Утеплювачі для фасадів будинків: основні різновиди та їх відмінності

37

Утеплювачі для фасадів будинків

Утеплення фасадів здійснюється не тільки для комфортного проживання в будинку, але і для економії теплової енергії. Проводиться воно як в нових будівлях, так і в давно експлуатованих. Його головна перевага перед внутрішнім утепленням в тому, що воно не забирає корисний простір.

Ключові характеристики теплоізолюючих матеріалів:

  • Мінімальне водопоглинання.
  • Низька теплопровідність.
  • Паропроникність.
  • Пористість: реакція на вигин і тиск.
  • Пожежна безпека.

Класифікація утеплювачів

Асортимент досить широкий, щоб задуматися над вибором. Необхідно враховувати матеріал, з якого побудована будівля і технологію укладання, якої слід дотримуватися неухильно. При її порушеннях результат від такого утеплення буде мінімальний. Щоб заощадити на закупівлі матеріалу, можна придбати утеплювач для фасаду і не тільки на сайті інтернет-магазину https://onlinebud.com.ua/catalog/vata.

Розділити всі види утеплювачів для стін можна на:

  1. Неорганічні: різні види мінеральної вати.
  2. Органічні: включають пінопласт, піноплекс, сюди ж відносять ековату.

Утеплювачі на основі мінеральної вати

Недорогий, ефективний, легкий в обробці матеріал з зрозумілою технологією монтажу.

  • Кам’яну або базальтову мінвату випускають у вигляді жорстких плит і це найбільш підходящий варіант для тих випадків, коли утеплення проводиться самостійно.
  • Скляну мінвату поставляють матами, згорнутими в рулон. Цей матеріал небезпечний при монтажі, так як його колючі частинки, потрапляючи на шкіру, викликають її роздратування. Можуть проникнути навіть в легені, тому працювати потрібно в спецодязі, захистивши обличчя маскою, а руки рукавичками.
  • Набагато рідше використовують шлакову мінвату, що виготовляється з відходів промисловості. Найнижча ціна, але така економія сумнівна.

Утеплювачі для фасадів будинків

Для правильного утеплення такими матеріалами з “теплої” сторони прокладають пароізоляційний шар, з “холодної” – гідроізоляцію, захищаючи тим самим матеріал від вологи, що погіршує теплоізоляційні якості утеплювача. Також необхідна наявність вентиляційного зазору 3-5 см між зовнішньою обробкою і утеплювачем, щоб відводився конденсат.

Читайте по темі:  Плюси і мінуси будівництва з силікатної цегли

Кращі характеристиками і експлуатаційними якості в цій групі мають базальтові плити, так як мати більш м’які і з часом можуть осідати.

Пінополістироли або органічні утеплювачі

Це спінені полімери, що володіють різними фізичними властивостями.

Пінопласт лідирує по доступності ціни, він ефективно справляється із завданням тепло – і звукоізоляції, просто монтується, але недовговічний (граничний термін експлуатації 10, в кращому випадку 20 років), неміцний і горючий. Через його погану паропроникність виникає необхідність облаштування додаткової вентиляції приміщень. При одночасному впливі вологи і морозу може розсипатися на кульки.

Утеплення зовнішніх стін будинку піноплексом

Споріднений йому Піноплекс вдалося позбавити від деяких негативних якостей пінопласту: у нього вище міцність, він більш стійкий до негативних температур і вологи, довговічніше. Але він залишився горючим і з низькою паропроникністю. Через ці недоліки обидва матеріали на дерев’яних фасадах не використовуються, щоб не порушувати природний повітрообмін і не створювати в будинку парникові умови.

Екологічним утеплювачем в цій групі можна вважати ековату, що виготовляється з целюлози з додаванням бури і борної кислоти, що запобігає гниттю, і відлякує гризунів. Хороший варіант для каркасних і дерев’яних будівель, так як не перешкоджає повітрообміну. У каркасних будівлях її засипають між внутрішньою і зовнішньою обшивкою, на колоди і брусові стіни напилюють мокрим способом.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...