Засоби вогнебіозахисту деревини

138

Засоби вогнебіозахисту деревини

Оскільки деревина легко займиста, вироби з неї необхідно обробляти спеціальними засобами. Вони стануть перешкодою на шляху поширення вогню та знизять температуру горіння деревини.

Виробники випускають вогнезахисні засоби, які працюють комплексно, захищаючи деревину не тільки від вогню, а і від біологічних пошкоджень. В інтернет-магазині будівельних матеріалів OxiDom представлений широкий асортимент засобів вогнебіозахисту, ознайомитись з якими можливо перейшовши за посиланням – https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/ognebiozajita-dlya-drevesinu

Захист обробленої деревини відбувається в результаті хімічних або фізичних реакцій при взаємодії вогню з засобом.

На початку горіння на поверхні споруди, обробленого антипиреном, з’являється плівка. Вона затримує надходження кисню і загоряння сповільнюється. Вогнезахисні засоби можуть також виділяти газ (аміак, сірчистий та ін.). Газ уповільнює процес горіння шляхом витіснення кисню з поверхні деревини.

Просочення деревини вогнезахисними засобами на сьогоднішній день найефективніше.

Види вогнезахисних просочень

Засоби вогнебіозахисту деревиниВсі існуючі антипірени розділяють на водорозчинні та органорозчинні. У побуті найчастіше використовують водорозчинні засоби.

Різні просочення мають різний термін служби. Невимивні засоби прослужать максимально довго. Важковимивні – менше, а ось легковимивні потребують постійного контролю і періодичного оновлення.

У виробництві антипіренів використовують солі деяких кислот: борної, кремнієвої або фосфорної. Вони мають здатність глибоко проникати в структуру деревини, тим самим створюючи потужний захист на шляху вогню.

Популярні вогнебіозахисні препарати

Комплексно вирішити питання захисту деревини, тобто захистити від вогню і біологічних пошкоджень (цвілі, грибка, жуків та ін.) здатні препарати торгових марок Страж, OxiDom, Neomid, Tytan та Vidaron.

Вогнезахисний склад цих брендів є важковимивним. Біозахист деревини може прослужити до 50 років, а вогнезахисні властивості зажадають поновлення кожні декілька років. Ці засоби мають здатність як перешкоджати займання, так і сповільнювати процес горіння.

Читайте по темі:  Розміри різних видів шиферу

Виробник заздалегідь потурбувався щоб під час обробки пропущені місця не залишилися непоміченими. Для цього в деякі просочення введено підфарбовуючі речовини. У процесі висихання колір зникає, не пошкоджуючи зовнішній вигляд виробу.

Просочують препаратами чисту деревину за допомогою кисті або валика, також можна використовувати розпилювач. Наносити розчин слід в декілька разів, стежачи, щоб не з’являлися напливи.

Випускаються суміші у вигляді сухих концентратів, що вимагають розведення водою (Страж, OxiDom) і готовими до застосування (Neomid, Tytan і Vidaron).

Вогнебіозахист деревини – важлива частина роботи з деревними матеріалами нехтувати якими не варто.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя