Осіння обрізка агрусу: 3 простих правила для початківців садівників

9

Осенняя обрезка крыжовника: 3 простых правила для начинающих садоводов

Обрізати агрус набагато краще восени, ніж навесні. В процесі осінньої обрізці видаляють старі і хворі пагони. Пара слів про те, як правильно проводити обрізку агрусу восени.

Як правильно обрізати агрус восени?

Обрізка агрусу восени є обов’язковою для нормального росту і вегетації куща. Існують деякі нюанси, які слід враховувати при обрізанні.

Якщо їх виконувати, то кущі будуть радувати вас хорошим урожаєм, а також будуть успішно чинити опір хворобам і шкідникам.

Коли і як обрізати аґрус

В той час, як більшість садових чагарників краще обрізати навесні, з аґрусом це зробити досить проблематично.

Справа в тому, що він виходить із зимової сплячки дуже рано, коли земля ще не очистилася від снігу. Отримати доступ до кущів в таких умовах складно, а до того часу, коли сніг повністю розтане, на них вже набубнявіють бруньки, і обрізати пагони буде шкідливо.

Досвідчені садівники рекомендують осінню обрізку аґрусу. Її треба проводити до перших заморозків, щоб обрізані ділянки висохли і нормально пережили зиму.

При цьому не можна укорочувати здорові пагони, а слід зайнятися хворими і старими гілками. І навіть якщо кущ дуже старий, за один раз слід обрізати не більше двох третин від усіх пагонів.

Осенняя обрезка крыжовника: 3 простых правила для начинающих садоводов

3 етапи правильної обрізки агрусу восени

Осіння обрізка агрусу включає в себе наступні етапи:

  • В першу чергу видаляються старі гілки біля самої основи куща, а після – нульова прикоренева поросль. Останній момент дуже важливий, так як маленькі паростки забирають у куща поживні речовини. Також можна обрізати всі пагони, які ростуть далеко від основного куща.
  • Бічні пагони слід обрізати на чверть довжини. При цьому зріз слід робити на сантиметр вище бічної нирки, тоді навесні втеча почне рости в ту сторону, в яку вона спрямована.
  • Обрізаються зелені верхівки гілок і тонкі гілки. Останні – до першої великої нирки.
    Після обрізки не повинно залишитися пересічних гілок, всі вони повинні рости паралельно один одному. Місця зрізів на великих пагонах необхідно обробити садовим варом, а всього таких пагонів на кущ повинно залишитися не більше п’яти.
Читайте по темі:  Як і коли правильно садити кабачки насінням у відкритий грунт

Омолоджуюча обрізка для аґрусу – це вилучення не більше 70% пагонів. Якщо подібно іншим кущах обрізати всі гілки під корінь з метою підвищення врожайності, то кущ не переживе зиму.

Після обрізки кущ необхідно підгодувати, так він краще перенесе морози. В якості підгодівлі використовують мінеральні добрива та близько 15 кг перегною або компосту на кожен кущ.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Загрузка...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя