Підготовка ягідника до зими: обрізка смородини восени

71

Подготовка ягодника к зиме: обрезка смородины осенью

Смородина відмінно переносить навіть сильні морози і дуже невибаглива у догляді. Наприкінці осені її слід обрізати і бажано все ж укрити на зиму.

Як обрізати смородину і підготувати кущ до зими

Незважаючи на те, що смородина є дуже морозостійкої культурою, перед зимою вона потребує догляду. Сюди входить осіння обрізка смородини і укриття гілок.

Коли обрізають смородину восени

Осінню обрізку смородини слід здійснювати після того, як опаде листя з куща. Робити це можна і в листопаді. Головне – встигнути обрізати пагони до серйозних морозів, інакше вони можуть не зажити.

В ході осінньої обрізки смородини видаляють сухі та поламані гілки, хворі пагони, мимобіжні, зростаючі в центр.

Слід зрізати гілки, яким більше п’яти років, а також прикореневі пагони, залишивши кілька штук найсильніших.

Обрізати кущі смородини треба кожен рік. Для обрізки потрібні гострі і, бажано, попередньо оброблені інструменти – сікатор, садовий ніж і ножівку для особливо товстих і міцних пагонів.

Подготовка ягодника к зиме: обрезка смородины осенью

Підготовка смородини до зими: 3 важливі правила

Після обрізки можна приступати до підготовки грунту до зими. Сюди входить:

  1. Перекопування. Потрібна тільки в тому випадку, якщо грунт під кущами дуже щільна або якщо ви збираєтесь вносити в неї поживні речовини. Наприкінці осені під кущі смородини разом з перекопуванням можна вносити органіку і склади з калієм і фосфором.
  2. Розпушування. Проводиться дуже обережно, щоб не пошкодити кореневу систему рослини. Під самим кущем рихлити грунт потрібно на глибину не більше 8 см, а за межами крони – 15 див.
  3. Мульчування. Необхідно для підтримки вологості ґрунту, захисту кореневої системи морозів. Смородинові кущі слід мульчувати товстим шаром свіжої органіки.
Читайте по темі:  Чим мульчувати: практичні і дешеві способи мульчування грядок

Якщо за прогнозами зима очікується дуже холодна, то гілки смородини можна додатково утеплити. Для цього існує декілька способів.

Можна пригнути їх до землі, використовуючи вантаж, і прикопати, а можна обернути пагони утеплювачем, наприклад, агроволокном.

Пам’ятайте, що у другому випадку необхідно закутати окремо кожну гілку, а матеріал обов’язково повинен бути повітропроникним, інакше пагони задихнуться.

Додаткове утеплення дозволяє кущах смородини легко пережити температуру до -40 градусів.

В наших краях таких морозів майже не буває, так що й утеплення можна розглядати в якості екстреної і дуже рідкісною заходи.

Якісна підготовка кущів смородини до зими дозволить вам у наступному сезоні отримати хороший врожай, а також захистити культуру від хвороб і шкідників.

Детальніше про підготовку смородини до зими – дивіться в цьому відео.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя