Здійснюючи утеплення холодних стін, які перебувають зовні, своїми руками, важливо освоїти деякі технології, щоб вибрати найбільш підходящу. Згадаємо лише три, але найпоширеніші:

Мінвата. Підходить в основному для приватних будинків, але потребує монтажу каркасу з використанням плівок, які зможуть захистити її від вологи.

Якщо говорити про каркас, то його майструють з дерев’яних брусків і прикріплюють за допомогою дюбелів (якщо стіна цегляна). Між рейками розкладається вата.

Пінопласт. Дуже доступний, легкий, не володіє високим ступенем провідності тепла, тому й цінується у фахівців.

Може бути безкаркасним, при якому використовується клей. Стики між листами закриваються такими ж листами, щоб через них не проникав холод. В основному цей метод необхідний лише при зовнішній обробці сайдингом або яким-небудь іншим видом обробки.

Пінополістирол. Теж утеплення відбувається за допомогою дерев’яного каркаса. Рейки, які застосовують для його монтування, повинні бути не тонше ширини утеплювача. Причому важливо точно виміряти розміри, щоб пінополістирол, як можна щільніше входив в прорізи між рейками.

Утеплення стін зовні своїми руками: чим і як

Цей вид утеплення стане придатною основою, якщо у вас в планах обшити стіни будинку сайдингом.

Перед тим, як приступати до справи, підготуйте поверхню стін. У це можна включити невелике вирівнювання стін і їх ґрунтування. Це робиться, щоб уникнути проблем, коли з часом, залишилися порожнечі, які посприяють деформації утеплювача.

Утеплення стін зовні своїми руками справа серйозна і вимагає відповідального підходу. Тому допомога професіоналів у жодному випадку не буде зайвою.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя