Осіння обрізка агрусу: 3 простих правила для початківців садівників

1571

Осенняя обрезка крыжовника: 3 простых правила для начинающих садоводов

Обрізати агрус набагато краще восени, ніж навесні. В процесі осінньої обрізці видаляють старі і хворі пагони. Пара слів про те, як правильно проводити обрізку агрусу восени.

Як правильно обрізати агрус восени?

Обрізка агрусу восени є обов’язковою для нормального росту і вегетації куща. Існують деякі нюанси, які слід враховувати при обрізанні.

Якщо їх виконувати, то кущі будуть радувати вас хорошим урожаєм, а також будуть успішно чинити опір хворобам і шкідникам.

Коли і як обрізати аґрус

В той час, як більшість садових чагарників краще обрізати навесні, з аґрусом це зробити досить проблематично.

Справа в тому, що він виходить із зимової сплячки дуже рано, коли земля ще не очистилася від снігу. Отримати доступ до кущів в таких умовах складно, а до того часу, коли сніг повністю розтане, на них вже набубнявіють бруньки, і обрізати пагони буде шкідливо.

Досвідчені садівники рекомендують осінню обрізку аґрусу. Її треба проводити до перших заморозків, щоб обрізані ділянки висохли і нормально пережили зиму.

При цьому не можна укорочувати здорові пагони, а слід зайнятися хворими і старими гілками. І навіть якщо кущ дуже старий, за один раз слід обрізати не більше двох третин від усіх пагонів.

Осенняя обрезка крыжовника: 3 простых правила для начинающих садоводов

3 етапи правильної обрізки агрусу восени

Осіння обрізка агрусу включає в себе наступні етапи:

  • В першу чергу видаляються старі гілки біля самої основи куща, а після – нульова прикоренева поросль. Останній момент дуже важливий, так як маленькі паростки забирають у куща поживні речовини. Також можна обрізати всі пагони, які ростуть далеко від основного куща.
  • Бічні пагони слід обрізати на чверть довжини. При цьому зріз слід робити на сантиметр вище бічної нирки, тоді навесні втеча почне рости в ту сторону, в яку вона спрямована.
  • Обрізаються зелені верхівки гілок і тонкі гілки. Останні – до першої великої нирки.
    Після обрізки не повинно залишитися пересічних гілок, всі вони повинні рости паралельно один одному. Місця зрізів на великих пагонах необхідно обробити садовим варом, а всього таких пагонів на кущ повинно залишитися не більше п’яти.
Читайте по темі:  Компост в мішках: як приготувати правильно і швидко

Омолоджуюча обрізка для аґрусу – це вилучення не більше 70% пагонів. Якщо подібно іншим кущах обрізати всі гілки під корінь з метою підвищення врожайності, то кущ не переживе зиму.

Після обрізки кущ необхідно підгодувати, так він краще перенесе морози. В якості підгодівлі використовують мінеральні добрива та близько 15 кг перегною або компосту на кожен кущ.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Завантаження...