Високоврожайні і найбільш смачні сорти самозапильних огірків

47

Высокоурожайные и наиболее вкусные самоопыляемые сорта огурцов

В Теннессі місцеві фермери виростили найбільший на сьогоднішній день урожай зелених – 56 кг з одного куща, а голландські фермери зуміли отримати стиглі овочі вже за 35 днів. Чого можна досягти у себе в теплиці, вирощуючи самозапильних сорти огірків вітчизняної та іноземної селекції?

Найбільш урожайні сорти

Для багатьох фермерів основним показником якості сорту є кількість зібраних овочів з одного гектара (сотки), а не їх смакові якості, скоростиглість. Нижчеописані варіанти російської селекції дозволяють збирати до 35 кг з одного метра квадратного і є найбільш урожайними у помірній кліматичній зоні. Розглянемо найбільш яскравих представників цієї групи.

  1. Огірок Тумі. При належному догляді з одного куща дає до 10-12 кілограм, на деяких селекційних ділянках вдавалося збирати до 39 кг з одного метра квадратного. Невибагливий до вологи, не піддається бурої плямистості, борошнистої роси, антракозу, іншим, відомим захворювань. При підв’язці на шпалеру утворює солідну «крону», яка розростається на 2-3 кв. м., має непогані смакові якості. Легко переносить різкі перепади температур, добре транспортується, має підвищену лежкість. Може вирощуватися у відкритому грунті, за умови створення гарного дренажу в грунті, посадки в пухкий грунт. Середньопізній, технічна стиглість плодів настає через 45-53 дня. Середня довжина плодів – 9,5 см, має тонку шкірку.
  2. Огірок Сігурд. Відмінно підходить для посадки у відкритому грунті, в тепличних умовах. Його садять пізньою весною або влітку. Міцна коренева система забезпечує стійкість до білої, сірої гнилі, борошнистої роси, баштанної попелиці, іншим захворюванням. Належний догляд, рясне добриво підвищують врожайність до 15 кілограмів з куща. Дана різновид овоча дасть ще кращий результат, якщо садити кущі на відстані півтора метрів. Рослина швидко виснажує грунт, тому вимагає великої кількості добрив. Крім кореневих потрібно внести листяні удобряющие суміші. Плоди цього гібрида характеризуються темно-зеленим кольором шкірки, наявністю яскраво виражених горбків, великою щільністю. Розмір плоду варіюється від 9 до 13 сантиметрів.
  3. Огірок Кураж. По праву можна назвати кращим варіантом голландської селекції, виведений у 1980 році, але вже через 7 років став «бестселером» на ринках, активно акліматизувався на нашій території. Зараз Кураж вважається російським гібридом, який впевнено займає позицію одного з найбільш високоврожайних зелених – з одного куща можна зібрати до 25 кг овочів, з одного метра квадратного до 45 кг. Такі показники, звичайно, доступні лише за умови ідеального догляду, але навіть в руках простого дачника такий гібрид наповнить підвал смачною консервацією, а стіл – свіжими овочами. Кураж устойчив до фузаріозного в’янення, антракозу листя, яким дуже часто хворіють навіть кращі сорти огірків для теплиці.
Читайте по темі:  Підгодівля саду восени: чим і як удобрювати плодові дерева на зиму

Незважаючи на солідну потенційну врожайність вищеописаних сортів, вони можуть давати дуже слабкі врожаї, якщо не забезпечити рослини великою кількістю вологи, органічних добрив. Якщо ви збираєтеся серйозно займатися даним бізнесом, потрібно заздалегідь внести компост, коров’як, так як кущі виснажують ґрунт за кілька місяців. Основним індикатором «слабкості» є злегка пожовкле листя – в цей момент пора починати вносити азотовмісні добрива.

Самі скоростиглі сорти і гібриди

Багато зимові сорти огірків мають великий термін дозрівання (до 70 днів), який не задовольнить вимогам багатьох садівників, які бажають отримати все і відразу. Відомо, що взимку ціна на овочі набагато вище і рентабельність овочівництва істотно зростає. Чим раніше ви зберете врожай, тим дорожче його можна буде продати ще за кілька місяців до початку сезону. Якщо ви шукайте скоростиглі огірки для теплиць, сорту в списку нижче будуть найбільш оптимальним варіантом.

  1. Кибрия огірок. Група ранніх, технічна стиглість настає через 45 днів, за рахунок чого є вибором №1 для багатьох дачників, які займаються вирощуванням овочів у теплицях. Генеративна сила куща дуже висока, формує велику кількість плодів (до 25 штук), за масою 90-100 г. Крім того, що він є ультраранніх, він має високу врожайність. Даний гібрид приносить до 12 кг з одного квадратного метра – відмінний результат для вітчизняної селекції. Стійкість до антракозу, фузаріозу висока, максимально адаптований для вирощування в закритому грунті. Смакові якості відмінні, має характерний хрускіт при раскусывании, м’якоть солодка, дуже щільна.
  2. Огірок Меренга. Ультраскоростиглий гібрид, який відмінно переносить низькі температури (насіння проростає при +10 градусах) і вже через 50 днів настає технічна стиглість. Вага одного плоду в середньому близько 150 грам, досить великі. Деякі екземпляри виростають до 300 і більше грам, але це рідкість, так як при правильному догляді і своєчасному збиранні врожаю всі молодики мають товарний вигляд. Стійкість до гнилей висока, але часто на листках утворюються різного роду грибки, в тому аркуші і бура плямистість. Рекомендується обробляти мідьвмісними препаратами при вирощуванні культури в закритому грунті. Кущі високорослі, сильно заплітаються, рекомендується вирощувати їх на шпалері, щоб як можна краще було організувати кущі у правильну форму.
  3. Огірок Амур. Ультраскоростиглий гібрид з терміном дозрівання всього в 42 дні. Перші зелені зав’язуються через 35 днів після сходів, саме ця особливість приваблює багатьох дачників і фермерів, які захотіли вирощувати в теплиці овочі і розраховують на ранній урожай для отримання більшого прибутку. Середня маса одного плоду – 80 грам, на одному кущі утворюється до 35 штук, а з одного метра квадратного можна збирати в середньому 12-14 кілограмів. Що стосується стійкості до захворювань – вона висока, в першу чергу до антракозу і вертицильозного в’янення.

Ультраскоростиглі види не мають більшу врожайність і навіть при ідеальному відхід на селекційних ділянках вони не дають більше 15 кг з одного метра квадратного. Смакові якості залишають бажати кращого, оскільки швидке дозрівання плодів не дає накопичитися цукрів та інших речовин, які можуть вплинути на смак плодів. Єдина перевага такого швидкого терміну визрівання (щодо смакових якостей) – хрусткая шкірка і м’якоть, за що вони цінуються кожним споживачем.

Сорти селекції з кращими смаковими якостями

Для тих, кому кількість зібраних овочів, а також їх термін визрівання не мають ніякого значення, такі варіанти будуть найбільш підходящими. Вони володіють найкращими смаковими якостями, є самими солодкими, хрусткими. Підходять для салатів, загортання в банки, приготування овочевих страв і просто для реалізації оптом. Вони мають відмінний товарний вигляд. Вашій увазі пропонуються огірки з кращими смаковими якостями і самим великим вмістом вітамінів.

  1. Огірок Гуннар. Відмінний варіант голландської селекції, гібрид, смакові якості якого завоювали повагу багатьох фермерів і городників. Незважаючи на те, що його врожайність не занадто висока (всього 14 кг/1 кв. м.), вміст цукрів (5.3%) і величезна кількість аскорбінової кислоти роблять його не тільки смачним, але і корисним для організму. Середня довжина зелененьких – 13 сантиметрів, причому співвідношення довжини і діаметра становить 3.5:1. Тобто він має чудовий товарний вигляд. Лежкість і транспортабельність висока, тому він став одним з самих ходових сортів на експорт. Технічна стиглість настає на 60 день після отримання сходів (середньопізній). Акліматизований в помірній смузі, останні 4 роки успішно вирощується на Краснодарському селекційному ділянці.
  2. Огірок Клавдія. Представник високоврожайних і, при цьому, найбільш смачних огірків. Він може давати до 37 кг солодких овочів з одного квадратного метра, причому всі вони важать не більше 85 грам. Якщо збирати їх своєчасно, вони дуже пружні, а м’якоть їх сухувата і хрустка. Стійкість до захворювань хороша, потрібно всього 1 обробка фунгіцидами протягом вегетації рослини і її вистачить до технічного дозрівання плодів.
  3. Темп огірок. Солодкий, скоростиглий європейський гібрид, який ось уже 11 років займає лідируючі позиції. Його садять не лише дачники, але і фермери, які займаються реалізацією овочів, експортують їх на великі відстані. Лежкість, транспортабельність гібрида дуже хороші, оскільки м’якоть надзвичайно щільна, сухувата. При раскусывании ніколи не буває гіркоти, навіть в шкірці, відчувається солодкий смак, стук. На кущі утворюються пучки плодоношення на 3-4 овоча, кожен з яких 65-70 грамів. Великих плодів не буває, максимальна вага – 85-90 грам, після чого вони жовтіють, втрачають свою пружність.
Читайте по темі:  Сорт томатів Ніагара — водоспад з помідорів

Дані сорти є ідеальним варіантом для кожного, хто вирощує овочі «для себе», хоче отримати непоганий урожай неймовірно смачних зелених. Термін дозрівання великий, тому потрібно рання висадка, опалення для отримання плодів вже до початку сезону. В іншому випадку визрівання відбувається вже в кінці весни.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...