Як облаштувати місце для зимового зберігання інструментів і садової техніки

121

Как обустроить место для зимнего хранения инструментов и садовой техники

Можна зберігати ручні інструменти в кутку сараю або в невеликому ящику стінної шафи. Але коли до них додаються культиватор, газонокосарка, тріммер і бензопила, варто виділити під цю техніку спеціальне приміщення.

Працездатність техніки та інструментів залежить від трьох складових:

  • Правильної експлуатації;
  • Своєчасного обслуговування;
  • Правильного зберігання.

Недбале ставлення до будь-якої з них істотно знизить термін служби виробів. У холодну пору року найбільш актуальним стає питання правильного зберігання інструментів і садових пристосувань. Сьогодні ми вирішили розповісти про те, які ж приміщення та умови найбільш підходять для цього.

Зберігання інструментів всередині будинку

У більшості проектів приватних будинків не передбачені приміщення для зберігання інструментів. Тому найчастіше домовласникам доводиться імпровізувати, щоб знайти місце для майстерні або підсобного приміщення.

Наприклад, невелика ділянка шириною 1-2 метри відводять у стіни комори на першому (або цокольному) поверсі. На ньому встановлюють робоче місце з висувними ящиками, полиці і стелажі для інструменту.

При цьому догляд за бензопилами, газонокосарками, мотокосами і культиваторами вимагає використання масел і бензину, і оптимальним місцем для їх зберігання і дозаправки буде гараж, який часто виконують як частина проекту будинку або як прибудову.

Якщо для зберігання інструментів виділяють окреме приміщення, краще, щоб воно було розміщено біля зовнішньої стіни будинку і мало вихід в сад. В такому випадку можна об’єднати куточок для зберігання інструментів, наприклад, з коморою для садових меблів. Переваги такого поєднання – суттєва економія площі будинку.

Как обустроить место для зимнего хранения инструментов и садовой техники

Господарський блок для зберігання інструментів

Хозблок використовують не тільки для зберігання інструментів і начиння, але і як майстерню, склад для матеріалів і садових меблів, велосипедів, мангали та ін. Його розміри залежать від передбачуваного набору інструментів та інвентарю.

Читайте по темі:  Различия между экскаватором и экскаватором-погрузчиком? Плюсы каждого варианта

Хороше рішення – прилаштувати хозблок до глухої північній стіні будинку, тоді це буферний простір дозволить зробити будинок більш теплим і економити на опаленні. Але можна встановити і окремий – збірний чи готовий – сарай або хозблок на ділянці.

Просте конструктивне рішення для хозблока – каркас з дерев’яних брусків або дощок з дощаною обшивкою. В якості покрівлі використовують найрізноманітніші матеріали – бітумну черепицю, руберойд, профнастил, металочерепиця, ондулін або просто шифер. Стать частіше роблять з дощок, укладаючи їх по лагам, які встановлені на бетонні або бутові стовпи. Між деревом і бетоном кладуть гідроізоляцію. Дерево прослужить довше, якщо забезпечити йому провітрювання знизу і обробку проти грибків, цвілі і комах. У найпростішому випадку на підлогу можна насипати шар щебеню для захисту від бруду.

У продажу є готові хозблоки не тільки з дерева, але і пластикові, а також металеві будки, які за своєю будовою нагадують гаражні павільйони. У деяких з них вже передбачені полиці і різного роду гачки, інші ж потрібно доопрацювати. Зате так можна обладнати приміщення для конкретного набору інструментів.

Как обустроить место для зимнего хранения инструментов и садовой техники

Вимоги до приміщення для зберігання электроинстрментов

У приміщенні, де зберігаються електроінструменти, не повинно бути сміття, так як абразив (дрібні частинки, наприклад пісок) засмічує двигуни. Потрапляючи між колектором і щітками, пил прискорює знос, набивається між обмотками електроінструменту, від вібрації пресується і поступово перетирає ізоляцію на витках. Тому найпростіша і потрібна операція з обслуговування і зберігання інструменту – продувати його стисненим повітрям, наприклад, за допомогою пилососа.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...