Як і чим виконується полив цибулі після посадки

61

Важко знайти город на якому б не організовували полив цибулі, адже всі овочі вимагають зволоження, коли ростуть і дозрівають. У різні періоди зростання овочам потрібна різна кількість води. Тому як поливати цибулю, та ще перший час після посадки, – питання зовсім не пусте.

Чи потрібно поливати?

Зазвичай всі овочі після посадки поливають, одні більше, інші менше. Ось і цибулю деякі фермери пропонують садити в дуже вологий грунт або гарненько полити відразу ж, як тільки посадили. Вони пояснюють це тим, що маленькі корінці повинні знайти поживні речовини, а без води це неможливо. Інші кажуть, що цибуля не відчуває великої потреби зволоження, оскільки походить з посушливого клімату Середньої Азії.

На батьківщині дика цибуля отримує вологу навесні, встигає виростити кілька листочків, а потім приходить жарке посушливе літо – цибуля впадає в стан спокою до зимових дощів. Так і наша сортова цибуля інтенсивно росте, отримуючи вологу, а при її нестачі уповільнює зростання і може заснути, тобто припинити нарощувати ріпку і утворювати листочки. Так що поливати, звичайно, потрібно. Інтенсивність же поливу і кількість води залежать від клімату, кількості дощів, часу і способу посадки. По-різному підходять до цього питання в разі посіву насіння і посадки сіянки, при посадці навесні і під зиму. Кожен випадок вимагає своєї кількості води і способу здійснення поливу після посадки.

Як і чим виконується полив цибулі після посадки

Скільки разів поливати

Цибуля, однозначно, вимагає вологи для свого росту і дозрівання. Інакше звідки ріпка візьме свою масу і соковитість? Але все повинно бути в розумних межах. Якщо ділянка знаходиться в районі підвищеної вологості, краще зробити високу грядку з хорошим дренажем, щоб вода не застоювалася. Інакше хазяїн ризикує отримати загнилу ріпчасту цибулю з усім набором грибкових захворювань. Якщо ж дощі – велика рідкість, і цибулі не загрожує опинитися посеред калюжі, грядка може перебувати на рівній ділянці, не вище за інших овочів.

Читайте по темі:  5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

При ранній посадці під зиму, коли до морозів планують отримати кілька свіжих зелених листочків, після поміщення сіянки в грунт, грядку рясно поливають. Оскільки цибуля повинна рости, її можуть ще кілька разів зволожити, якщо це буде потрібно. Перевірити легко, просто помацавши землю рукою на глибину долоні, головне, просто не допустити пересихання. Коли сіянку садять в землю перед самими морозами, вона не повинна рости до весни, навпаки, повинна перебувати в стані спокою. Значить, садять її в незволожену спеціально землю, після цього не поливають. Не біда, якщо пройде дощ – на те вона і осінь, але спеціального поливу не потрібно.

Як і чим виконується полив цибулі після посадки

При весняній посадці або посіві потрібно відразу ж дати можливість рослині вкоренитися і почати рости, тому полив потрібен. Але тут важливо не перестаратися. Навесні росте не тільки цибуля – активізуються бактерії, здатні викликати різні захворювання, шкідники, які їх переносять. Досить поливати 1 або 2 рази на тиждень (якщо немає дощів), потрібно приблизно 10 л води на 1 м2. Це перший час після посадки, далі кількість води трохи зменшують. Такий календар поливу цілком влаштовує навіть дачників «вихідного дня», цілком достатньо помірного поливу по п’ятницях і неділях.

Особливості правильного поливу

Вважається, що перші 2 місяці цибуля активно росте, випускає пір’я, нарощує масу ріпки, відповідно вона потребує поливу. А припиняють полив, коли ріпка набрала потрібну масу (відповідно до можливостей сорту). Після цього цибуля готується до періоду спокою, зупиняється в зростанні, листя починає лягати, шийка витягується, присихає. Тут полив може тільки нашкодити.

Як і чим виконується полив цибулі після посадки

Поливати цибулю рекомендують тільки теплою водою – холодна може принести більше шкоди, ніж користі. Корисно, якщо використовується вода, яка була заздалегідь набрана в металеву бочку і протягом дня не тільки вістоялась, але ще добре прогрілася на сонечку. Ріпчасту цибулю потрібно поливати обережно, щоб всередину листочків (шийку) не потрапила вода, як і на саму ріпку — це може нести загрозу загнивання. А ось якщо цибуля вирощуються заради пір’я, коріння глибоко сидять в землі, то можна полити зверху з лійки, листочкам теж не зашкоддить зволоження.

Читайте по темі:  Правильна глибина посадки картоплі

Зазвичай кажуть, що цибулю поливають за потребою. Як же цю потребу визначити? Потрібно перевіряти землю (просто рукою) і не давати їй пересихати, але в болото не перетворювати. Недолік води відразу позначиться на листках – вони стануть більш плоскими, побіліють, кінчики почнуть сохнути. Надлишок же зробить листки світло-зеленими, водянистими.

Чим поливати?

Побоювання викликає полив за допомогою шланга – сильний струмінь може оголити цибулини, значить, зробити їх вразливими. Розмивання грунту допускати не можна. Сильна струмінь зі шланга, навіть при наявності розбризкувача, може нашкодити посівам: вимити насіння, що теж неприпустимо. Цибулю, вирощувану на перо, особливо в невеликій кількості, можна поливати зі звичайної садової лійки. А ось якщо нас цікавить ріпка, полив краще впроводити в міжрядді. Коли на дачі росте трохи цибулі, господар поливає її вручну, можна полити з шланга дуже невеликим натиском, попередньо потрібно зробити борозенку між рядами і обережно залити в неї воду. На великих грядках, при великих обсягах цибулі це зробити буде важко і потрібно дуже багато часу.

Відмінним рішенням може стати система крапельного поливу. Краще всього буде прокласти в міжряддях шланг з маленькими отворами по всій довжині через 8-10 см. Це дозволить поливати саме між рядами – цібулі цього буде достатньо. Абсолютно не потрібно робити відводи в сторону, щоб привести вологу прямо під корінь, цибулі це не потрібно.
Полив необхідний цибулі, як і всякому овочу на нашому городі, але потрібно врахувати всі особливості сорту, місця і часу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя