Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

104

Як поливати огірки? Відповідь хвилює багатьох садівників і городників, оскільки полив даних овочів є ключовим моментом грамотного вирощування. Ці примхливі рослини готові дати відмінний урожай тільки за умови належного догляду. Коли потрібно їх поливати, якою водою це можна робити, як саме і які норми поливу – читайте у нас.

Коли поливати

Огіркам потрібно створити вологий мікроклімат повітря і грунту, щоб вони отримали можливість повноцінно розвиватися. Не забувайте, що даний вид овочів на цілих 95% складаються з води.

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою
Визначитися, коли треба проводити черговий полив огірків, реально по ряду ознак. Грунт біля основи стебла повинен бути сухим, а в нижньому шарі – добре зволоженим. Так можна не допустити гниття коренів і розвитку хвороб.

Краще запланувати полив огірків на ранній ранок або вечір. Якщо ви поливаєте культури вранці, слід подивитися, чи висохла вода на поверхні листків до того часу, як почне пекти сонце. Якщо ні, то рослина може отримати опік. Увечері посадки поливають так, щоб рідина встигла всмоктатися до настання холоду. Інакше коріння можуть почати гнити. В особливо спекотні дні полив огірків можна проводити і вранці, і ввечері. Робити це треба за принципом дощування.

Під час дощів полив краще припинити. Оскільки ми маємо справу з тропічною рослиною, у якої коренева система розташовується максимально близько до поверхні землі, огірки не переносять перезволоження. На відміну від вирощуваних на грядці, тепличні огірки в спеку люблять рясний полив водою, тому при догляді їх рекомендують поливати частіше. Під час початку цвітіння полив припиняють на кілька тижнів.

Як часто поливати огірки? Зазвичай це роблять 6 – 7 разів на тиждень.

Читайте по темі:  Правила обрізки малини для початківців

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Чим поливати

Догляд за рослинами передбачає їх полив водою певної температури. Щоб не допустити виникнення хвороб, неприпустимо користуватися холодною водою, температура якої становить менше 12 градусів. При холодному поливі замість гарного врожаю можна отримати масу проблем.

Оптимальна температура, яку люблять овочі – від 20 до 25 градусів тепла. Деякі джерела радять поливати посадки теплою водою, температура якої становить 23-25 градусів. При наявності прохолодної погоди без опадів, овочі люблять поливання гарячою водою, температура якої становить близько 55 градусів. Правильний догляд в цьому випадку передбачає полив безпосередньо під кущ. Не можна допускати, щоб рідина виливалася зверху на листя.

Для поливу овочів в теплиці отримати нехолодну рідину можна, відстоявши її в спеціальній бочці. Таку ємність заповнюють і поміщають на сонячне місце ділянки. Вдень воно добре прогріється, і ви отримаєте відмінну рідину для поливу.

При поливі улюблених овочів не холодною, а теплою рідиною ви гарантовано отримаєте хороший урожай не гірких огірків.

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Крім поливу простою водичкою, огірки добре реагують на обприскування марганцівкою, яку ще називають перманганатом калію. До складу цього простого і доступного кожному засобу входить марганець, який незамінний для нормального розвитку овочевих культур. Підгодівлю марганцівкою при комплексному догляді потрібно проводити навесні, коли розсада вже поміщена на постійне «місце проживання». Ще практикується спільна підживлення перманганату калію з борною кислотою. Такі маніпуляції дозволять захистити рослини від різних хвороб.

Як правильно поливати

Чим поливати ми вже з’ясували, тепер виникає важливе питання – як правильно поливати огірки. Щоб зробити все безпечно для культури, потрібно проводити полив лійкою через розпилювач. Так завжди вдасться уникнути оголення кореневої системи і ущільнення верхнього шару грунту. Якщо зробити це не вийшло, слід провести підгортання куща, засипавши основу аж до сім’ядольних листів. Якщо ви не маєте розпилювача, треба контролювати, щоб вода не потрапила під самий корінь. Припустимо ще поливати спеціальні борозенки між грядками, які після цього обов’язково мульчують.

Читайте по темі:  П'ять кращих сортів огірків для вирощування в 2019 році

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Полив рослин при нормальному догляді проводять регулярно і рясно, виключно теплою рідиною. Якщо листя починають в’янути, слід негайно приступити до чергового поливу. Не можна поливати огірки сильним струменем, оскільки вода вимиє землю навколо коренів. На грядці краще поливати овочі з лійки прямо в лунки.

Відмінно зарекомендувала себе у відкритому грунті система крапельного зрошення. Її навіть можна змайструвати своїми руками. Проводиться вона за допомогою дволітрових пластикових пляшок. У них розпеченим цвяхом роблять отвори, потім закопують в землю горлом донизу. Контролюйте, щоб у пляшках завжди була рідина.

Правила поливу огірків в теплиці при правильному догляді теж прості. Землю треба підтримувати вспушенною, щоб коренева система отримувала досить кисню і не виступала назовні. Кілька разів за сезон проводять підсипання нових шарів грунту. Якщо земля сильно просіла, можна тільки розпушити грунт граблями або вилами. Тільки робити це треба акуратно, щоб не пошкодити коріння.

Не можна перезволожувати грунт для огірків, вирощуваних в теплиці. Неприпустимий і нерівномірний полив. Якщо з якихось причин вам не вдалося провести пару поливів, то на третій візьміть менше звичайної норми рідини.

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Практика багатьох городників показує, що потрібно підсушити грунт на початку періоду плодоношення. Так станеться обмеження росту листя, і культура всі сили спрямує на розвиток бутонів, а потім плодів. До звичного графіку поливу повертаються в той час, коли на рослинах видно велику кількість квіток. В результаті ви отримаєте хрусткі і соковиті огірочки.

Як і при вирощуванні у відкритому грунті, у теплиці використовується система крапельного поливу. Це імітація природних опадів. Зрошення вимагають листя, стебла та плоди. Коли проводять полив, використовують лійки, розпилювачі, шланги. Купити систему зрошення реально в магазині або зробити самостійно. Для цього у шлангу робиться ряд дірочок, каністра з краном наповнюється рідиною. До каністри приєднується шланг, який простягається через всі грядки.

Читайте по темі:  Як правильно садити тюльпани – навесні або восени і глибоко чи ні?

Норми поливу

Для стимуляції зав’язей до періоду цвітіння поливають огірки в кількості 3-4 літра рідини на квадратний метр. Робити такі маніпуляції потрібно кожні 5-7 днів. У важливий період цвітіння і плодоношення частота поливів при належному догляді становить 6-12 літрів на 1 м2 кожні 2-3 дні.

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Поливати культури на присадибній ділянці потрібно у міру підсихання верхнього шару землі. Тобто кожні 5 днів по 8-9 літрів на квадратний метр.

Після того, як на ваших кущиках з’являться квіти, частота поливу становить 1 раз на тиждень. В момент формування зав’язей і плодоносіння огірки вимагають поливу кожні кілька днів в кількості 25 літрів рідини на 1 м2.

Скільки рідини необхідно огіркам у спеку? У міжряддях радять поміщати ємності з водою або освіжати поверхню листя за допомогою лійки. Якщо будуть дощі, поливати овочі в цей час не потрібно.

При вирощуванні овочів у парнику кількість рідини для молодих огірків становить 4-5 літрів на 1 м2 площі з урахуванням висихання грунту. У момент цвітіння зволожувати землю слід через кожні кілька днів. Далі полив проводять через день, використовуючи по 9-12 літрів на квадратний метр. Якщо на вулиці стоять спекотні дні, рекомендовано проводити додаткове вечірнє дощування. Норма рідини при ньому зменшується в 2-3 рази.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...