Ковдра для теплиці: навіщо потрібно, як зробити

6

Для вирощування дуже ранніх овочів, просто теплиці буває недостатньо, щоб отримати урожай. Потрібне додаткове утеплення, але не всі власники ділянок готові витрачати кошти на ефективний обігрів парника. Допомагає спеціальна ковдра.Ковдра для теплиці: навіщо потрібно, як зробитиСьогодні найчастіше для облаштування теплиці на дачі або присадибній ділянці використовується полікарбонат. Для дуже ранніх посадок варто використовувати полікарбонат товщиною не менше 6 міліметрів. Але і цього може виявитися недостатньо, адже вночі в квітні ще можливі морози. Звичайно вам буде потрібне опалення, але краще перестрахуватися.

Чим допомагає ковдра? Дозволяє мінімізувати тепловтрати з теплиці саме ночами. Вдень парник з полікарбонату залишається відкритим, прогріваючись під сонячними променями. Як тільки темніє, власники накидають на теплицю спеціальну ковдру, буквально укутуючи її і зберігаючи тепло всередині.

Ефективність використання ковдри для теплиць давно вже перевірили аграрії з Китаю в своїх вегетаріях.

Ковдра для теплиці: навіщо потрібно, як зробитиЗа словами експертів, використання термоковдри дозволяє зменшити втрати тепла в теплиці ночами на 80%. А якщо в парнику облаштований електрообігрів, то витрати електроенергії зменшуються приблизно на 50%.

Плюсів, як бачите у такої технології багато. Сьогодні можна купити готові термоковдри для теплиць. Шиють їх з двох шарів вуличного текстилю з теплим прошарком з бавовни посередині. Вуличні тканини мають водовідштовхувальні властивості, не бояться ультрафіолету. Тришарова конструкція термоковдри дозволяє надійно зберігати тепло всередині теплиці.

Можна, звичайно, зробити ковдру для парника і своїми руками. Наприклад, використовувати два зовнішніх шари з фольгованого рулонного утеплювача товщиною до 4 міліметрів і скловолокно між ними. Утеплювач слід використовувати фольгою назовні. Така ковдра виявиться не менш ефективною, ніж заводського виготовлення.

Якщо використовувати для зовнішнього шару термоковдри темне агроволокно, то можна прикривати ним теплицю і вдень, коли прохолодно, але при цьому світить сонце. Темне покриття буде притягувати сонячні промені і всередині парника буде тепліше.

Читайте по темі:  Як приготувати садовий вар: 4 простих рецепта

Ковдра для теплиці: навіщо потрібно, як зробитиЯкщо теплиця велика, то термоекран вийде досить важким і опускати його може бути складно. Домашні умільці пристосовуються до цього, зокрема, роблять електроприводи від редукторів, щоб ковдра опускалося автоматично, без зусиль з боку власників.

Можна використовувати лебідку. Практика показує, що термоковдра — відмінний вихід для тих, хто хоче отримувати ранні врожаї овочів.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя