Чим підгодувати редис після сходів і при наливі коренеплоду – поради та рецепти

42

Редис – найраніший овоч, який ми можемо виростити на своїй ділянці. Росте він швидко, часто взагалі без підгодівлі. Але бувають ситуації, коли для наливу коренеплоду необхідні добрива.

Чи треба підгодовувати редиску

У редиски дуже короткий вегетаційний період-18-40 днів, рослина компактна, харчування їй потрібно мало. Якщо ви перед посівом внесете добрива, та ще будете для захисту від хрестоцвітих блішок між поливами припудрювати листочки і землю деревною золою, то підгодовувати редис однозначно не треба! Зола багата калієм, фосфором, мікроелементами, які якраз і необхідні для формування смачного коренеплоду.

Щоб не підгодовувати редис, перед посівом на кожен квадратний метр грядки внесіть відро компосту і склянку деревної золи або 20-30 г комплексного добрива нітроамофос.

Якщо ж ви не вносили ніякі добрива перед посівом, до редису на цьому місці росла якась культура, вона вже винесла харчування з землі, підгодовувати потрібно.

Коли краще підживлювати

Є два важливих періоди для редису, коли йому необхідне харчування:

Поява перших 1-2 справжніх листочків, приблизно через тиждень після сходів.
Чим підгодувати редис після сходів і при наливі коренеплоду – поради та рецептиПочаток формування коренеплоду, через 7-10 днів після першого підживлення.
Чим підгодувати редис після сходів і при наливі коренеплоду – поради та рецептиУ першому випадку в підгодівлі повинен переважати азот, у другому — калій і фосфор. Якщо ви пропустили момент першої підгодівлі, вже почав рости коренеплід, не потрібно вносити азотовмісне добриво, полийте фосфорно-калійним.

Коренеплід може не рости або бути волокнистим, грубим, пустотілим не тільки через брак харчування. Є й інші причини. Серед них пізній посів, в кінці травня — початку червня редис проявляє кучерявість через довгий світловий день. Крім того, ця культура потребує проріджування і щоденних поливів.

Читайте по темі:  Обрізка восени малини

Чим підгодувати в теплиці і відкритому грунті

Немає різниці де, у вас росте редис: в теплиці, парнику або на відкритій грядці. У будь-якому місці йому потрібні одні й ті ж елементи в стандартних концентраціях:

У фазі 1-2 справжніх листа для нарощування розетки полийте розчином азотного добрива: сечовини або аміачної селітри-1 ст. л. на 10 л води. Витрачайте цей обсяг на 1 м2. Але для повноцінного харчування краще пошукати в магазині добриво, що містить не тільки азот.

На самому початку росту коренеплоду, коли корінець почне товщати, можна внести монофосфат калію — 1 ст. л. на 10 л води, витрата на 1 м2. Але знову ідеальним варіантом стане комплексне добриво, в якому є всі елементи живлення, але більше калію.

За таким принципом ви можете підбирати добрива в своєму магазині. Їх сьогодні випускається дуже багато під різними марками.

Народні засоби для редиски

Редис ми вживаємо в їжу свіжим, прямо з грядки, хочеться, щоб в ньому було поменше хімії. Тому мінеральні добрива краще замінити натуральними. Непоганою альтернативою є біопрепарати, створені на основі гумусу (перегною).

В якості азотовмісної підгодівлі підходять настої кропиви, пташиного посліду, коров’яку. Можна взяти хорошу жменю перегною (не гною!) або землі з-під компостної купи, розбовтати в відрі води і полити такою рідиною редис. Перегній або компост — це джерело гумусу, значить, всіх поживних елементів з перевагою азоту.

Фосфорно-калійну підгодівлю добре замінює зола, в ній міститься майже вся таблиця Менделєєва, крім азоту, який мало затребуваний в період формування коренеплоду. Полийте редиску бовтанкою з 1 склянки золи і відра води. Інший варіант:

Полийте редиску, добре змочуючи листя.
Припудріть мокре листя золою.

Читайте по темі:  Вирощування гороху в домашніх умовах

Змивати спеціально не потрібно. Розчинні фракції вберуться в листя разом з водою, а решта осиплеться, потрапить в землю і засвоїться поступово корінням.

Редиску можна не підгодовувати, якщо посіяти її на підживлений грунт і опудрювати деревною золою. На бідних грунтах у фазі 1-2 справжніх листочків потрібна підгодівля з перевагою азоту, а на початку росту коренеплоду — калію і фосфору.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя