Перець Геракл: великоплідний пізньостиглий сорт, опис, вирощування

26

Перець Геракл — представник тієї групи сортів солодкого перцю, які завжди бажані на ділянці. Правда, він не скрізь здатний рости без укриття, але в теплицях дає хороші врожаї дуже смачних і великих плодів.

Опис перцю Геракл

Сорт дуже хороший по більшості характеристик, але він пізньостиглий. Садити його в теплицях не дуже вигідно: цей перець росте не дуже високими кущами і багато дорогого простору в теплиці пропадає даремно. Тому Геракла краще вирощувати в теплому клімати, а Україна підходить для нього чудово.

Перець Геракл: великоплідний пізньостиглий сорт, опис, вирощування

Перець Геракл росте відносно невисоким, ледь досягаючи позначки 70 см. кущ напіврозкидистий, досить компактний. Але оскільки плоди у нього великі і важкі, найчастіше кущі підв’язують до опори. Листя звичайної величини, темно-зелені, злегка зморшкуваті.

Перець Геракл: великоплідний пізньостиглий сорт, опис, вирощуванняГеракл належить до тих сортів, плоди яких знаходяться на кущах у висячому положенні

Плоди кубовидні, блискучі. Розташовуються на кущах в пониклому положенні, тобто їх верхівки дивляться на землю. Коли перчики вже досягають технічної стиглості, тобто придатні до вживання, вони все ще темно-зелені, в біологічній стиглості набувають червоне забарвлення. У довжину перчики виростають до 12 см (очевидно, оскільки вони кубовидні, майже такі ж і в ширину). Маса плоду становить 150-160 г, а окремі, перші, екземпляри здатні дорости до 300 г, тобто сорт слід вважати великоплідним. Його відносять і до товстостінних, хоча за цим показником він зовсім не рекордсмен: стінки мають товщину близько 7 мм.

Характеристика сорту

Перець Геракл дозріває пізно, перші плоди можна спробувати лише майже через чотири місяці після перших сходів, та й то ще зеленими. Ще майже місяць йде на почервоніння перчиків, тому їх найчастіше знімають ще недостиглими. Доспівають вони при зберіганні нормально, але якщо потрібне насіння для посіву, один кущ треба залишити для цієї мети: повноцінні насіння бувають тільки з тих плодів, що дозріли на грядці. Плоди солодкі, їх смак оцінюється на «відмінно». Аромат сильний, традиційний для більшості сортів болгарського перцю, м’якоть соковита. Сорт має універсальне призначення: від вживання в свіжому вигляді до всіляких заготовок.

Читайте по темі:  Як посадити та виростити гарний врожай петрушки

Перець Геракл: великоплідний пізньостиглий сорт, опис, вирощуванняПлоди великі, майже правильної форми, в дозрілому стані дуже красиві

Врожайність сорту не можна визнати високою: навіть в захищеному грунті вона не досягає трьох кілограмів з квадратного метра. Перці нормально переносять транспортування і довго зберігаються. Перець Геракл не примхливий в сенсі погоди: невеликі раптові похолодання, затяжні дощі або посуха йому не страшні. Володіє підвищеною стійкістю до хвороб, в тому числі вірусної природи.

У числі основних достоїнств сорту значаться:

  • великоплідність;
  • універсальність застосування;
  • хороша транспортабельність;
  • лежкість врожаю;
  • чудовий смак;
  • підвищена стійкість до хвороб;
  • стійкість до погодних аномалій.

У числі відзначених недоліків — не дуже хороша врожайність і підвищена вимогливість до вмісту поживних речовин у ґрунті. Втім, майже всі перці вимагають багато живлення, а ось врожайності від сорти крупноплідного можна було б очікувати більш високою: наприклад, відомий сорт Агаповский видає майже в 4 рази більше плодів. Правда, їх смак оцінюється трохи нижче.

При розгляді характеристик перцю Геракл не можна не зупинитися на одному важливому моменті. Справа в тому, що з чиєїсь легкої руки в літературі перець Геракл часто називають Геркулесом, багато авторів пишуть про те, що це один і той же сорт і сильно заплутують читачів. Проте це абсолютно різні сорти, хоча і з’явилися приблизно в один час. Перець Геркулес — французький гібрид, і його характеристики абсолютно інші. Дозріває він набагато раніше, набагато більш урожайний і т. д. Хіба що плоди за формою досить схожі на плоди Геракла, але знаходяться в піднятому положенні.

Перець Геракл: великоплідний пізньостиглий сорт, опис, вирощуванняПерець Геркулес зовні схожий на Геракл, але це зовсім інший сорт

Повертаючись до перцю Геракл, варто згадати і про те, що він пізньостиглий, а таких сортів зовсім небагато. Більшість з них — гібриди, створені за останні роки. Вони, як правило, проявляють більш високу врожайність, ніж Геракл, їх великі плоди характеризуються відмінним смаком, районовані повсюдно. Можна вважати, що позиції перцю Геракл в найближчому майбутньому можуть похитнутися.

Читайте по темі:  Характеристика та вирощування томата Бичаче серце

Особливості вирощування

Перець Геракл росте компактними кущами, що досить зручно, але для теплиці економічно неефективно. Тому, якщо є можливість, його намагаються вирощувати у відкритому грунті. В не самих теплих регіонах ставлять тимчасові укриття, щоб спробувати висадити розсаду раніше: адже цей сорт має дуже тривалий вегетаційний період. Звичайно, і посів насіння на розсаду намагаються провести в можливо більш ранні терміни. Зазвичай це кінець лютого, а при наявності хорошої теплиці — і початок місяця.

Оскільки будь-яка пересадка для перцю болюча, щоб заощадити час, Геракл відразу висівають в окремі стаканчики, а краще — в торф’яні горщики середнього розміру. Догляд за розсадою звичайний, але в лютому необхідна і додаткова підсвітка. Загартовування розсади починають мінімум за 10 днів до висадки в грядку.

Перець Геракл: великоплідний пізньостиглий сорт, опис, вирощуванняВирощувати розсаду слід в не самих маленьких горщиках

Схема висадки — традиційна для середньорослих сортів: 35-40 см між кущами і 60-70 см між рядами. Розсаду слід висаджувати майже без заглиблення, можна лише замульчувати грядку тонким шаром сипучого матеріалу (гній, тирса, торф’яна крихта). Якщо літня погода затримується, все одно треба висадити перці, штучно прогрівши землю і спорудивши навіси з плівки: переростати розсаді не можна.

Режими поливу і підгодівлі — звичайні. Поливають перець тільки підігрітою на сонці водою. До початку масового цвітіння роблять це щотижня, потім — два рази на тиждень, але без заболочення ґрунту. Підгодовують Геракл через кожні 2-3 тижні, чергуючи настій коров’яку і деревної золи, іноді можна заміняти їх і мінеральними добривами: до середини літа повними, потім — з мінімумом азоту.

Гіллястість куща вітається: Геракл дає плоди на різних типах пагонів. Тому видаляють тільки ті фрагменти, що виростають нижче основної розвилки. Квіткові бутони, що з’являються в серпні, видаляють. У міру появи і зростання зав’язей пагони підв’язують до кілків, які, щоб не пошкодити коріння, вбивають заздалегідь. В основному урожай збирають в технічній стиглості, інакше дочекатися дозрівання неабиякої частини врожаю не вийде.

Читайте по темі:  Літо на дачі: найважливіші садові та городні роботи липня

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя