Підготовка ягідника до зими: обрізка смородини восени

35

Подготовка ягодника к зиме: обрезка смородины осенью

Смородина відмінно переносить навіть сильні морози і дуже невибаглива у догляді. Наприкінці осені її слід обрізати і бажано все ж укрити на зиму.

Як обрізати смородину і підготувати кущ до зими

Незважаючи на те, що смородина є дуже морозостійкої культурою, перед зимою вона потребує догляду. Сюди входить осіння обрізка смородини і укриття гілок.

Коли обрізають смородину восени

Осінню обрізку смородини слід здійснювати після того, як опаде листя з куща. Робити це можна і в листопаді. Головне – встигнути обрізати пагони до серйозних морозів, інакше вони можуть не зажити.

В ході осінньої обрізки смородини видаляють сухі та поламані гілки, хворі пагони, мимобіжні, зростаючі в центр.

Слід зрізати гілки, яким більше п’яти років, а також прикореневі пагони, залишивши кілька штук найсильніших.

Обрізати кущі смородини треба кожен рік. Для обрізки потрібні гострі і, бажано, попередньо оброблені інструменти – сікатор, садовий ніж і ножівку для особливо товстих і міцних пагонів.

Подготовка ягодника к зиме: обрезка смородины осенью

Підготовка смородини до зими: 3 важливі правила

Після обрізки можна приступати до підготовки грунту до зими. Сюди входить:

  1. Перекопування. Потрібна тільки в тому випадку, якщо грунт під кущами дуже щільна або якщо ви збираєтесь вносити в неї поживні речовини. Наприкінці осені під кущі смородини разом з перекопуванням можна вносити органіку і склади з калієм і фосфором.
  2. Розпушування. Проводиться дуже обережно, щоб не пошкодити кореневу систему рослини. Під самим кущем рихлити грунт потрібно на глибину не більше 8 см, а за межами крони – 15 див.
  3. Мульчування. Необхідно для підтримки вологості ґрунту, захисту кореневої системи морозів. Смородинові кущі слід мульчувати товстим шаром свіжої органіки.
Читайте по темі:  Як посадити та виростити гарний врожай петрушки

Якщо за прогнозами зима очікується дуже холодна, то гілки смородини можна додатково утеплити. Для цього існує декілька способів.

Можна пригнути їх до землі, використовуючи вантаж, і прикопати, а можна обернути пагони утеплювачем, наприклад, агроволокном.

Пам’ятайте, що у другому випадку необхідно закутати окремо кожну гілку, а матеріал обов’язково повинен бути повітропроникним, інакше пагони задихнуться.

Додаткове утеплення дозволяє кущах смородини легко пережити температуру до -40 градусів.

В наших краях таких морозів майже не буває, так що й утеплення можна розглядати в якості екстреної і дуже рідкісною заходи.

Якісна підготовка кущів смородини до зими дозволить вам у наступному сезоні отримати хороший врожай, а також захистити культуру від хвороб і шкідників.

Детальніше про підготовку смородини до зими – дивіться в цьому відео.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Загрузка...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя