Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

3

Сьогодні існує широкий вибір теплоізоляційних матеріалів, які можна застосовувати для утеплення. Вони відрізняються не тільки ціною але і якістю, а також для них характерні особливості, властивості і різні технічні та фізико-хімічні характеристики.

Утеплювач для лоджії повинен відповідати певним нормам і стандартам, щоб якісно провести теплоізоляцію в цьому приміщенні.

Основні критерії до вибору утеплювача

Для того щоб не тільки підвищити збереження тепла на балконі, але й захистити його від негативного впливу різних зовнішніх факторів, до них пред’являються певні вимоги, а до головних критеріїв відноситься:

 • Довговічність;
 • Просте виконання робіт;
 • Коефіцієнт теплопровідності, від якого показника залежить ступінь теплоізоляції;
 • Пожежна безпека;
 • Паропроникність і вологостійкість;
 • Звукоізоляція та екологічність;
 • Доступна вартість.

Тому вибираючи підходящий матеріал, слід дотримуватися цих критеріїв з метою якісного і надійного виконання утеплювальних заходів.

Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

Застосування і властивості піноплексу

В даний час одним з найбільш популярних матеріалів є пеноплекс. Для нього характерний досить низький коефіцієнт теплопровідності порівняно з іншими теплоізоляторами.

Також це міцний і щільний матеріал з тривалим строком експлуатації. За рахунок вологостійкості він ідеальний для теплоізоляції лоджій, а його коливання при підвищенні рівня вологи несуттєві.

Рекомендується вибирати якісний і пожаростійкий матеріал, який продається в будівельних магазинах, що працюють з офіційними постачальниками і виробниками, які гарантують якість утеплювача.

До головних переваг піноплексу можна також віднести його легку обробку і нарізування плит на необхідний розмір, що важливо при виконанні робіт.

Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

Плити піноплекс важать небагато, що забезпечує відсутність значного навантаження на підлогу балкону.

Читайте по темі:  Як вибрати вібратор для бетону

Використання пінопласту

Такий утеплювач для лоджії, як пінопласт, характеризується наступними параметрами та перевагами його застосування, до яких відноситься:

 • Низька ціна і доступність матеріалу;
 • Легка вага і різання плит;
 • Простий спосіб укладання;
 • Довговічність;
 • Досить хороша ступінь теплоізоляції.

Однак незважаючи на велику кількість позитивних моментів, він має і недоліки, до яких відноситься горючість і низький рівень звукоізоляції, а також підвищена крихкість пінопластових листів.

Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

Опис мінераловатних утеплювачів

Ця категорія теплоізоляторів представлена такими видами, як мінвата, базальтове волокно і скловата. Залежно від складових компонентів і добавок залежать властивості утеплювача, а також його міцність та надійність.

Виробляються і реалізуються вони, як правило, в плитах і рулонах різного розміру. До основних переваг цих матеріалів відноситься негорючість, довговічність, хороша теплоізоляція, відмінна шумоізоляція за рахунок волокнистої структури теплоізолятора.

Але існують і деякі мінуси, до яких відноситься погана здатність вбирати і виводити вологу, тому використовуючи цей матеріал, в обов’язковому порядку необхідно якісно облаштовувати гідроізоляцію.

Вона забезпечує захист утеплювача від вологи і не знижує його теплоізоляційні характеристики.

Також при роботі з мінватою обов’язково застосування захисних пристосувань і одягу, які під час роботи захищають дихальні органи працівника від потрапляння в них шкідливих речовин.

Особливістю використання рулонних мінеральних матеріалів є якісне та надійне кріплення, а не точкове нанесення клею, як в інших випадках.

Характеристики пінофолу

Такий утеплювач для лоджії як пінофол складається з фольги з одного боку, а з іншого нанесений шар певного теплоізоляційного матеріалу. За структурою він складається з спіненої поліетиленової піни і має світловідбиваючий ефект.

Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

За рахунок маленької товщини пінофолу його можна використовувати не тільки для утеплення лоджій, але і інших поверхонь, наприклад, в якості підкладки під лінолеум.

Читайте по темі:  Галогеновий обігрівач: плюси та мінуси пристроїв

До головних переваг пінофолу відноситься його мала товщина і незначна вага, довговічність, зеркальна ізоляція, завдяки якій тепло відбивається і залишається всередині приміщення.

Існують різні марки пінофолу, які відрізняються способом кріплення, типом використовуваної фольги і рельєфністю поверхні.

При влаштуванні системи «теплої підлоги», цей фольгований утеплювач ідеально підійде за рахунок ефекту віддзеркалення тепла.

Таким чином, він ідеально підходить для внутрішнього утеплення балкона, при цьому не потрібні професійні навички для його кріплення, а також пінофол недорого коштує, що говорить про його доступність та привабливість.

Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

Застосування пінополіуретану

На сьогоднішній день розробляються і пропонуються все нові сучасні та якісні утеплення лоджії, до яких і відноситься пінополіуретан.

За складом він є піною, яка наноситься на поверхню за допомогою спеціально призначеного для цих цілей будівельного пістолета.

При роботі з цим матеріалом треба використовувати захисні засоби і бажано звертатися до фахівців з метою якісного виконання теплоізоляції.

До переваг ППУ можна віднести його довговічність у порівнянні з іншими теплоізоляторами, високу тепло – і звукоізоляцію, а також стійкість до вогню, морозу і негативного впливу хімічних речовин.

Для проведення робіт з пінополіуретаном необхідне дотримання певних правил, до яких відноситься рівномірне напилення піни на поверхню з метою отримати монолітну і безшовну стіну.

Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

До достоїнств ППУ відноситься можливість проникати у тріщини і зазори, що в більшості випадків неможливо для інших теплоізоляторів, тому досягається максимальний результат по збереженню тепла на лоджії.

З допомогою пінополіуретану можна вирівняти невеликі нерівності поверхонь, при цьому не потрібна їх початкова підготовка.

За рахунок незначної ваги не створюється додаткове навантаження, а нанесена піна швидко твердне. Таким способом забезпечується і додаткова гідроізоляція, що є важливим аргументом при утепленні лоджії.

Читайте по темі:  Види камінів за типом палива, способу установки, конструкції і дизайну

Особливості утеплення лоджії

Для того, щоб якісно провести теплоізоляцію, професіонали рекомендують почати з скління приміщення, для чого краще вибирати і встановлювати металопластикові вікна з подвійними склопакетами.

На наступному етапі необхідно ознайомитися з пропонованими теплоізоляторами і правильно підібрати тип утеплювача для конкретної лоджії. Після цього проводиться розрахунок необхідного матеріалу і спеціального інструменту для роботи.

При самостійному виконанні монтажу слід ретельно вивчити технологічний процес з метою створення сприятливої обстановки і комфортних умов на лоджії, яку згодом можна використовувати в якості окремого житлового приміщення.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя