Картопля Скарб: опис сорту, вирощування і догляд

47

Картопля завжди була, є і буде найпопулярнішою культурою у городників. Різні сорти картоплі відрізняються особливостями вирощування, формою, а також смаковими характеристиками. Тому вибір тут нелегкий. Багато досвідчених городники радять висаджувати картоплю Скарб. Чому вона заслуговує на увагу, розповість наша стаття.

Опис сорту

Щоб розібратися, чи слід вирощувати цей різновид, потрібно знати опис сорту Скарб. Адже саме від цієї інформації овочівники відштовхують при виборі різновиду для посадки.

Картопля Скарб: опис сорту, вирощування і догляд

Це середньопізній сорт. Урожай дозріває на 80-90 добу, після того як над землею з’явилися перші сходи.

Кущі виростають середніх розмірів. При цьому вони міцні і сформовані з товстих пагонів. На стеблах формуються невеликі листочки овально-подовженої форми. Вони мають темне забарвлення і гладкі краї.

Відмінною рисою від інших видів є чудовий смак бульб, які не розварюються і не темніють при варінні. Коренеплоди Скарба мають наступний опис:

 • шкірка світло-золотистого кольору. Вона рівна і гладка;
 • на шкірці є невеликі очка. Вони розташовані неглибоко і відносно рівномірно по всій поверхні картоплі;
 • плоди великі. Середня маса – 200 грамів;
 • форма овальна;
 • висока стійкість до пошкоджень механічного типу;
 • м’якоть однорідна і ніжна. Має яскраво-жовтий колір;
 • вміст крохмалю – 17%.

З одного куща можна зібрати 12-18 картоплин, а з одного гектара – до 50-60 тонн врожаю.

Рослина невибаглива і здатна виростати в різних кліматичних умовах. Сорт вирощується на Україні, в Білорусі, РФ, і Молдові. Причому Скарб можна вирощувати в регіонах з холодним кліматом.

Кущі мають стійкість до всіх основних хвороб пасльонових. Вони здатні добре переносити посуху. При цьому рослина погано переносить перезволоження. Особливо небезпечне це явище на початкових стадіях розвитку.

Читайте по темі:  Підготовка лози винограду до зими

До основних переваг скарбу відносяться:

 • чудова лежкість бульб;
 • високі показники врожайності;
 • відмінний імунітет;
 • стійкість до негативних температур;
 • хороші смакові якості;
 • відмінний товарний вигляд.

Картопля Скарб: опис сорту, вирощування і догляд

До недоліків тут можна віднести лише те, що листя можуть хворіти фітофторою, а сам кущ схильний до навали дротяників і колорадських жуків. Однак такі недоліки можна компенсувати правильним доглядом і профілактичними обробками посадок.

Вирощування

Картопля сорту Скарб є невимогливою до умов зростання. Однак краще висаджувати її на родючих важких грунтах.

Збираючись виростити цей сорт на своєму городі, необхідно пам’ятати про головну його особливість – бульби проростають з великим трудом. У зв’язку з чим, перед висадкою посадкового матеріалу слід провести процедуру пророщування бульб. На цьому закінчуються всі складнощі вирощують даного картопляного різновиду.

Висадка посадкового матеріалу повинна проводитися не раніше перших чисел травня. Але терміни посадки можуть трохи варіюватися в залежності від регіону вирощування.

На ділянці, на якій планується висадка картоплі, не повинні близько залягати грунтові води. Грунт перед посадкою готується за стандартною методикою:

 • восени грунт перекопується. В неї слід внести органічні добрива;
 • навесні за кілька тижнів до висадки грунт обробляють повторно. В цей час в нього вносять мінеральні добрива.

Посадка бульб може здійснюватися різними варіантами. Наприклад, часто використовується голландська технологія. Вона передбачає висадку посадкового матеріалу в трохи підносяться борозни. Такий метод в майбутньому дозволяє спростити догляд за посадками, а також гарантує хорошу аерацію кореневої системи.

Картопля Скарб: опис сорту, вирощування і догляд

При висадці використовується схема 60 х 35 см. через особливості сорту, лунки для бульб слід робити неглибокими, приблизно 8-10 см.

Догляд

Після появи перших сходів, за посадками картоплі необхідний правильний догляд. Він включає в себе наступні дії:

 • розпушування землі навколо кущів. Дана процедура повинна здійснюватися регулярно, щоб не утворювалася кірка;
 • якісний і повноцінний полив. Особливо важливий полив на стадії вегетації, а також формування бульб. Полив посадок проводиться 2 рази за 7 днів. Приблизно за кілька тижнів до початку збирання врожаю полив припиняють;
 • внесення підгодівлі. Рекомендується удобрювати картоплю приготованим розчином коров’яку. Щоб отримати оптимальний розчин, його розводять у воді в співвідношенні 1:8. Перед підгодівлею обов’язково повинен виконувати хороший полив рослин;
 • профілактичні обробки кущів від комах.
Читайте по темі:  Яке вибрати агроволокно для городу, його переваги

У профілактичних цілях рослини необхідно обробляти проти різних збудників хвороб. Ця процедура повинна проводитися, навіть незважаючи на високий імунітет кущів. Рослини рекомендується обробляти розчином мідного купоросу (слабкий), а також системно використовувати фунгіциди. Можна також здійснювати запилення золою. Всі профілактичні обробки повинні проводитися до початку цвітіння.

Крім цього, необхідно регулярно прополювати грядки від бур’янів. Коли з’являються перші сходи, обов’язково проводиться їх підгортання. Дана процедура періодично виконується протягом усього вегетаційного періоду. Зазвичай підгортання проводять перед цвітінням картопляних кущів.

Хвороби і шкідники

Сорт картоплі Скарб популярний серед городників не тільки високою врожайністю, але і високою стійкістю до шкідників і шкідливих мікроорганізмів. Однак при поганому догляді кущі можуть страждати від фітофторозу. Ця хвороба характеризується появою на нижніх листках плям бурого кольору. Вони мають світлі краї. Спочатку хвороби ефективні розчини мідного купоросу і бордоської рідини.

З комах Скарб найбільш часто страждає від дротяника. Він пошкоджує стебла і бульби. Уберегти посадки від нього допоможе перекопування, розпушування і прополка грунту. Ефективне також вапнування грунту.

Картопляні кущі цього сорту страждають від і навали колорадських жуків. В цьому випадку допоможуть такі хімічні препарати, як Корадо, Табу, Актара і Престиж. Крім них, застосовуються і біологічні засоби (наприклад, Боверин і т. д.). Можна використовувати також і народні засоби боротьби.

Картопля Скарб: опис сорту, вирощування і догляд

Як бачимо, Скарб – відмінний сорт, який має масу переваг і мінімум недоліків. Причому останні нівелюються якісним доглядом і профілактичними заходами.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...