Який мережевий шуруповерт краще вибрати для професійного і побутового використання

528

Щоб точно визначитися з тим, який мережевий шуруповерт краще, треба знати основні характеристики, за якими варто вибирати і яка з них за що відповідає. Навіть форма корпусу може підказати де можна використовувати конкретний пристрій і чи варто зупинити на ньому свій вибір, а інші характеристики дадуть вичерпну картину його можливостей.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Які технічні характеристики необхідно враховувати при виборі мережного шуруповерта

Далеко не всі характеристики можуть підказати наскільки конкретний інструмент буде добре виконувати покладені на нього обов’язки. Але є деякі моменти, на які обов’язково треба звертати увагу, щоб визначити який мережевий шуруповерт краще.

Потужність

Прямо показує наскільки пристрій «ненажерливе» в плані споживання електроенергії і побічно вказує на його вагу і розміри. Залежно від класу інструменту, він може комплектуватися електродвигуном на 100-900 Ват, але тут «більше» не завжди значить «краще» – все впирається в те, як шуруповерт буде використовуватися. Якщо це періодичні роботи по дому, то велика потужність може і нашкодити, адже ці пристрої найчастіше «з характером», до якого треба звикнути. Оптимальним буде вибір інструменту з потужністю близько 500 Ватт – цього цілком достатньо для повсякденних задач при використанні мережного шуруповерта.

Крутний момент

Показує, з яким зусиллям біта може впливати на шуруп – від цього залежить з якими матеріалами можна працювати, використовуючи конкретний шуруповерт. У побутових найчастіше це 10-15 Нм, професійні видають 30-35 Нм, а в шуруповертах з імпульсним режимом цей показник доходить до 100 Нм. Втім, в останньому випадку це не зовсім правда, адже ця цифра складається із сум зусиль – шуруповерт не «тягне» гвинт або гайку одним рухом, а впливає на неї серією дрібних імпульсів – це можна порівняти з тим, як ніби на гайку надіти ключ і з нього почати постукувати молотком. Таких імпульсів може бути від 2 до 4,5 тисяч за хвилину.

Швидкість обертання

При використанні інструменту в побуті саме як шуруповерта, це далеко не найголовніший показник – у будь-якому випадку вийде швидше, ніж вручну відкручувати гвинти викруткою. Якщо планується використання пристрою як дрилі, то чим вище обороти, тим точніше буде свердління і рівніше отвір.

Реверс

Так як шуруповерт призначений для закручування і викручування шурупів, то це обов’язкова функція у всіх без винятку пристроях. Тут більше треба звертати увагу як саме відбувається перемикання режимів – від цього залежить зручність роботи і надійність пристрою в цілому.

Найчастіше це кнопка біля клавіші пуску, яка топиться з одного боку і вискакує з іншого.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Але можуть потрапляти моделі з окремим важелем, який досить легко може бути відламаний. Гарантійним випадком, зрозуміло, така поломка не є.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Блокування шпинделя

Багато виробники у своїх підказках як вибрати мережевий шуруповерт, включають цю функцію в переліку обов’язкових переваг пристрою, але практика показує, що відчутної користі від неї не так багато, як підноситься. Якщо шупуповерт зі швидкозатискним патроном і ближня до корпусу муфти маленька, то блокування шпинделя допоможе відкрутити дальню муфту і звільнити кулачки патрона для заміни біти.

Але найчастіше цією функцією не користуються, адже простіше затиснути дальню муфту рукою і натиснути пуск – шуруповерт сам розкрутить патрон. Ще, якщо «месьє бажає пізнати толк в збоченнях», то можна заблокувати шпиндель і скористатися шуруповертом як звичайною викруткою, але карми це явно не додасть.

Читайте по темі:  Полегшуємо життя на грядках: вибираємо культиватор

Перемикання швидкості обертання

На цей параметр треба звертати увагу, якщо шуруповерт періодично буде використовуватися як дриль. В такому разі на корпусі буде додатковий перемикач режимів – режим шуруповерта (до 500 об/хв) і дрилі (близько 1500-2000 об/хв). Особливо корисною ця функція буде при свердлінні металів – чим вище швидкість, тим точніше буде виконуватися робота. Є пристрої з більш високими показниками, але це вже категорія спеціалізованих інструментів, призначених для певних завдань.

Плавний регулятор швидкості

Ще одна функція, яка перекочувала в шуруповерти від дриля. Вона буде до речі, якщо часто використовувати пристрій для робіт з різними матеріалами, але в домашніх умовах скоріше всього залишиться незатребуваною – при закручуванні декількох шурупів набагато простіше задати потрібну швидкість курком.

Фіксація кнопки включення

Фіксатор кнопки пуску точно потрібен професійного шурупокрути, оснащеному магазином для роботи з стрічками – там є муфта, яка розкручує биту тільки після того, як вона «зачепить» шуруп. У побутовому варіанті наявність блокування виправдано тільки в одному випадку – якщо потужність двигуна шуруповерта дозволяє використовувати його в якості дрилі. Але при цьому треба враховувати, що це не пряма його обов’язок і щось свердлити «поки не втомиться рука» або використовувати шуруповерт як міксер для шпаклівок та інших розчинів, небезпечно для його здоров’я.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Яка форма корпусу мережевого шуруповерта краще

Вибираючи мережевий шуруповерт, рейтинг моделей для себе цілком можливо скласти спираючись тільки на форму пристрою. У першу чергу від неї залежить зручність використання, а також корпус шуруповерта частково розповість про його внутрішню начинку і можливості.

У формі пістолета

Найчастіше це ознака бюджетної моделі, особливо якщо корпус повністю зроблений з пластику. Якщо розібрати такий шуруповерт, то виявиться що вал двигуна безпосередньо кріпиться до патрона. Тобто якість роботи безпосередньо залежить від потужності двигуна і плавності його ходу. Часто власники таких пристроїв скаржаться на швидкий нагрів корпусу при роботі, але для періодичних нетривалих домашніх робіт такий шуруповерт цілком згодиться. Така форма пристрою дозволяє вдавлювати шуруп під час закручування, що неминуче доведеться робити внаслідок малої потужності двигуна.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Т – подібний корпус

В цілому, це такий же пристрій, як і у формі пістолета, але ручка зміщена до центру корпусу – прийнято вважати, що це менше напружує руку при роботі. Тут треба враховувати, що у всіх пристроїв електродвигуни різні, кожен зі своєю масою, центруванням і іншими характеристиками. Наскільки зручніше буде та чи інша модель складно судити, не потримавши її в руках.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Корпус класичної дрилі

Це вже ознака класу професійних пристроїв, так як характерне «пузико» вказує на передачу зусилля на патрон через редуктор. Це означає, що біта обертається плавніше, а регулювати кількість її обертів за хвилину простіше. Ще за «пузико» дуже зручно підтримувати шуруповерт другою рукою (якщо немає додаткової ручки) – при тривалій роботі це доведеться робити, адже вага таких пристроїв близько 1,5-2 кг.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який патрон для мережевого шуруповерта краще

Є дві основні різновиди патронів: швидкозажимний і шестигранний з магнтным власником – у кожного з них є свої переваги і недоліки, тому однозначно рекомендувати який-небудь з них можна тільки точно знаючи, де і як буде використовуватися шуруповерт.

Швидкозатискний патрон

Швидкозатискний патрон – біти затискаються кулачками, які затягуються муфтами на різьбовому з’єднанні. Це найпоширеніший варіант патрона, що встановлюється на бюджетних та професійних інструментах. Дві муфти умовно можна поділити на верхню, яка знаходиться ближче до бите, і нижню – біля корпусу свердла.

Щоб встановити биту треба взятися за нижню муфту і почати крутити верхню – кулачки розійдуться, між ними ставиться біта і затискається. Так як нижня муфта зазвичай намертво з’єднана з валом двигуна (або редуктора), то можна просто взятися за верхню муфту і натиснути на старт – кулачки розійдуться і стискатимуться, якщо включити реверс.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Шестигранний патрон з магнітним утримувачем

Шестигранний патрон з магнітним утримувачем конструктивно простіше ніж швидкозажимний – в ньому немає рухомих деталей. Він зроблений для швидкої заміни біт: тут не треба нічого закручувати – біта просто виймається з кріплення і на її місце вставляється інша. Крім того, на такий патрон простіше встановити обмежувач глибини закручування шурупів, який у багатьох професійних моделях шурупокрутів йде в стандартній комплектації. Єдиний мінус – біта може трохи «люфтить», адже в патроні її нічого жорстко не тримає.

Читайте по темі:  Як свердлити керамічну плитку - підбираємо інструмент і свердлимо за всіма правилами

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Для дамських сумочок, що можуть використовуватися як малопотужна дриль, свердла випускаються з шестигранним хвостовиком – в них передбачено виріз для стопорного кільця, щоб свердло не залишалося в дошці після висвердлювання отвору.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Якщо обрана певна модель шуруповерта, але в ньому встановлений патрон, який не підходить для певних завдань, завжди можна докупити перехідники – у них невисока вартість і якість роботи при їх використанні не постраждає.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Швидкозатискний патрон для дамських сумочок з магнітним утримувачем.

Кращі мережеві шуруповерти з Т-подібною формою корпусу

Ці інструменти за своїми характеристиками наближаються до професійних моделей і майстри часто використовують їх в тих місцях, де не потрібна велика мобільність. Найчастіше це універсальні пристрої, що робить їх гарним вибором для домашнього використання.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Makita TD0101F Sturm SOFT TOUCH ID2145P
Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Потужність, Вт 230 450
Діаметр патрона, мм 6,35 10
Розмір патрона, мм 6,35 0,8 – 10
Тип патрона шестигранний швидкозатискний
Макс. діаметр свердління в дереві, мм 20
Макс. діаметр свердління в металі, мм 10
Число ступенів крутного моменту 23+1
Максимальний крутний момент, Нм 100 35
Кількість швидкостей 1 2
Регулювання частоти обертання Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Частота обертання шпинделя, об/хв. 0-3600 0-400/0-1500
Наявність удару Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Частота ударів, уд./хв. 3200
Підсвічування Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Блокування шпинделя Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Реверс Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Вага, кг 0,99 1,6

Ударний шуруповерт Makita TD0101F

Завдяки наявності імпульсного режиму роботи, пристрій здатний видавати крутний момент до 100 Нм, при потужності двигуна в 230 Ватт і загальній вазі шуруповерта 990 грам. Двигун розвиває до 3600 об/хв, з можливістю регулювання їх кількості. Патрон діаметром 6,35 мм розрахований на біти з шестигранними хвостовиками.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

+ Плюси Makita TD0101F

 1. Маленький вагу і міцний корпус.
 2. Висока потужність, плюс імпульсний режим з частотою ударів 3200/хв, дозволяють зривати і відкручувати навіть «складні» шурупи і приржавевшие гайки.
 3. Якісний мережевий провід з подвійною ізоляцією.
 4. Гарне підсвічування робочої зони.
 5. Автоматичне перемикання з закручування на удар – якщо шуруп «йде» з великим зусиллям, то включається імпульсний режим.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

– Мінуси Makita TD0101F

 1. Ні гальма двигуна і обмежувача глибини закручування – загальний недолік всіх ударних шурупокрутів. Треба уважно стежити за процесом закручування.
 2. Маленька довжина проводу.
 3. При переході в режим удару починає сильно шуміти.
 4. Немає примусового відключення імпульсного режиму.
 5. Гріється при тривалій роботі з великими саморізами.

Сам клас ударного шуруповерта припускає, що його треба купувати для роботи як мінімум з шурупами середніх розмірів, які треба закручувати в дерево. Для роботи з гипсакартону буде потрібна деяка вправність.

Дриль-шуруповерт Sturm SOFT TOUCH ID2145P

Виробником позиціонується як універсальний пристрій для робіт по дереву і металу. 450 Ватт потужності двигуна дозволяє видавати крутний момент в 35 Нм для закручування шурупів та свердління отвору діаметром 20 мм в дереві і 10 мм в металі. У залежності від включеного режиму швидкість обертання може регулюватися в діапазонах 0-400/0-1500 об/хв. Швидкозатискний кулачковий патрон розрахований на свердла з хвостовиками 0,8-10 мм.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

+ Плюси Sturm SOFT TOUCH ID2145P

 1. Довгий шнур – 4 метри в більшості випадків вистачає для комфортної роботи.
 2. Блокування шпинделя – корисна функція для майстрів з великими руками.
 3. Невелика вага і прорахований центр тяжкості – навантаження йде не на пальці, а на всю руку.
 4. Два режими дозволяють не особливо «цілитися» регулюванням швидкості при роботах з різними металами.
 5. Простота і надійність конструкції.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

– Мінуси Sturm SOFT TOUCH ID2145P

 1. Немає підсвічування робочої зони.
 2. Якщо у людини великі пальці, то незручно міняти біти і свердла.
 3. Якщо в патрон встановити довге свердло, то помітно його невелике биття на кінці.

За своїми характеристиками пристрій підходить для домашніх робіт або в цеху, де немає необхідності часто переходити з місця на місце. Цілком може претендувати на звання кращого мережевого шуруповерта для дому – допоможе навіть в «складних» випадках – можна спочатку засвердлити отвори і потім вже в них закручувати шурупи.

Кращі мережеві шуруповерти спеціального призначення

Якщо універсальні пристрої можуть робити все і на прийнятному рівні, то інструменти з цієї категорії створені, щоб виконувати конкретні завдання, але впоратися з ними максимально швидко і якісно.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Bosch GSR 6-45 TE + MA 55 Professional Makita 6844 Metabo DWSE 6.3
Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Потужність, Вт 701 470 550
Діаметр патрона, мм 6,35 6,35
Розмір патрона, мм 6,35 6,35
Тип патрона шестигранний шестигранний
Макс. діаметр шурупа, мм 6 4
Число ступенів крутного моменту 10
Макс. крутний момент, Нм 12 18
Кількість швидкостей 1 1 1
Регулювання частоти обертання Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Частота обертання шпинделя, об./мін. 0-4500 3000 0-2100
Регулювання глибини загвинчування Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Наявність реверсу Який мережевий шуруповерт краще вибрати Який мережевий шуруповерт краще вибрати
Довжина кабелю, м 3,9 2,5 4
Вага, кг 1,8 2,1 2,1

Стрічковий шуруповерт Bosch GSR 6-45 TE + MA 55 Professional

Професійний інструмент, призначений для частих і тривалих робіт, що потребують закручування великого числа шурупів. Електродвигун потужністю 700 Ватт видає до 4500 об/хв, кількість яких регулюється курком. Магазинна стрічкова насадка дозволяє не відволікатися на насаживание шурупа на биту і оснащена регулюванням глибини – шурупи закручуються рівне урівень до поверхні.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

+ Плюси Bosch GSR 6-45 TE

 1. Насадка для стрічок з шурупами дозволяє працювати однією рукою.
 2. Насадка знімається без додаткових інструментів.
 3. Можливість використовувати стрічки від інших виробників.
 4. Затискач на корпусі для закріплення шуруповерта на монтажному поясі.
 5. Невеликий, для пристрою такого класу, вага – 1,8 кг
 6. Курок можна заблокувати і не утримувати його при роботі.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

– Мінуси Bosch GSR 6-45 TE

 1. Якщо стрічка використана тільки наполовину, незручно кріпити шуруповерт на пояс.
 2. Немає підсвічування робочої зони.
 3. Не завжди зручно вкручувати шурупи в профіль, закріплений біля стіни.

Так як вартість витратних матеріалів у 2 і більше разів вище, ніж у стандартних шурупів, то такий шуруповерт буде цікавий виключно професіоналам, для яких швидкість роботи є одним із ключових критеріїв при виборі обладнання.

Стрічковий шуруповерт Makita 6844

Вузькоспеціалізоване професійне пристрій для робіт по гіпсокартону. Його конструкція розрахована на комфортне використання навіть при закручуванні шурупів на відстані 15 мм від стіни. Швидкість роботи забезпечується електродвигуном потужністю 470 Вт, видає 3000 об/хв. Застосовуються дрібні і середні шурупи діаметром до 4 мм

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

+ Плюси Makita 6844

 1. Хороша ергономіка – апарат зручно тримати, а всі кнопки і перемикачі можна натискати однією рукою.
 2. Розташування двигуна і D-подібна ручка забезпечують хорошу равесовку.
 3. Окреме кріплення для монтажного пояса або ременя.
 4. Ручне налаштування глибини утоплення шурупів у гіпсокартон.
 5. Стандартні розхідники – не обов’язково шукати саме фірмові.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

– Мінуси Makita 6844

 1. Короткий шнур – 2,5 метра не завжди вистачає для комфортної роботи.
 2. Магазинний механізм вбудований в шуруповерт – закручувати можна тільки шурупи з стрічки.

Близьке знайомство з цим інструментом майстрів гіпсокартонщиків позбавляє їх від подальших роздумів на тему, який мережевий шуруповерт вибрати – стрічкова Makita 6844 на порядок прискорює весь процес установки гіпсокартону. А ось для домашнього використання цей інструмент точно не підійде, навіть незважаючи на всю свою надійність і невибагливість – надто у нього вузька спеціалізація та висока вартість.

Покрівельно-стіновий шуруповерт Metabo DWSE 6.3

Позиціонується як універсальний інструмент для закручування/викручування шурупів і гайок у вертикальних і горизонтальних площинах. Шпиндель обертається не безпосередньо від двигуна, а через редуктор, що забезпечує плавність ходу і додаткову потужність і дозволяє видавати крутний момент до 18 Нм при 2100 об/хв з регульованою швидкістю.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

+ Плюси Metabo DWSE 6.3

 1. Універсальність – для роботи з різними матеріалами є 10 ступенева регулювання потужності.
 2. Надійне кріплення біт стопорними кільцями.
 3. Мережевий шнур довжиною 4 метри дозволяє не тягати за собою перенесення під час роботи.
 4. Якісне охолодження двигуна для безперервної роботи.

Який мережевий шуруповерт краще вибрати

– Мінуси Metabo DWSE 6.3

 1. При перегріві може відключатися регулювання крутного моменту.
 2. Потрібно пристосовуватися до потужності і масі пристрою при роботі з дрібними шурупами і м’якими матеріалами. Вага шуруповерта в 2,1 кг допомагає закручувати шурупи в метал, але при тривалій роботі з деревом і гіпсокартоном може виявитися надмірним.

Незважаючи на універсальність шуруповерта, краще купувати його для вкручування самосверлящихся шурупів в метал, тоді він повністю реалізує всі свої позитивні сторони.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...