Як і коли правильно садити кабачки насінням у відкритий грунт

11

Кабачки – це теплолюбна культура, тому садити її у відкритий грунт можна тільки тоді, коли минув ризик зворотних весняних заморозків. Температура нижче -2 ° C може легко погубити сходи.Посадку насіння кабачків у відкритий грунт можна проводити після того, як перші 10 сантиметрів поверхні грунту прогріються до + 12-14 ° C, а нічна температура повітря буде стабільно триматися вище 8 градусів тепла.

Як і коли правильно садити кабачки насінням у відкритий грунт

Вибір місця

Місце для вирощування кабачків в городі має бути обов’язково сонячним. Але дуже важливо, щоб в полудень (тобто в самий жаркий час доби) рослини були притінені від прямих сонячних променів, наприклад, їх може захищати тінь від забору, дерев, споруд.

Також можна виділити і інші рекомендації по вибору місця:

 • Грядка також повинна бути захищена від вітру, холодних протягів.
 • Важливо уникати кислих грунтів, якщо вони переважають на вашій ділянці, то обов’язково розкисліть землю на грядці.
 • Важливо уникати перезволожених ділянок (наприклад, локацій з високим заляганням грунтових вод).
 • Рекомендується уникати грядок, куди недавно вносилися добрива з хлором (культура погано реагує на хлор).

Не рекомендується садити кабачки поруч з іншими представниками сімейства Гарбузові (огірки, гарбузи, дині, кавуни, патисони).

Вибираючи грядку для посадки і вирощування кабачків, необхідно обов’язково звертати увагу на сівозміну і вибирати ділянку з правильними попередниками:

Добрими попередниками для кабачків на грядці є картопля, капуста, буряк, морква, цибуля, зелень, бобові.

Поганими попередниками для кабачків є всі гарбузові (дині, кавуни, огірки, гарбузи, самі кабачки). Садити культуру на такому місці, де росли її родичі, можна не менше, ніж через 4 роки.

Читайте по темі:  Все про фітофтороз картоплі, профілактику і лікування

Як і коли правильно садити кабачки насінням у відкритий грунт

Як підготувати грядку до посіву кабачка

Підготовка ділянки та грядки – стандартна процедура для будь-якої культури. Зайнятися цим питанням краще ще з осені, або навесні за кілька тижнів (в ідеалі за 4 тижні, або хоча б за 2-3).

Підготувати грядку до посадки кабачків можна наступним чином:

 • Перекопайте ділянку на багнет лопати (тобто на глибину близько 30-35 см).
 • Під перекопування внесіть мінеральні добрива: на 1 квадратний метр вноситься 20 г сульфату калію, 30 г суперфосфату, 15 г аміачної селітри.

Суперфосфат і сульфат калію бажано внести восени, але допускається і весняне внесення. А ось аміачну селітру (і будь-яке інше азотне добриво) вносити потрібно тільки навесні!

Так як кабачки люблять органіку, то корисно додати під перекопування органічні добрива: компост, перегній (або напівперепрілий гній).
Безпосередньо перед посівом потрібно розпушити поверхню грунту граблями і розрівняти.

За 7-10 днів до посіву кабачків рекомендується накрити грядку агроволокном (спанбондом, лутрасилом) або плівкою. Таке укриття додатково прогріє грядку.

Як підготувати насіння кабачка до посадки

Насіння кабачків, як правило, обробляють переважно перед посадкою на розсаду в домашніх умовах. А ось у відкритий грунт насіння краще сіяти сухим (тобто без підготовки). Справа в тому, що набрякле після замочування або пророщене насіння в разі зворотних нічних заморозків може легко загинути.

Однак для поліпшення схожості можна підготувати насіння кабачків впливом тепла. Наприклад, перед посадкою покладіть паперовий пакетик з посівним матеріалом на сонячне місце на один тиждень, або ж покладіть на одну ніч на батарею. Тепло простимулює механізми росту і розвитку, і таким чином, покращиться схожість.

Якщо ви на 100% впевнені, що заморозки не повернуться, то можна перед посівом більш ефективно обробити насіння, розглянемо основні способи підготовки:

 • Замочування в теплій воді. Залийте посадковий матеріал теплою відстояною водою, залиште на 2-3 години.
 • Для більш швидкого і дружного проростання насіння ефективно замочіть в стимуляторі росту (наприклад циркон), обробка проводиться за інструкцією до препарату.
 • Найефективнішою обробкою вважається пророщування насіння кабачка. Завдяки такій підготовці, можна відразу виявити нежиттєздатне насіння (воно просто не проросте), а також значно прискорити появи сходів у відкритому грунті. Просто накрийте їх в двох сторін тканиною, зволожите водою, покладіть в пакет і залиште в теплому місці з температурою близько +24-26°C. кожен день перевіряйте насіння, і коли воно проросте, відразу посадіть в землю.
Читайте по темі:  Сорт томатів Ніагара — водоспад з помідорів

Вода для замочування або пророщування повинна бути обов’язково відстояна! Кабачок не переносить хлор.

Схема посадки насіння

Перше з чого потрібно почати, це підготувати грядку, дочекатися термінів, обробити насіння (за бажанням) і приступити до процедури. Дуже важливо дотримуватися схеми посадки, при занадто близькому розташуванні один до одного рослини будуть заважати одна одній, відчувати нестачу поживних речовин.

Як і коли правильно садити кабачки насінням у відкритий грунт

Покрокова інструкція:

 • Зробіть лунки на відстані 70 сантиметрів одна від одної, глибина лунок — 3-4 см.
 • Посадіть насіння на глибину 3-4 сантиметри. Якщо насіння сухе (тобто не піддавалося обробці), то покладіть його на реберце. Якщо ви проростили насіння, то пророщеним денцем (паростків) вниз, при цьому потрібно поводитися з ними дуже акуратно, щоб не пошкодити його.
 • Якщо ви садите не пророщене насіння, то в одну лунку можна опустити 2-3 насінини. Якщо якісь насіння не проросте, в одній лунці у вас точно буде хоча б одна рослина. При проростанні декількох насінин, потрібно буде потім видалити сходи, залишивши одну найсильнішу, добре розвинену рослину.
 • Засипте лунки землею і зробіть рясний полив.
 • Після висадки насіння потрібно розкласти навколо лунок сухе сіно і суху траву (при цьому мульча не повинна покривати місце навколо лунок). Така мульча буде зберігати вологу в грунті і буде перешкоджати проростання бур’янів.
 • Накрийте грядку плівкою або покривним матеріалом до проростання сходів, потім обов’язково відразу зніміть її. Якщо ви підозрюєте, що можливі поворотні заморозки, то рекомендується на дугах зробити невеликий парник з поліетиленової плівки або хоча б накрити кожну лунку обрізаними пляшками або пластиковими стаканчиками.

Кабачки слід висаджувати на відстані 80 см один від одного методом перевалки.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя