З чого зробити тимчасовий паркан-огорожу на ділянці на період будівництва?

277

Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове… У справедливості цього твердження багато хто з нас переконалися. Зняте на час житло часто стає постійним. «Випадкова» робота розтягується на роки. Швидкоплинне захоплення переростає в серйозне заняття.

Людина грунтовний будь-яку роботу робить якісно і її результат зберігається надовго. До тимчасового паркану на ділянці потрібно ставитися як до серйозного спорудження, що захищає територію від непрошених гостей.

Як побудувати його недорого і надійно, які матеріали для цього можна використовувати, ми поговоримо в цій статті.

Варіанти тимчасових огорож ділянки

Швидкомонтованих забірних конструкцій створено безліч. Нас в першу чергу цікавлять ті з них, які відповідають ознакою тимчасових:

 • Невисока вартість у поєднанні з надійністю;
 • Мінімум земляних робіт;
 • Відсутність капітального фундаменту;
 • Швидкий монтаж і розбирання;
 • Можливість повторного використання огороджує матеріалу.

«Екзотику» у вигляді огорож з пластикових пляшок, частоколів з колод і плотів з гілок для тимчасового паркану на будівництві розглядати немає сенсу. Головні якості такої конструкції – функціональність і міцність.

Ними володіють огорожі з таких матеріалів:

 • дошка (горбиль);
 • шифер;
 • сітка рабиця (зварна сітка);
 • профнастил.

Тимчасове огородження з дощок

Колись такі паркани ставили на всіх будівництвах. Дешевизна пиломатеріалу і простота зведення гарантували дощатим огорож довге історичне існування. Сьогодні на великих будмайданчиках деревину змінили сталева сітка і залізобетонні плити. Вони довговічніші дощок і можуть багаторазово використовуватися для захисту території.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва
Дошки, бруси і стовпи – три частини конструкції дерев’яного паркану

У приватному будівництві дошка досі застосовується для зведення розбірних огорож. Її зовнішній вигляд великого значення не має. Головна вимога – міцність. Тому економні господарі воліють робити тимчасові паркани з дешевого обапола, а обрізну дошку використовують для більш відповідальних конструкцій.

Читайте по темі:  Проста каркасна альтанка своїми руками за один день
Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва
Недуже на вигляд огорожа з обапола зі своїм завданням справляється відмінно

Установка паркану з дощок займає більше часу порівняно з конструкціями з сітки і профнастилу. Найбільше роботу уповільнює процес прибивання штакетин, прискорити який поки ще ніхто не зумів. Кожній планці доводиться приділяти увагу, вирівнюючи по шнуру і прибиваючи цвяхами.

Незважаючи на відмінність у матеріалах, основні етапи будівництва тимчасових огорож схожі між собою:

 • Розмітка траси;
 • Встановлення стовпчиків;
 • Монтаж прогонів;
 • Кріплення огороджує матеріалу.

Плануючи зведення дерев’яної огорожі, потрібно заздалегідь визначитися зі способом установки стовпів, обравши:

 • Кнопку ям або буріння свердловин;
 • Використання опорних ніг з укосинами.

Перший варіант надійніший, але більш трудомісткий. Для захисту великій території доведеться зробити сотні лунок для стійок. Опорні «ноги», сполучені зі стовпами за допомогою укосин легше в установці і при необхідності дозволяють змінювати довжину та конфігурацію огорожі. Єдина загроза для такої конструкції – ураганний вітер, який може повалити частина секцій.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Дошки і обапіл прибивають двома способами: на прогони з бруса (вертикально) або безпосередньо на стовпи (горизонтально). У другому випадку розрахункова довжина прольоту кожної секції не повинна перевищувати довжину використовуваних планок.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Після закінчення будівництва цей матеріал можна використовувати тільки для розтоплення.

Огорожа з шиферу

Новий матеріал для такої конструкції купувати немає сенсу. Отвори, пробиті в хвилястих аркушах, роблять їх непридатними для використання на покрівлі. Можливий варіант повторного застосування шиферу – опалубка для басейну або фундаменту.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Найчастіше шиферні ставлять паркани ті, у кого після розбирання старої даху залишилося багато «беушного» матеріалу. Крім цього, в оголошеннях можна зустріти чимало пропозицій про продаж шиферу за символічною ціною.

Монтувати хвилясті листи можна на дерев’яні або сталеві прогони і стовпчики. Вони досить міцні і жорсткі, щоб витримати сильні вітрові навантаження. Ось тільки висота такого паркану не завжди влаштовує господарів. Як не крути, а вище, ніж на два метра його не піднімеш.

Читайте по темі:  Різновиди огорож для дачі — фото, плюси і мінуси кожного виду огорожі

Огорожі з сітки рабиці і зварної сітки

Лідери будівельних симпатій. Такі конструкції швидко збираються і розбираються, непогано захищаючи територію від спроб проникнення. Єдиний недолік — оглядовість ділянки. Незважаючи на гадану хисткість, подолати паркан із сталевої сітки непросто. Не маючи твердої опори під ногами, подолати двометрову сітчасту стіну нереально.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Сітку рабицю можна ставити на дерев’яні та сталеві стовби, використовуючи секції з куточка або пропускаючи через її верхній і нижній краї дріт (арматуру), фіксується до стійок.

Крім трудомісткого закопування в грунт стовпчиків, стійки такого паркану (і будь-якого іншого тимчасового огородження) можна зробити з гвинтових паль, забезпечивши тим самим максимально стійку основу.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва
Гвинтові палі – найкраще рішення для огорож із сталевої сітки

Відносна дорожнеча розглянутого варіанта виправдовується високою швидкістю монтажу і можливістю розбирання конструкції без втрат матеріалу.

Головний недолік сітки рабиці – гнучкість, що вимагає додаткової опори по верхньому і нижньому краю, був усунутий з появою 3D паркану. Ця споруда складається з інвентарних металевих стійок з кріпленнями для секцій. Зварна сітка виготовляється з міцної гнутої дроту, легкої і жорсткою.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Якщо територія будмайданчика має тверде покриття, стовпчики огорожі не вкопують у грунт і не бетонують. В цьому випадку використовують готові секції. Їх фіксують на опорні пластини, які у свою чергу кріпляться до асфальту або бетону, або встановлюють в спеціальні опорні блоки з бетону.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Радимо також звернути увагу на цікавий спосіб монтажу з використанням старих автомобільних покришок.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Процедура підготовки нескладна. До низу сталевого профілю-стійки приварюють хрестоподібну опору з арматури і ставлять його в покришку. Після цього шину наповнюють бетоном. Після затвердіння суміші до саморобним опор за допомогою дроту і хомутів кріплять сітку рабицю.

Потрібно зазначити, що розглянуте «ноу-хау» підходить тільки для сітчастих огорож. При використанні дощок, шиферу або профлиста утворюється велика «парусність». При сильному вітрі вага і опорна площа бетонованою покришки можуть виявитися недостатніми, що призведе до перекидання конструкції.

Читайте по темі:  Гарний двір приватного будинку своїми руками + фото

Тимчасовий паркан з профнастилу

Часто використовується на будівництвах, оскільки має важливі переваги:

 • непрозорий;
 • простий в установці і розбиранню;
 • стійкий до атмосферних впливів;
 • допускає багаторазове використання;
 • можна вибрати будь-яку висоту.

Для кріплення профлиста підходять і дерев’яні, і сталеві прогони. Замковий принцип з’єднання листів полегшує монтаж. Установка стійок, як і у інших видів тимчасових огорож, виконується в ями або кріпленням до наземних опор.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва
Варіант використання наземних опорних стійок

На закінчення скажемо, що незалежно від виду обраного огорожі потрібно відповідально поставитися до його встановлення. До початку роботи слід накреслити схему розміщення поперечин так, щоб відстань між ними було не більше 2,5 метрів.

Для виносу траси паркану на ділянку використовують шнур і рулетку. Кілочки забивають у грунт по кутах майбутньої огорожі, суворо витримуючи проектні розміри прольотів. Після цього до них кріплять шнур, відзначає напрямок і вбивають у грунт проміжні кілки.

Тимчасовий паркан-огорожа на ділянці на період будівництва

Ручну кнопку ям доводиться робити, коли в землі багато великих каменів або коріння рослин. Якщо грунт м’який і чистий, краще використовувати бур. Глибина шурфів у 50-60 см буде цілком достатня для установки стійок у важкому глинистому грунті. В піщаному її доведеться збільшити до 80 див.

Рівно виставлені і добре закріплені в стійки – гарантія швидкого встановлення і надійності огорожі. Тому приділіть цій роботі максимум уваги.

Все сказане відноситься і до огорожі, стовпи якої не закопують у грунт, а ставлять на поверхневі опори.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...