Боротьба за червоний урожай: правильний догляд за смородиною навесні

17

Борьба за красный урожай: правильный уход за смородиной весной

Навесні у садівників багато роботи і одна з головних турбот в плодовому саду – догляд за ягодником. Найбільш поширені ягідні культури в Україні після малини – це чорна і червона смородина. Про чорну ми вже писали, тому поговоримо, як доглядати за червоною смородиною навесні.

Як обрізати червону смородину навесні

Обрізка кущів червоної смородини проводиться двічі на рік: навесні та восени. Весняну обрізку здійснюють до початку сокоруху.

Перед обрізанням необхідно оглянути кущ. Далі з допомогою секатора видаляють підмерзлі, слаборозвинені і підгнилі пагони.

Борьба за красный урожай: правильный уход за смородиной весной

Обробка червоної смородини навесні від шкідників і хвороб

Вирощування червоної смородини складно уявити без профілактики від шкідників і хвороб. Кущі цієї ягоди уражаються смородиновим почковым кліщем.

При виконанні весняної обрізки варто звернути увагу на пухкі нирки (на вигляд нагадують горошини) – в них зимували самки кліща.

Важливо провести обробку червоної смородини до набрякання бруньок. Для цього використовують різні засоби і способи.

Гарячий душ»

Щоб обробити повністю весь кущ окропом – варто взяти душову насадку для лійки. В саму лійку заливають киплячу воду, поливають червону смородину так, щоб захопити бруньки і пагони.

Дане агромероприятие допомагає при боротьбі з кліщем, борошнистою росою, а також вірусними і грибковими хворобами.

Борьба за красный урожай: правильный уход за смородиной весной

Трав’яний настій

Якщо треба обробити червону смородину без хімії, то варто приготувати трав’яний настій. Його роблять на основі окропу з додаванням чистотілу, тютюну з деревною золою або цибульного лушпиння.

Така обробка вбереже червону смородину від шкідників та інфекційних захворювань.

Читайте по темі:  Від чого жовтіє часник і як це виправити

«Важка артилерія»: застосовуємо хімікати

Якщо народні засоби виявилися безсилі, тоді варто скористатися фунгіцидами. Хімічні препарати допоможуть позбутися від хвороб і шкідників навіть на пізніх стадіях.

Наприклад, препаратами Кінмікс, Неорон, Топаз, Актелік.

Підживлення смородини навесні

Молоді саджанці червоної смородини не вимагають добрива. Однак, якщо червона смородина висаджена на бідних грунтах, тоді їм необхідно додаткове харчування.

Кущі порічок варто підгодовувати на другий-третій рік. Навесні вносять у грунт азотовмісні добрива, щоб забезпечити активну вегетацію куща.

Першу кореневу підживлення кущів смородини проводять до розкриття нирок.

На 1 відро води вносять 30 г аміачної селітри, поливають кущ. На один кущ варто використовувати одне відро готової суміші.

Борьба за красный урожай: правильный уход за смородиной весной

Таку підгодівлю червоної смородини проводять у фазі утворення зав’язей. В цей час вносять мінеральні та органічні добрива.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя