Як пікірувати помідори і коли — покрокове керівництво

12

Мало хто знає, як пікірувати помідори. Від цього залежить, як надалі рослини будуть нарощувати листову масу і кореневу систему. До моменту висадки в грунт важливо і потрібно правильно встановити терміни робіт, дотримуватися технологію й алгоритм дій, стежити за станом саджанців…

Терміни пікіровки томатів, місячні цикли і вік розсади

Питання про пересадку помідорів в нову ємність починає хвилювати городників вже після посіву насіння. Культура відноситься до числа динамічних. Тому, готуватися до проміжних пересадок необхідно до появи перших проростків. Дачникам потрібно запастися окремими ємностями, грунтом і терпінням.Як пікірувати помідори і коли — покрокове керівництвоЧерез 2-3 тижні після посіву насіння наступають терміни, коли можна пікірувати розсаду помідор. В цей час у рослин з’являються перші справжні листочки. Якщо саджанці слабенькі, пікіровку зрушують на тиждень або два, щоб не травмувати тендітну кореневу систему.

Другу пікіровку рекомендовано проводити для високорослих і середньорослих сортів. Проводиться вона через 3-4 тижні після першої. Третя пікіровка томатам не потрібна. Виняток становлять випадки, коли розсада витягується.

Якщо не вдалося пересадити в зазначені періоди, можна зайнятися пікіровкою в будь-який інший день. Використовуйте місячний посівний календар для точного визначення термінів. Не робіть пересадку в молодик і повний місяць. Перебуваючи в цих циклах, місяць негативно впливає на зростання овочевих культур. Більш детальну інформацію в розгорнутому вигляді ви зможете отримати, якщо прочитаєте місячний посівний календар садівника і городника.

Як пікірувати помідори і коли — покрокове керівництвоЩе одна порада від бувалих городників — не варто масово пересаджувати розсаду. Пікірувати необхідно в момент повної готовності рослин до процедури. При першій пересадці потрібно вибирати найміцніші, а слабкі залишити для підрощування в старій ємності.

Читайте по темі:  Кращі сорти огірків для України: вибір і посадка на розсаду

Якщо протягом тижня на томатах не з’являються нові листя, значить їм треба більше місця і поживних речовин для розвитку. Саме в момент гальмування росту рослин і проводиться наступна пікіровка.

Як пікірувати помідори – алгоритм дій і правила

Відомо, що без пікіровки практично неможливо отримати міцну і здорову розсаду. Пересаджування в більш простору ємність дозволяє збільшити кореневу масу рослин, підвищити їх адаптаційні здатності.

Способів пікіровки томатів в домашніх умовах, не так багато. Незалежно від методу посадки і вирощування, термінів посіву та інших факторів, пікіровка повинна підкорятися правилам:

  • Перед пікіруванням необхідно провести полив, щоб земля в ємності з рослинами була зволожена. Так буде легше витягти кореневу систему, не пошкодивши її
    Грубо висмикувати паростки з грунту не можна. Існує думка, що обривання частини коренів стимулює зростання нових, але це не зовсім так. Вкоротити можна тільки центральний корінець. Якщо пошкодити бічні відростки, після пересадки помідори спочатку направлять сили на формування нової всмоктуючої системи, і тільки потім вона рушить в зростання.
  • Кожна наступна ємність для саджанців повинна бути на 3-5 см ширша і в два рази глибша попередньої. Її заповнюють грунтом, схожим за складом з тим, в якому росли томати раніше. Так вона швидше адаптується, коріння почнуть активніше наростати.
  • Пікіровка томатів в стаканчики або горщики – заглибити рослини на третину висоти стебла. Це дозволить запобігти надмірне витягування. Крім того, заглиблена посадка стимулює утворення додаткових коренів.
  • Стандартна технологія пікіровки наступна: рослина виймається з грунту і поміщається в глибоку лунку. Перед тим, як засипати коріння грунтом, в ямку наливають трохи води. Даний спосіб допоможе їм розправитися і прийняти потрібне положення. Потім землю обжимають навколо рослини пальцями.
Читайте по темі:  Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Але що робити, якщо розсада помідорів витягнулася? Як пікірувати в такому випадку? Заглибити їх до потрібної висоти без загину стебла навряд чи вдасться. Стебло укладають по спіралі, поступово засипаючи його грунтом. Залишати на поверхні можна верхівку саджанців з двома або трьома парами листя.

Догляд за томатами після пересадки

Так як пікірувати доводиться кілька разів, існує ймовірність значного відставання рослин у розвитку. Уникнути негативних наслідків допоможуть рекомендації по догляду за культурою в ці періоди.

Порада перша — обмежити світло і тепло. Пікірування, навіть найделікатніше, неминуче призводить до травмування корінців томатів. Поки всмоктувальні волоски на коренях не почнуть ефективно працювати, розсада втрачає більше рідини, ніж споживає. Сонце і тепло сприяє активному випаровуванню вологи, що призводить до в’янення. Помідори рекомендується ставити далі від вікна. Температуру в приміщенні підтримують на рівні +18 ﹾ…+20 ﹾС.

Як пікірувати помідори і коли — покрокове керівництвоПорада друга — не використовувати добрива. Коріння розпікованих томатів не відновляться швидше, якщо використовувати мінеральні або органічні добрива. В цей період вони здатні завдати непоправної шкоди рослинам при неправильному використанні. Допомогти саджанцям відновитися можна іншими засобами, наприклад, Епін – розчин препарату розпилюють на листочки, щоб підвищити імунітет і посилити енергію росту.

Порада третя — вчасно поливати. Важливо заповнити потребу томатів у волозі з перших днів. Так як частина коренів пошкоджена, кількість всмоктуваної рідини в перший тиждень стабілізують шляхом збільшення частоти поливів. Через 7 днів коренева система розростеться і досягне стінок горщика. Кратність поливів скорочують, а обсяг води на один прийом збільшують.

Знаючи тонкощі цієї процедури, дачники отримують максимальні врожаї. Будь-яка помилка затримує зростання саджанців на тиждень, що веде до втрати врожайності. За цей час дорослий кущ формує квіткову кисть і зав’язує плоди.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя